• aldım bundan bir tane. işe giderken sırtımda taşıyorum, hiç canım sıkılmıyor artık metroda, otobüste. sıcaklayınca içine girebilmek gibi bir seçeneğim de mevcut.
  • ben de sandim, internete baglanip mp3 indiriyor. guzel iste diyecektim, her gun podcast'leri indirirsin, yemek yaparken dinlersin. hatta ekrani da olursa, yemek tarifi podcasti bile izlenilir, uygulayarak ogrenilir, kitaptan okuyup "simdi soganin hangi tarafinin ucte ikisini kesecektik" diye kafa patlatmak gerekmez. cidden iyi olurdu.

vestel bunu yapamiyorsa, benim seneler once gordugum bir buzdolabi modelini taklit etsin: usb key aracilari yerine, mp3 calarlari direk baglayabilesin, ipod dock misali.

daha koolu, wireless adaptor koy, 802.11n olsun mumkunse, gunu gelir 100mbitlik flac stream ederiz odadaki bilgisayardan uzaktan uzaga.

baska baska.. mesela fax makinesi koy icine, trt fm'e fax ceksin istek sarkilarini belirttigi, o saatte otomatik olarak radyoyu acip bize dinletsin. bir de ekranda donen bir tas plak animasyonu, nostaljik olur.

bir sonraki modelde bunlarin hepsini karistirmak da mumkun. yumurtalarin durdugu rafin yanina bir mini kafes. icinde mesaj guvercinleri var. sen vestele ofisten baglanip telex basiyorsun, bankadan eft yolluyorsun, uydudan telgraf gonderiyorsun, artik durum neyi gerektiriyorsa. o da bunlari guvercinin kagidina yaziyor ink jet printeriyla, yolluyor kusu en yakindaki minareye. yaninda da bir ses kayit cihazina bagli usb key (olacak illa usb key, vestelin mission statementinda yeri var) . imam uyaniyor, ezan okunuyor, usb key geri ucuruluyor, siz de camiden uzak allahsiz mahallenizde, sevdiklerinizle beraber mutfaginizin konforunda (buzdolabinin yanindan acilan le seklinde aile kanepesi opsiyonel) taze taze ramazan ezani dinliyorsunuz. ailenin bir ferdi uzaktaysa faxla, mmsle, tankla topla agir sanayi hamlesiyle ezan transcriptini yolluyor, o da imana, eglenceye istirak ediyor.

bunlari dusunen yok mu koca sirkette? ar-gecileri yeterince icmemis.
  • artık kapıyı açan çocuklara azar dinletebilme şansımız olduğuna işarettir.

play list'e bak:
    kapasana_evladım_kapıyı.mp3
    oğlum_kapat_şunu_aaaa.mp3
    kapatsana_eşşoleşşek.mp3
  • - iyi günler buzdalabı bakmıştık da?
    - tabi. kaç gb olsun?
  • yürütülen parçayı dondurma özelliğine sahipmiş.
  • hac'dan gelmiştir.
  • frozen ve 864 adet cover'ı default olarak gelen buzdolabı.
  • omuzlarında teyple dolaşan almancıların yeni gözdesi. ürkütücü.
hesabın var mı? giriş yap