• çok seviyorum ben bunları ya. müzikleri, animasyon ayrıntıları filan çok şeker. ülkemizden çıkan nadir iyi animasyonlardan bence. yeni bölümleri merakla bekliyorum. *

tüm şipşakçılara gelsin :)
  • bugün komşunun çocuğu vesilesiyle denk gelip, biraz izlediğim, yerli yapım olduğunu öğrenince de "oha!" dediğim, çok başarılı bir çizgi yapım.
  • #71485853 numaralı entry'e istinaden firma'dan gelen cevap metni aşağıdaki gibidir:

"maceracı yüzgeçler çizgi filmi atv, minikaçoçuk ve a2 kanallarında yayınlanmaktadır. çizgi filmi geliştiren firma imaginite animation studio’dur. firma adana çukurova üniversitesi teknokent’de bulunmaktadır.
    firma aynı zamanda steam platformu içinde oyun geliştirmektedir. firma oyunlarını 160 ülkeye satmaktadır.

proje’nin seslendirme hariç tüm aşamaları çukurova teknokent ar-ge merkezinde yapılmaktadır."
  • bugün yeğenim izlerken dizideki türk bayrağını görmemle türk yapımı olduğunu fark ettiğim çizgi dizi. normalde grafiklerinden türk çizgi filmlerini hemen ayırırım ama bu öyle değil baya amerikan standartlarında grafiklere, görsele sahip. anladığım kadarı ile 0-7 yaş civarı için yapılmış ben çocuk gözü ile izleyemediğim için kurgusu senaryosu ne kadar iyi yorum yapmayacağım. bu yapımı diğer yapımlardan ayıran dünya standartlarında grafikleridir. mesela bir kral şakir, rafadan tayfa vs karşılaştırınca fark atıyor, çok rahat amerikan yapımı diye yutturursun. birde 2017 yılı yapımı yanı madem bu kalitede yapılabilir diğerleri neden yapmıyor anlamıyorum, belki de ekonomik nedenlerdir. şimdiye kadar bu kadar az etry girileside üzücü. böyle yapımlar desteklenmeli.
  • normalde kızımın yüzüne bile bakmadığı animasyon.
    ama şarkı kısmı başladığında dans etmeye başlıyor.

twirlywoos bambaşka tabi.
  • türk işi olduğunu öğrenince gurur duydum, öyle güzel ve kaliteli. evet şarkıları çok güzel bir de :)
  • türk yapımı olduğu için bünyesindeki denizkızının uzun kollu bluz giydiği çizgi film. öyle midyeden sutyen, üstü çıplak falan bize gelmez yani. denizkızımız bile muhafazakar, edepli.
  • gece gece kanalları öylesine gezerken minika çocuk’ta denk geldiğim ve dakikalardır eğlenerek izlediğim müthiş çizgi dizi. şarkıları inanılmaz kaliteli ve insana yaşama sevinci aşılıyor. türk üretimi olması da ayrı bir güzellik.
  • bugün denk geldiğim çizgi filmdir. bölümde hamsinin lazca konuştuğunu ve kafasında küllah olduğunu gördüm.
  • türk yapımı çizgi dizi.içerisinde karadeniz ağzıyla konuşan hamsi olması eğlenceli ve komik.
hesabın var mı? giriş yap