• en yakın zamanda benefit markasını da indirimli şekilde sunmasını dilediğimiz kozmetik sitesi.
  • şimdiye kadar iki kez kullanıp memnun kaldığım, olumsuz bir ürün değerlendirmemden sonra bizzat iki kez arayıp ulaşamayınca bir de mail atıp çözüm sunan sitedir. açıkçası güvenimi kazandılar.

ps: reklam değildir, ilgim yok siteyle.
  • aldığım beş üründen dördünün son kullanma tarihi geçmiş, diğerinin de son kullanma tarihine birkaç ay kalmış olmasıyla* beni hayal kırıklığına uğratmış site.
    black friday sürecinde araştırıp, sipariş öncesinde ve dahi sonrasında müşteri hizmetlerindeki görevliye tarih vurgusu yapmış olmam, sipariş notunda da bu konuyu belirtmiş olmam bir işe yaramadı. ürünlerin birinde geçmiş skt yazmasına rağmen yollanmış olması beni diğerleriyle ilgili de kuşkuya düşürdü. checkcosmetic.net’ten batch codelara bakınca iki tanesinin daha tarihinin geçmiş olduğunu gördüm. yine de buraya güvenmeyip markanın yetkili distribütörüne ulaştım orijinalliğini teyit etti ve biri hariç diğerlerinin son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu belirtti.
    müşteri hizmetleri başından beri son derece ilgili. şikayetvar ve süslü sözlük’e bakınca genel politikaları böyle sanırım. iki üç gündür de genel müdür üzerinden irtibat sağlıyoruz. genel müdür bu olayın kesinlikle depodaki raf sorumlusunun hatası olduğunu, olayla bizzat ilgileneceğini pazartesi paramın iadesinin yapılacağını, hatta ürün yollamasam da iade yapacağını belirtti. ben ürünleri dün yolladım.

ama içimi kemiren kurt şu ve bu bireysel bir durumdan ziyade toplumsal bir durum. ben bile eğer üzerinde skt yazan ürünün sktsinin geçmiş olduğunu görmeseydim üzerinde skt yazmayan diğer ürünlerin sktsi peşine düşmeyecektim. indirimlerle bu konu birbirine ne kadar bağlı? bu ürünleri indirimli satmak bile insaflı bir durum olabilir. hatta dün, her zaman alışveriş yaptığım eczaneye gittim orada çalışanları da yokladım üstünde skt yazmıyorsa sadece kapak açım ibaresi geçerli diyorlar* bu inanılmaz bilgisizliği kullanmayan kaç işyeri kaç internet sitesi var türkiye’de merak ediyorum. belki gerçekten kozmela iyi niyetli ve dört ürün birden hatalı geldi. ama düşünmeden edemiyorum şimdiye kadar kaç sktsi geçmiş ürüne gözüme dudağıma yüzüme elime cildime sürdüm, sürdünüz, sürdüler!!!
    geri kalmış ülkelerde yaşamanın her anı zor. düşünmeden, irdelemeden, araştırmadan nerdeyse adım atamıyor insan. bu güvensizlik çok yorucu. yazık!

kişisel bakım ürünlerimi ilk defa bir e-ticaret sitesinden aldım ve en korktuğum şey başıma geldi. hem o kadar araştırmam boşa gitti hem diğer sitelerdeki indirimleri kaçırdım hem ürünsüz kaldım. hem de bundan sonra reel sanal, hiçbir yerin ürününü kontrol etmeden alacak rahatım gitti. görünen o ki eczaneden şurdan burdan aldıklarım da çok güvenilir değil. ne var sanki hepsinde skt yazsa. bu da başka bir tuhaflık.

hepsinden de öte, niye bilmiyorum ama, kalbim de kırıldı galiba...

edit: paramın iadesi hemen yapıldı ama böyle bir olay sanki o güne kadar hiç yaşanmamış gibi olayı hayretle karşılayan, bizzat inceleyeceğini ve sonucunu benimle muhakkak paylaşacağını üstüne basa basa söyleyen, kendini genel müdür olarak tanıtan kişiden hala ses yok*
  • trendyol’daki satıcıların geç kargolamasından bıkıp ilk kez alışveriş yaptığım site. çok bilmediğim için merak içindeydim açıkçası.
    sonuç olarak 2-3 günde ürünü güzel paketlenmiş bir şekilde sorunsuz teslim ettiler, düzgün siteymiş.
    yurtiçi kargo ile çalışıyor olmaları da başka bir artı puan zaten benim bölgem için.
  • black friday münasebetiyle çılgın indirimler yapmış site. yetişen alsın.
  • az evvel telefonuma hafta sonuna özel kargo bedava diye sms atan kozmetik sitesi. siteye bir bakayım dedim, bizim smste yazan kargo bedava olmuş sana 30 lira üzerine kargo bedava.

bu tip küçük kurnazlıklar bana hep itici gelir. 30 lira üstü kargo bedava demek de gayet iyi bir kampanya sayılır aldatmacaya gerek yok.

edit: imla
  • 25 kasım 2016 cuma tarihinde black friday'den yararlanmak istemiştim, hoş çok fazla bir indirim de olmadı, ve sipariş verdim 14.30 civarlarında.

genelde yaptığım internet alışverişlerinin çoğunda %90 aynı gün (16.30 civarlarında sipariş verdiğimde bile) veya en geç ertesi gün kargoya verilirdi.

pazartesi günü aradım müşteri hizmetlerini ne zaman kargoya verileceğini öğrenmek için onlarda 3 iş günü içerisinde en geç çarşamba günü kargoya verilir dediler. hadi cumayı es geçeyim ki geçilmemesi lazım çünkü kargo saatinden önce sipariş verdim.

çarşamba günü de kargoya verilmedi aradım tekrar müşteri hizmetlerini biz size dönüş yapacağız 15 dakika içinde dediler bekliyorum bekliyorum kimse aramıyor bende tekrar aradım. elimizde bir tane kalmış ürün perşembe günü kargoya vereceğiz dediler. benim ısrarlı aramalarım sonucunda cuma öğlen sipariş verdiğim ürün anca perşembe günü kargoya verildi. 3 iş günü demelerine rağmen ve benim aramalarım sonuca kargoya verildi aramasaydım belki daha da geç verilecekti. ben bir daha sipariş vermeyeceğim çünkü uğraştırdılar aynı gün kargoya veren bir sürü internet sitesi var sırf biraz(cık) ucuz diye bu siteden verdim siparişi daha da vermem.

ürün elime ulaştığında editleyip paketleme vb unsurlar hakkında bilgi vereceğim.

edit: kargoya verildikten 2 gün sonra elime ulaştı. ürünü pat patla sarmışlar ve kutuya koymuşlar paketleme iyidi. üründe herhangi bir hasar yoktu bandrolü ilk kez ben açtım. neyseki üründe bir sorun ve hata olmadığı için bu konuda memnun kaldım, fakat kargoya çok geç verildiğinden ve sürekli aramak zorunda kaldığımdan bir daha tercih etmeyebilirim.
  • tester şu bu vermiyor, ne alırsanız onu gönderiyor; fakat dönem dönem sağlam indirimler yapıyorlar.
    marka ve ürün çeşitliliği yüksek, siparişin kargoya verilme süresi nadiren 2-3 günü geçiyor, son kullanma tarihlerinde problem yaşamadım şimdiye kadar.
    kargo için yurtiçi ve aras olmak üzere iki seçenek var ve 150 lira üzeri kargo bedava.

not : bugün de indirim yapılmış belirli ürünlerde. daha önce bahsettiğim babe roll on ‘dan sadece 1 adet alınabiliyor; fakat yarı fiyattan satışta. incia ve lubex ürünlerinde de güzel indirimler var.

(bkz: #108540490)
  • kozmetik, cilt bakımı, anne bebek vb. ürünleri için tercih edebileceğiniz bir site. dermo kozmetik ürünler de barındırmakta sitesinde.

bu tarz alışveriş siteleri oldukça fazla ancak düzgün gönderim yapan ve gönderdiklerinin yanı sıra minik hediyelerle müşterisinin memnuniyetini kazanan güvenilir alışveriş sitesi çok fazla yok. en güzel yanı sipariş verdiğiniz ürünü, siparişinizi verip ödemenizi yapmanızın hemen akabinde kargoya veriyor olmaları. ürünü zamanında göndermeleri, düzgün ambalajlamaları ve elinize sağlam ulaşması diğer artıları.

tek kötü yanı aras kargo ile çalışıyor olmaları. bunun dışında fiyat ve hizmet politikaları oldukça memnun edici.
  • 2013 üretimi ürün gönderen firma...
hesabın var mı? giriş yap