• almanya 2. liginde yer alan bir kulup. tam adi meidericher sport verein duisburg dur.
  • eintracht frankfurt u deplasmanda yenerek bundesliga ya cikmayi garantilemis takim.
  • duisburg uni master programina kabul olunursa hic düsünülmeden tutulacak takim.
  • an itibariyla tuttugum takim..
  • 1902 de kurulmuş lakapları "zebras" olan kulüptür. kulüp armasında da bir adet zebra bulunur. bundesliga kurulmasından itibaren ligde oynamaya başlamış ve ilk senesinde 1. fc kölnün ardından 2. olmuşlardır. bundesliga nın ilk 19 yılında aralıksız bundesliga da yer almış sonrasında 2. lige 1982 de düşmüşlerdir. bundesliga dan düştükten sonra muhtelif liglerde boy gösterdikten sonra 1991 de tekrar bundesliga ya çıkmış fakat sadece 1 yıl oynayabilmişlerdir. ikinci ligdeki 1 yılın ardından, 1993 te tekrar bundesliga ya çıkmış fakat bu sefer de 2 yıl kalabilmişlerdir ve 1995 te tekrar ikinci lige dönmüşlerdir. 1997 de bundesliga ya çıkıp bu sefer 3 yıl tutunmaya başarmış ve 2000 de tekrar 2. lige dönmüşlerdir.
    en son 2005 te bundesliga ya tekrar dönmelerine rağmen bu sene tutunabilmeleri zor gözükmekte.
  • kadın futbol takımı erkek futbol takımından daha başarılı olan asansör bir takımdır.
  • avrupa kupalarindaki en buyuk ba$arisi uefa kupasi'nda borussia monchengladbach ile oynadigi yari finaldir.

ilk macta evinde 2-2 berabere kalmayi ba$armi$ olsa da, deplasmanda 4-1 yenilmekten kurtulamami$ ve elenmi$tir. zaten borussia monchengladbach da kupayi almi$tir o sene.
  • tarftari pek de sadik olmayan ve takimin arkasinda durmayan kulüp. diger bundesliga stadlari her hafta dolup tasarken msv arena sadece bayern munih, borussia dortmund ve fc schalke 04 takimlarina karsi tam kapasite ile dolar. bir kere hata yapan oyuncu bir daha taraftarin gonlunu kazanamaz ve her top ayaga geldiginde stadyumda "x raus" (x disari) sesleri duyulur, bu durum o oyuncunun takimdan ayrilmasina kadar surer. duisburg da 80.000 türk yasarken, msv duisburg un kadrosuna altyapidan bir tane turk genci yukselmemesi sasirticidir, oysa ki bolgede ki diger buyuk takimlarda turk futbolcular kadrolarda hep yer alirlar (bkz: borussia dortmund),(bkz: fc schalke 04), (bkz: rot weis essen).
    ali bilgin de bi ara msv altyapisinda oynamistir ama malum yildizi baska takimlarda parladi.
  • bundesliga'nin dibine demir atmi$, iceride di$arida her macta ayar alip gelip taraftarini maymun eden, cuma-cumartesi-pazar geceleri barlari dolduran izleyicisine sevinc yuzu gostermeyen ailton'lu takim.. bugunlerde tümer'i transfer etmeye cali$iyorlarmi$.
  • tüm başarısızlıklarına rağmen deligöz bir taraftar grubu bulunan takım. bir stuttgart - duisburg maçında bu takımın taraftarı olan iki tane amca oturuyordu önümüzde. o kadar stuttgartlının arasına bir ellerinde bayraklarıyla diğerinde biralarıyla falan çekinmeden gelip yerleşmişler. gerçi tamam, almanya'daki futbol ve taraftarlık anlayışı bizimkinden çok ötede lakin yine de şaşırtıyor insanı. neyse efendim bu amcayla hemen samimi olup boynumdaki cimbom kaşkolunu gösterip "yahu ben aslında galatasaraylıyım" deyince farkettim zaten dedi. 2 dakikada muhabbeti koyulaştırdığımız bu amcalar, duisburg'un hasbelkader golünden sonra bir nara attı ki aha dedim şimdi bunları burada harcarlar. ama kimseden gık çıkmıyor. ulan noluyoruz demeye kalmadan adamlar bize sarılmaya başladı. şaşkınlıkla tabii biz de ne yaptığımızı bilmeden bağırıp, coşuyoruz. arkadan, yanlardan falan da stuttgartlı taraftarlar sadece cins cins bakmakla yetiniyorlar. aklıma hemen sami yen'de karlı bir maça, önündeki küçük çocuğuyla gelen bir amcanın, şemsiyesinin rengi hafiften sarı laciverti andırıyor diye yediği kar topları ve küfürler geldi, utandım.
hesabın var mı? giriş yap