şükela:  tümü | bugün
 • elimden geldiğince destek vereceğim girişimdir.

  isbn, issn, basım yeri bilgileri verilerek kendini ilim bilime kaptırmış yurdum insanlarının yol almasına olanak sağlayabilecek çok yararlı bir sistem olması muhtemeldir.
 • kısmen daha geniş bir veri tabanına ulaşabildiğim için benim de mümkün mertebe el vermeye çalışacağım bir teşebbüstür. edit: verdiğim üniversitenin adını, rhayader'in haklı bulduğum uyarısına mebni, sildim. bu arada, ben de tabi ki her aradığım kaynağa ulaşamıyorum, yani benim de sıklıkla başvuracağım bir kaynak olacaktır burası.

  benzer bir kaygıdan yola çıkarak türetilmiş diğer bir girişim için
  (bkz: akademik toplantı duyuruları)
 • süper bir fikirdir. tezimi yazmakta olduğum şu dakikalarda eminim ki bir bazı yazarlar da benim gibi aynı işi yapmaktadır. sağda göreceğimiz renkli bir buton hem bana,hem sana,hem ona,hem vatana millete, hem de bilime büyük katkı sağlayacaktır.
 • geçmişte, henüz google'ın ve çeşitli japon sitelerin (bu kadar ipucu yeter) gücüne inanmadığım zamanlarda, çeşitli çalışmalarımda makale aramak kadar zul bir şey yoktu benim için. yani demek istediğim bu konuda el ele verirsek, makale eksikliği sorununun üstesinden geliriz. (ben şimdi bunu mu demek istedim bu cümleyle..?)

  bazı beleş kaynakların da farkına varıp, bu başlık altında paylaşılmasında yarar görüyorum. (hoş diğer paralı kaynaklara para vererek ulaşmadım ya neyse.)
  örneğin:

  http://clearx.library.ubc.ca:2048/menu
  http://dissertations.ub.rug.nl/faculties/
  http://scholar.lib.vt.edu/theses/etd-search.html
 • felaket bir veri tabanıyla parçası olacağım duyurulardır.
  (bkz: her şeyimiz sözlük için)

  http://library.mcmaster.ca/…earch/seeold.php?f=diba
  sayfasından,bütün farklı alanların listelerine ulaşabilirsiniz.
 • yaklasik uc okulda tonla database'e ulasimim oldugundan (en gudik journallar bile cikiyor bir yerlerden), zamandan ve elimden geldigince yardim etmeye gonullu oldugum olusum. hayirlisi.
 • elimden geldigimce yardim edecegim duyurulardir, dergi adi, basim yili, sayi ve sayfasi belirtilen makaleleri elimden geldigince indirip yollarim, cogu dergiye erisimim mevcut.
 • referansta yazildigi gibi mesajlandigi takdirde elimden geldigince yardimci olmaya calisacagim olusumdur. goreceli olarak daha fazla dergiye abone olan kutuphanemi bu konuda rahatsiz etmek boynumun borcu olmustur. ayni sekilde bir iki dergi konusunda * * **amerikadaki suserlarin basina da eksiyecegim duyurulardir.

  http://ej.lib.kumamoto-u.ac.jp/alist.cgi?thead=all
  not: thead ve all buyuk
 • gayet mantikli bir kampanya. arkasindayim. ihtiyaci olanin da hizmetindeyim. arzu edene online subscription'la ulasabildiklerim dergilerden makale yollayabilirim.
 • sözlükte son birkaç ay içinde gördüğüm yardımlaşmaya dayanan en güzel oluşumdur.
  kalan kısıtlı süremde * koç üniversitesi'nin kaynaklarını sizler için kullanabilirim.
  http://www.ku.edu.tr/…t&task=view&id=442&itemid=850
  linkinden database'i görebilirsiniz. keyword/author ya da herhangi bir search query'inizi bana mesajla uçurursanız bu kaynakları kullanarak elimden geleni yapacağım.