• gelecekteki kendinizle muhtemelen aranizin acilmasina sebep olacak kazik atma muessesesi.
  • hayatını marksizme adamış biri , işyerini ve evini kaybetmek üzereydi . tanıdığı tüm yakın arkadaşlarının , dava arkadaşlarının kapısını çalıp borç istemişti . borç istediği kişilerin kiminde gerçekten de yardım edecek güç yoktu ama bazıları yardım etme gücü olduğu halde yardım etmemişlerdi. bu zor durumumdaki marksist arkadaş , bankaya başvurup kredi almış ve girdiği bunalımdan çıkmıştı.
    kredi ve kredi kartları şüphesiz ki sömürü düzeninin bir ürünüdürler ama hesabını , kitabını bilen için bir kurtarıcıdır.
  • yaygın kanının aksine, teminata verilmez. ödeme gücüne ve amacına göre verilir, güvensizlik ölçüsünde teminat alınması iyi olur. iyi olsun diye de hep alınır.
    denir teoride.
    aynı teorik insanların arasında, nakit blokaj karşılığında veremeyecekleri kredi de yoktur.
  • (bkz: sayca)
  • bir bankayı, ona kesinlikle ihtiyacınız olmadığına ikna edemedikçe alamayacağınız maddi destek.
  • türkiye'nin %90'ınını döndüren yegane tek şey. kredilerle dönüyor kanımca bu ülke.
  • şu sıralar kullanılması hiç akılkarı olmayandır, manyak gibi yükseldi lan .
  • bugünde değil gelecekteki bir tüm benliğinin bütünleştiği anda, o an için yaşayan insanları doğurmuştur. olduğu şeyi en iyi şekilde temsil eden insanlardansa hep olması gereken şeyi hem bulan hemde olmak için çabalayan insanları ortaya çıkartmıştır. bu kadar zombie oyunu bu kadar zombie hikayesi boşu boşuna mı çıkıyor? bunlar bilinçaltından dışavurumlarıdır.

ayrıca bu kadar universite yerine yani insanların olduğu şey olması için öğreti yerlerindense alışveriş merkezi yapılması da kredinin sonucudur. öss sınavına suç bulmaya gerek yok, hak ettiğimizi yaşıyoruz.
  • etimolojik olarak bakılınca ingilizceye latinceden gelmiş kavramdır. ingilizce credit latince credo kelimesinden türemiştir. credo kelimesinin latincedeki anlamı ise kredi kavramının temelini ödünç veren tarafından açıklar cinstendir. anlamı "i believe" yani inanıyorum, güveniyorum gibi bir şeydir.
hesabın var mı? giriş yap