şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 13 mart 2018 rex tillerson'un kovulmasından sonra abd başkanı donald trump tarafından bizzat twitter hesabından duyurduğu atamadır. pompeo, cia başkanlığından bu göreve atanmıştır.

  https://twitter.com/…rump/status/973540316656623616

  http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-43385555
 • kendisini tanımam etmem ama soyadı beni ürküttü açıkçası.
 • fırtına öncesi sessizliğin, büyük bir gümbürtüyle sona ereceğinin işaret fişeği olarak görülebilir.
  çünkü teknik adamların bu koltuğa oturması pek hayra alamet sayılmaz.

  pompeo'nun yerine cia direktörü olarak, yardımcısı gina haspel'i getirmiş, trump!
  böylece cia'in başına gelen ilk kadın direktör olmuş. gina'yı tebrik ediyorum. :d
 • hic tekin birine benzemiyor bu adam. bu soyismi en son kullanan roma konsulu magnus pompei idi hatirladigim iki bin yil kadar once. kaldi ki ismi de adamin afili bi isim. "michael richard". michael koymus ana babasi yeteri kadar karizma zaten, yetmemis bi de richard diyelim oglumuza demis. olmus michael richard pompeo. vay amk. sempatik gorunsun, cok tirsmayalim diye de kisaltip mike demisler adina herhalde. tabi bunlar hep amerikanin oyunlari. saglam disisleri yapacaga benziyor. not ettim mike.
 • pompeo'yu teknik adam sananlar var cia baskani diye. degil.

  adam kansas'tan vekil idi daha onceden, orduda makine muhendisi olarak calismisligi var o kadar. oyle istihbarat falan degil yani. hoop tepeden cia direktoru olarak atanmisti, zaten cia de pek sevmezdi kendisini, cok siyasi diye.

  koyu hristiyan, tea party'ci, koch brothers ile ici ice, yani abd politikasi hakkinda bozulmus herseyin icinde, dibinde bir siyasi adam. koyu anti-obama'cidir. koch brothers bunu para verip, kukla gibi oynatir yillardir, koch ne isterse boyle kukla siyasetciler sayesinde yasaya sokar. bu adamlarin trump doneminde tek basarabildikleri isin koch brothers gibi buyuk sirketler icin tarihi vergi indirimi olmasi elbette tesaduf degil.
 • bilenler bilir zaten de, bilmeyenler için söyleyelim, adam tam bir ortadoğu düşmanıdır. ortadoğu üzerinde müthiş boktan işler yapacağına ben şimdiden kefilim. yahudilere yarayacak bir kıvama getirecek yine ortadoğuyu ve maalesef bizim sınır bölgemizi.

  bakın abartmıyorum, biz bu adamın dış işleri bakanlığı döneminde abd ile savaşa bile girebiliriz. öyle pislik herifin teki bu lavuk. cia dediğin şey zaten dünyanın en büyük terör örgütüdür.

  abd 10 yıldır sıçıp batırdığı ortadoğuya tüy dikmeye gelmiştir. uçağı düşesice şerefsizin tekidir.

  not: arkadaşlar hakkınızı helal edin, bu herif beni buldurup g.tume şu yazı yazdığım klavyeyi sokturur. (muhittin topalak from kazlıçeşme)
 • 15 temmuz darbe girişiminin ertesi günü twitter'da türkiye'yi "totaliter radikal diktatörlük" olarak tanımlamıştı.

  "erdoğan hükümetinin anca iran yönetimi kadar demokratik olduğu" ifadelerini de kullanan pompeo daha sonra bu tweet'ini silmiş ve twitter hesabını da kapatmıştı.