• colonization'da epey faydali olan bi meslek gurubuna mensup kisi
  • bir kez alındı mı, parçalanana kadar giyilebilen bir ayakkabı.
  • monty python'un enfes $arkisi. transvetit oduncular uzerine.

i'm a lumberjack and i'm okay
    i sleep all night and i work all day

i wish i'd been a girlie
    just like my dear papa.
  • (bkz: timberland)
  • ortaokul ve lise yıllarımıza damgasını vurmuş, kimi nostaljik ruhlu dostlarımızın ise ayaklarından hala çıkaramadıkları ayakkabı görünümlü terliklerdir bunlar. ortaokulda beyaz spor çorapları ile kombi kullanıldıkları senelerden sonra lise yıllarımıza denk gelen 90'ların ikinci yarısında ise yine aynı derecede tiksinilmesi farz olan quiksilver'ın rengarenk pantalonlarının altında takım oluşturmuşlar, giyildiği ayağın şeklini alan yavşak yapıları ve atmış kahrevengi tonları ile beni delirtmişlerdir. artık üretimden kaldırılmasını, satın alınıp hala saklanan örneklerinin ise törenle yakılmasını umuyorum, o günü bekliyorum.

şimdi "lambıcekim süper kaliteli, senelerdir ayağımda, çok rahat dünyanın en süper ayakkabısı, tapıyorum ona, dövmesini bile yaptırırım" diyecekler çıkacaktır, onlara şimdiden el sallıyor, ilişikte çöpe atılmış ayakkabılarının fotoğrafını yolluyorum. evinizde sansar var*.
  • dost basa dusman ayaga bakar diye bir soz vardir, ne de dogrudur, ne de isabetlidir. ayakkabi bence asla dost meclisinde kiyafeti tamamlayan bir aksesuar olmamalidir. rahatsa, dayanikli ise, ergonomik ise giyilir. lambircekler de bu standartlari saglayabilmis evladiyelik ayakkaplardir.

gunumuzun dkny gencliginin, nike bilmemenee modeli cikmis neslinin lambircek rahatligini disarlarda aramasina sasmiyor, "aym e lambir cek en its okey" isimli sarkiyi soyluyorum.
  • binbir ovgu ile aldigim, ama bana bi cat rahatligini hicbir zaman verememis.. astari delindi diye goturdugum ana bayiinde sokulen yere igrenc bi deri parcasi yapistirilarak bana iade edilmis ayakkabi markasi..
  • (bkz: timber)
  • $arkinin tam sozleri $oyledir:

barber:
    i didn't want to be a barber.
    i wanted to be... a lumberjack!

leaping from tree to tree, as they float down the mighty rivers of british columbia. the giant redwood. the larch. the fir! the mighty scots pine!

with my best girl by my side, we'd sing! sing! sing!

i'm a lumberjack, and i'm okay.
    i sleep all night and i work all day.

mounties:
    he's a lumberjack, and he's okay.
    he sleeps all night and he works all day.

barber:
    i cut down trees. i eat my lunch.
    i go to the lavatory.
    on wednesdays i go shoppin'
    and have buttered scones for tea.

mounties:
    he cuts down trees. he eats his lunch.
    he goes to the lavatory.
    on wednesdays he goes shopping
    and has buttered scones for tea.

(chorus)

barber: