şükela:  tümü | bugün
 • söylenişinin üstünden 10 gün geçmesine rağmen sözlükte başlığı bile açılmamış olan, şaşırmayacağınız üzere hdp eş genel başkanı sezai temelli tarafından yapılan açıklama.

  türkiye cumhuriyeti'nin illerini hala kürdistan diye nitelemeye devam edip batı illerinde de akp ve mhp'ye kaybettireceklermiş.

  https://www.haberler.com/…irecegiz-11745791-haberi/

  bu sözler bu adamların kendi fikirleriyse kürdistan diyen pkk uzantısına oy verdiniz,
  yok dediğiniz gibi akp-hdp arasında yapılan gizli anlaşmalar gereği ise akp ile anlaşanlara oy verdiniz.

  emanet oycu davar solcumuz şaşkın.
 • (bkz: ypg bize mi saldıracak) ve (bkz: pkk'lıların da oyuna talibiz) gibi cümleleri kurma cüretini gösteren bir muhalefet anlayışına ram olanların bu tür başlıklara yazmasını beklemek saflık olur. ta ki mikrofon açık ununulup gerçekler ifşa olana kadar suskun kalınacak başlıklardan sadece biri. lanetliyorum.
 • sezai temelli’nin kürtçülere kendini sevdirmek için sarfettiği saçma sapan ve provokatif söz öbeği. batının karşıtı doğu sözcüğünü kullanmak yerine kürdistan demeyi tercih etmiş. böyle konuşarak hiçbir kazanım elde edemez. bu kışkırtıcı üslup sadece kan kokuyor. bütün türkiye’yi düşünen birinin böyle konuşmaması lazımdı. haddini bilmeli. hatta özür dilemeli. diler mi, sanmam. ne olur? zamanı dolunca silinir ve çöp olur gider. bu da türk soluna vurulmuş bir darbe olarak kalır. zaten her gün destekleyenlerinin yani solcuların dayağını yiyor.

  genel anlamda türk solu evrensel, kapsayıcı ve özgürlükçü ilkeleri benimsemeden birçok kesimin orospusu olmaya mahkumdur. bu öyle bir sol ki kendini sol sanan sekülerse de gayet türk milliyetçisi olan chp de sömürür, hdp çatısında bulunabilen her türden kürt milliyetçileri de sömürür, ekonomik sistem olarak sosyalizme göz kırpan ve bütün partilerinin adı birbirine benzeyen milli görüş sömürür, zamanın ruhu neticesiyle yok olmak üzereyken bol likidite ve kapitalizmin mutlak kazanımları sayesinde yükselişe geçen neo sosyal devleti ortaya çıkaran alt sınıfların sevdası ak parti de sömürür.

  ben solun bu kadar ortalık malı olduğu ülke pek görmedim. kendinden utan ulan sol.

  edit: sezocan eklendi.
 • sezai temelli denen kürt düşmanı provokatörün türkiye'ye vaat ettiği bölücü söylem.
  demokratik güçler diye de ekliyor. dağlardaki mağaralardaki saz arkadaşları da o kürdistan dediği bölgelerdeki belediyelerden kaynakları kuryelerle çekip semirsinler.
  atatürkçüler nasıl olsa bunlara ses çıkarmıyor. şu anda bunlara ters çalışan kim var? tayyip erdoğan, kadrosu ve seçmenleri.
  kürt kızlarını kandırıp götüren, örgüte katan, mağaralarda sken cemil bayık, murat karayılan, mustafa karasu gibi teröristlerin işlerinin yolunda gitmesi için kürdistan'da sezai, izmir'de tunç soyer, kadıköy'de şerdil kazanmalı. ortamlarda demokratik güçler dersin kim bilecek aq.
 • bu orospu çocuklarına oy veren cehapeli ibneler yüzünden götleri bu kadar kalktı, adam açık açık kürdistan diyor zilletçi tayfa şak şak ediyor. biz seçimler için beka meselesi diyince de kızıyor dalgaya vuruyorsunuz ama biz söylemekten imtina etmeyeceğiz: beka için milli karar cumhur için istikrar!
 • bu adamların götlerinin kalkmasının chp ile filan alakası yok, açılımdan önce bunların hiçbir legalitesi yoktu. bunları karşısına alıp devletin muhattabı haline getiren akp ve onun yardakçılarıdır. oslo görüşmeleri ile bunları başımıza bela eden bizzat akp hükümeti. 1999-2002 aralığında sınırlarımız içinde neredeyse hiç terörist kalmamışken iç güvenlik operasyonları sırasında şehirlerimizde neredeyse ordu seviyesinde mukavemet gösteren bir terör örgütü oluşmasının müsebbibi de bizzat akp hükümetidir.