• bencillikle ilgili bir film.

--- spoiler ---

baş karakter isaac bencilliğin kitabını 18 cilt halinde yazmış bir yazar. bütün ilişkilerinde inanılmaz derecede bencil. bunu eski karısının anlattıklarından, 17 yaşındaki sevgilisine yaptıklarından, en yakın arkadaşının sevgilisini ayartıp sonra en yakın arkadaşı kadını ondan geri kazandığında verdiği tepkilerden anlayabiliyoruz.
    --- spoiler ---

bencillikle ilgili iyi bir film izlemek isterseniz aklınızda bulunsun.
  • abd'nin en değerli bölgesi olan manhattan'da yaşayanların yüzde 20'sinin yoksulluk sınırının altında gelire sahip olması kapitalizmin ulaştığı noktayı gösterir.
  • an itibariyle soguktur, keyif vermemektedir.
  • woody allen'in insan iliskileri ve sevgililik uzerine yaptigi bu film, 90'lar ve 2000'lerdeki bircok film veya dizinin ilham aldigi bir senaryodan olusur. bundan 35 yil once yazilan diyaloglar sanki bugun yazilmis kadar gercekligini korumakta. her izledigimde daha cok sevdigim, daha cok gulumsedigim, renkli bir siyah-beyaz new york filmi.
  • ankarada mekan. genelde orta yaşlıları görüyorum ben. belki de ben yaşlandım.
  • yaş ortalaması özellikle bestekar ve tunus'a göre yüksek olan bar. ben sahnesini seviyorum, ankara klasiklerinden.
  • kesif bir sidik kokusu bindiginiz takside bile vardir, baharat, yemek, yag degisik bir agir koku zaman zaman hakimdir, asyali irk sanki zenci irkla esit sayiyi paylasmakla birlikte genelde herkes kendi isiyle ilgilidir
  • ankara'daki bar olanı için:
    ankara'da yeni tanıştığınız bir insanla (gece dışarı çıkan bir insansa tabi) ilgili çok uğraşmadan fikir sahibi olmak istiyorsanız buranın adını hatırlamıyormuş gibi sorun:
    telaffuzu menettın'sa o adam rock müzik sever, mustafa hady dedi ve süleyman bağcıoğlu muhabbeti falan yapabilirsiniz, oraya müzik dinlemek için gidiyordur çünkü.
    menhetın diyorsa, %99 bilkent ya da kolej bebesidir, arada iyi insanlar çıksa da, genelde amacı piyasa yapmaktır, zaten bir sonraki lafı manhattan'daki yaş ortalamasının yüksekliği ve kızların çirkinliği (konuşulan kişinin cinsiyeti farketmez) olacaktır.
    bu ayrımın bir temeli olmadığını, asıl telaffuzun ikincisi olduğunu biliyorum ama genellemeleriyle yaşayan bir insan olarak bunun saptığına çok az tanık oldum.
  • 34. street ile 65. street arasinda yasanilasi sehir yukarilari harleme denk geliyor uzak durmak lazim
  • amerika'nın popüler bir eyaletinde yer alan güzide şehir.

karmakarışık new york metrosuna binmeden, brooklyn bridge köprüsünü yürümeden gelinmemesi gereken dünyanın en güzel, en ünlü, ölmeden görülmesi gereken yerlerinden biri.
hesabın var mı? giriş yap