şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daimler-renault birlikte çalışmasının oluşturduğu meyvedir. fransa'da renault fabrikasında üretilecek olan bu araç, ismini "city" ve "titan" kelimelerinden alıyor.
 • mercedes tarafından nasıl bir fiyat çalışması yapılacağını merakla bekliyorum, araç neticede yıldız takılmış bir renault.

  http://citan.mercedes-benz.com/
 • macgyver'ın yeraldığı tanıtım reklamları dönmeye başlamış.

  http://www.macgyver-citan.com/

  (bkz: macgyver and the new citan)
 • kasasını kangoo'dan ön kaportanın da bir kısmını doblo'dan alan mercedes'in yeni nesil ticari aracı. arkadan bakınca kangoo dan yandan bakınca doblo'dan ayırt edemiyor insan.
 • mercedes'in kafasına sıkmasının resmidir. e tabi s klasse alacak adam ''ama citan diye arabaları var ben yıldıza binmem'' demez ama her markanın da yapmaması gereken şeyler var. özellikle de mercedes gibilerinin.
  unutulmamalıdır ki mercedes'teki o prestij algısı çabucak oluşmamıştır, hızlı da kaybolmaz.
  ama arabanın kalbini renault gibi bir markaya teslim etmek*, kangoo platformuna bel bağlamak filan bahsettiğim algıyı yavaş yavaş bozuyor. nerede balina kasa, müteahhit kasa mercedes, nerede şu iç mekana sahip garip araba.
  nasıl ferrari posta koydu spor araba dizel olmaz, yakıtını düşünen binmesin manyak mısınız diye, sen de tavrını koyacaktın mercedes bu konularda.

  mesela şöyle bir reklam vardı; bmw reklamı olmasına rağmen mercedes'e sempatim artmıştı.
  http://takebigbites.files.wordpress.com/…11/bmw.jpg
  çünkü adamlar harbiden 4 teker olayının her şeyinde vardı.

  ama hafif ticaride de olmayıver amınakoyayım. 2 kuruş eksik kazan ama karaktersiz arabalarla cepten yeme.
 • önündeki logoyu kaldırsan dışından bakan da, içine giren de bunun mercedes olduğunu kesinlikle anlayamazdı.

  doblo'dan hallice bir şey. 52.000 tl fiyat koymuşlar bir de utanmadan.
 • renault ile yaptığı ortaklığın ilk meyvesi.

  kangoo ile olan benzerliği üzücü, dahası caddy çok daha klas duruyor bu araçtan. ben ki fiorino ve kangoo dışında ticarileri hiç bilmemiş etmemiş insanım, şu araca verilen 52 milyara esnaflar adına acırım da acırım.

  istediği kadar yol tutuşu, işçiliği iç mekanı renault/mercedes algısının arada oluşmuş farkını yansıtsa da olmaz yani bu iş.
 • mercedes'in karizmasını bozan model.
 • mercedes'in alt sınıf hafif ticari araç segmentine giriş aracı, biraz daha özgün tasarımla bu işi daha iyi kotarabilirdi, bu çizgilerle sıradanlaşma yönünde resmen uçurumda yuvarlanma hamlesi olmuş, iç mekanda ki dizayn daha da kötü. olmamış daimler..