• okuduğumda şok olduğum bir olayı yaşamış kişi.

"...adım kardelen kamişli, elektrik elektronik mühendisiyim. ankara’da yaşıyorum fakat işim nedeniyle her gün kırıkkale’ye gidip geliyorum. bu süreçte de gerek iş gerekse yol yorgunluğundan ötürü kırıkkale’de (otelde) kalmayı tercih ettim.

...işlerimi halledip 01:00 civarında uyudum. saat 02:40 – 02:50 civarında bir anda uyandım ve yatağımda daha önce hiç tanımadığım ve görmediğim bir adamın oturup bana baktığını gördüm..."

tamamı şurada.

odaya giren kişi: seyit muhammet sarı
    otelin ismi: hotel carmine [instagram, web site]

merak ediyorum... acaba bu kişi daha önce başkalarının da odasına girdi de kimsenin haberi olmadı mı? haberi oldu da ses çıkaramadı mı?

edit: @ayayayayayaya bildirdi: " 2-3 hafta önce iş için gittiğimizde o otelde kaldık ve aynı olay başka odada kalan kız arkadaşımın başına geldi. odası zorla açılıp biri girmeye çalışmış. şikayet edince kız arkadaşımın kaldığını unuttuklarını, önceki müşterinin odada bir şey unuttuğunu o yüzden kartı verdiklerini söylediler." [arkadaş daha sonra olayı entry'de anlatmış: (bkz: #112789450) ]

edit2: insanın aklına kurt düşürüyor. acaba daha önce odasına birinin girdiğini fark etmeyen/edemeyen kişilere ne yapıldı? taciz mi edildi, fotoğrafları mı çekildi veya odadaki parası ya da değerli eşyaları mı çalındı? fark edemeyen kişilerin başına ne geldi? bu olay hepimizin bir otel odasında rahatça uyuma özgürlüğümüzü elimizden almıştır. bundan sonra bir otel odasında kalacak olursam kapının kilidine güvenmeyecek ve kapının arkasına sandalye vb. koyacağım. hiç olmazsa birisi odaya girdiğinde çıkacak sesle haberimiz olur!

edit3: otelin google yorum sayfası şurada, ama arkadaşların dediğine göre yorum yazılamıyormuş (yayınlanmıyor, gizleniyor?). hayırdır, gecenin köründe misafirinizin odasına insan girerken sorun yok da, google'da yorum yazılınca mı sorun oldu?

edit4: valilik açıklama yaptı.

edit5: otelin açıklaması. yorumlara kapatmışlar. gece misafirin odasına hiç tanımadığı kişi girsin, ama instagram fotoğrafının altına yorum girmesin :))

edit6: otel instagram hesabını "gizli" yaptı.
  • yasananlar mi daha korkunc yoksa olay sonrasi ekiplerin ruya gormussunuzdur ehe mehe, hadi sizi baristiralim tarzi yaklasimi mi daha korkunc. karar veremedim.
  • (bkz: bu ne lan grange romanı gibi)

gece 3te yatağımın ucunda oturan bi yaratık görsem korkudan altıma sıçarım erkek halimle. hanimefendi kafayı yemediği için şanslı. yecüc mecüc müsün pezevenk.
  • yuhh. ülke zıvanadan öyle bir çıktı ki resmen korku filminin içinde yaşıyoruz.
  • ülkede polis memurlarının işlerini nasıl kaypakça yaptığının göstergesi olaydır. gece gece kadının odasına izinsiz giren adamla gelin sizi barıştıralım nedir ya? evcilik mi oynuyorsunuz?
  • dün gece olayı okuduğumda zihnimde 2 an çok net belirdi:
    - kadının uyanma anında yaşadığı şok, dehşet, inanamamazlık,
    - emniyette otel sahibi ile polislerin el sıkışıp kafa tokuşturarak selamlaşması, havadan sudan hal hatır sorma anları.
    iş sebebiyle daha önce gitmediği bir şehirde bilfiil 3 ay otelde yaşamış insanım. şanslıydım ki ilk geceler hariç hiç tedirgin uyumadım, en ufak bir güvenlik problemi yaşamadım. hoş zaten kardelen hanım'ın yaşadığı şeyin bir güvenlik zaafiyeti olduğunu da düşünmüyorum. "kadın neden mühendis olduğunu belirtmiş!!", o otelin çalışanları da eğer belirtmeseydi ülkenin çoğunluğunun düşüneceği gibi, kadın başına gece otelde kalan bir yollu olduğunu düşündükleri ve odanın anahtarını vererek kankaları seyit muhammed sarı'ya bir "kıyak" yaptıkları için olmasın ha? bu olay, organize bir suç. sonradan kendi odalarına girildiğini söyleyen iki erkek de yalan söylüyor. kardelen, bu kadar metanetli olmasaydı o gece tecavüze uğrayıp öldürülebilirdi. çoğunluk sapığa lanet okup kardelen'in sırtına kanat resmi monte ederek olayı lanetler ve 3 günde unuturken, bir kısım mahluk da kadının adamı odasına bilerek aldığını ima edip "yargısız infazzz" filan diyecekti. ikinci senaryoda kadın adamı korkuyla aşağı itse (ki bunu yapardım) adam ölse, bu sefer yine kadının mesleğine, ünvanına rağmen bu kekoyla bir ilişkisi olduğu, kıskançlıktan öldürdüğü söylenecekti. metanetiyle hem canını korumuş hem de cahil, sapık milletimizin ağzına laf vermemiş.

korkunç bir olayı, minimum hasarla, sağ kalmayı başararak atlattığı için kardelen hanım adına mutluyum. kaynak israfı sapık kekonun profiline bir bakışta anlaşılacağı üzere, "nüfuzlu yerel politik abiler" hem otelin, hem de sapığın selameti için kendisine ricadan tehdite varan geniş bir yelpazede baskı yapacağı için ise mutsuzum. neyse ki kolay yılacak, korkutmaya pabuç bırakacak bir kadına benzemiyor.
  • olayı görünce başlığı ben de açmayı düşündüm ama o kadar absürt bir olay ki neresinden tutacağımı, nasıl bir başlık yazacağımı bile bilemedim açıkçası. umarım otel sahibi de dahil sorumlular ağır şekilde cezalandırılır.

edit: valilik açıklama yapmış. şüpheliler yakalanmış.

edit:
    (bkz: ada’ya umut ol)
    (bkz: sma tip 1 hastası metehan’a destek ol)
  • ülke ülke olsa o otel kapatılır! o polisler meslekten atılır.
  • bu nasıl bir otel ben anlamadım. sözde kafayı çeken manyağın biri tüm odalara girip çıkabiliyor. erkek misafirlerin odalarına da girip saldırmış. muhtemelen elinde master key var. otel çalışanlarından birinin yakını mı nedir nasıl ele geçiriyor bu her kapıyı açan kartı? nurbanu kim? bu odalara giren dalyarak şizofren mi? polis neden gece gece başımıza iş çıkmasın kafasında arabulucuk yapıyor? o komiserin, polisin karısının kızının kaldığı otelde odasına biri girse yine böyle uzlaştırma yolunu mu izleyecek? bu ne genişlik? neresinden tutsan elde kalıyor. umarım mağdure hanımın vicdanını rahatlatacak bir ceza çıkar adli süreçten ama umudum yok.
  • 1. polislerin meslekten ihraç edilmesi
    2. otel'in en az 1 sene kapatılması. ruhsatlarının iptal edilmesi vb. hususlar
    3. otel yönetiminin ve o sırada görevli kişilerin yargılanması, varsa sertifikalarının vb. hususların iptal edilmesi, topluma hizmet amaçlı zorunlu çalıştırma
    4. bahse konu şahsın direkt tutuklanması ve topluma hizmet amaçlı zorunlu çalıştırma.

bak bir daha yapılıyor mu böyle
hesabın var mı? giriş yap