şükela:  tümü | bugün soru sor
 • canlı yayında dile getirmiş olduğu cümleymiş. şahsen muhalefet partisi olarak neden bu duruma geldiğimizi, nasıl bir yol haritası çizmemiz gerektiğimizi, hükümetin yanlışlarını konuşmalıydı zira bu durumun sebebinin hükümet politikaları olduğunu dile getiriyorlardı şimdi yanındayız demesi tezat kaçıyor.

  kaynak
 • battı fishing yan going
 • biz de kucağındayız ne var yani.
 • az önce gerçekleşmiştir.

  --- spoiler ---

  “türkiye'nin bir süredir yaşadığı ve bu sabah itibarıyla da tekrarlanan piyasa hareketleri, ülkemiz için hayati riskler üretmeye başlamıştır. dış etkilerin varlığını bilmekle birlikte, aylardır uyardığımız gibi, yanlış ekonomi yönetimi ve israfın bir sonucu olarak, ekonomide ve dövizde kelimenin tam anlamıyla bir patlama yaşanmıştır. sebepleri biliyoruz. uzun zamandır da konuşuyor, hükümeti ve milletimizi uyarıyoruz. ancak gün, bu ekonomik tabloyu iç siyaset malzemesi yapma günü değildir. hepimiz aynı gemideyiz.. geminin adı türkiye cumhuriyeti. dünü ve bugünü yarın konuşmak üzere, sayın cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunuyoruz;
  gelin, etrafınızı saran ve sizi sürekli yanıltan o ekonomi kurmaylarından bir an önce kurtulun. ekonomi yönetimini damat tahakkümünden kurtarın. ilk adım olarak, özellikle uluslararası sermaye ve piyasalarda güven tazeleyecek bu adımı atın. ülkemizden hızla ve apar topar kaçmaya başlayan yabancı yatırımcıya güven verecek adımlar atın. unutmayın ki sermaye kendini güvende hissettiği limana yanaşır. bu güveni tesis etmek de, demokrasi, hukuk ve mülkiyet hakkı ile ilgili günün şartlarına ve evrensel değerlere uygun adımlarla mümkündür. bunca zamandır yapılan tüm uyarıları kulak arkası ettiniz ve iş bu noktaya geldi.
  türkiye cumhuriyeti aile şirketiniz değil. ekonomik tabloyu bozarken yalnızdınız. ancak ilan etmek isterim ki, çözüm için birlikte hareket etmeye hazırız. içerideki sorunlarımızla ilgili söz hakkımız saklı kalmak kaydıyla, bugün için ülkemiz ve milletimiz adına türkiye cumhuriyeti hükümetinin yanındayız. atılacak her olumlu adıma gücümüz oranında katkı sunmaya hazırız. küreselleşen dünyada ekonomiler de artık birer beka alanı..
  o yüzden iyi parti, aciliyet kazanan, millet ve ülke bekasını tehdit eden sorunun aşılabilmesi için, cumhuriyet hükümetine her tür desteği vermeye hazırdır. sizi, iyi parti genel başkanı olmanın ötesinde, bu ülkenin sorumlu bir vatandaşı olarak, derhal şu adımları atmaya davet ediyorum;
  -öncelikle hamasi nutuklarla günü geçiştirmek yerine, meselenin ciddiyetini kavrayın
  -merkez bankası'na müdahaleden vazgeçin.. piyasa koşullarına uygun hareket edebilmesi için, elini kolunu çözün.
  -sorun milli bekamızı ilgilendiriyor.. o yüzden siyaset üstü bir yaklaşımla, tüm partilerin ekonomi kurmayları ile sermaye örgütlerinin kurmaylarını bir araya getirip, yol haritası çıkarın..
  ekonominin ve sermayenin en sevdiği liman güven limanıdır.. bunu tesis edin..
  sayın cumhurbaşkanı, bu acil adımları ciddiyetle atmadığınız taktirde, kısa süre içinde türkiye'nin tekrar ımf'lik hale geleceğinden emin olunuz.
  işte o andan itibaren milletimizin ve ülkemizin sırtına binecek yüklerin vebali üzerinizde olacaktır..
  biz, sorumlu ve dikkatli adımlarla bu badireyi de atlatacağımıza inanıyoruz..
  allah yar ve yardımcımız olsun.”

  --- spoiler ---

  suçu cumhurbaşkanının ekonomi kurmaylarına bulmuş. sanki tek suçlu onlarmış gibi. ayıca yok şöyle demek istemiş, yol böyle demek istemiş gibi bir şey olamaz. sonuçta ülkenin rejimi değişti mi, değişti. tüm yetkiler tek makama bağlandı mı, bağlandı. halk bunu istiyor mu, istiyor ki size oy vermemiş. o zaman ne diye yancılık yapıyorsunuz kardeşim.

  https://bundle.app/wpbzyljp

  https://www.sozcu.com.tr/…ksener-konusuyor-2568151/
 • şaşırtmamıştır. türk sağından medet umarsan yaya kalırsın.

  ekleme edit'i: ülke hızla uçuruma yuvarlanırken gerçek bir hesaplaşma çağrısı yapmak yerine, iktidara destek çağrısında bulunmak acizliktir. chp'si iyi parti'si fark etmeksizin acizliktir bu. reis bu ülkeyi bi 30 sene daha yönetmesin de ne yapsın?

  gına geldi edit'i: yav arkadaşlar neden anlamakta zorluk çekiyorsunuz? "aynı gemideyiz" ne demek yahu? ben aynı gemide değilim. kendi pisliklerine ortak değilim. vereceğiniz muhalefet mücadelesi bu mu olmalı? bu muhalefet mücadelesiyle akp'yi hiçbir zaman iktidardan alaşağı edemezsiniz, "muhalefet partileri" olarak. sizin yapmanız gereken böylesi bir ekonomik krizde, krizin müsebbiplerini siyasi mücadelenizle alaşağı etmektir. milli birlik ayağına kralcılık oynamayın!
 • ooo demek ülkeyi parsel parsel satıyorsanız bize de düşer demiş

  bu kadına bir ara sempatim yazık vardı, nasıl kafadaymışım.

  bugün yazdım galiba komple muhalefet iktidarın yanlışlarına ortak oluyor. iyi de oluyor bu dakikadan sonra varolan tüm partiler bu batışın ortağıdır.
 • akıllara tatar ramazan filmini getiren açıklamadır.aferin.
 • kendisine her türlü hakareti eden, secim döneminde iftira kampanyası yapanların yanındayız demiş.

  kafayı yemek üzereyim. nasıl bir cenderedeyiz.

  seni savunduğu için insanlar işinden oldu, dayak yedi, teröristlik ile suçlandı.

  partinizin adını bile anmadılar. medyaları ile 24 saat kara propaganda yaptilar.

  attığınız twitlerin altına gelen aktroll yorumlarına bakın bakalım. mideniz kaldırırsa.

  ben onlarla birlikte değilim. onların yanında olanla da birlikte yürümem. mhp üyeleri niye istifa ettiler partilerinden madem böyle olacaktı.

  yazık.
 • bahçeli hangi yan daysa o yanda olmasa bari diyeceğim. sanırım farketmez abla için.

  yan da olsunlar da bunlar hangi yanda kiminle yanyana çok farketmez.