• sizler için üşenmedim googıllladım: doğum tarihi: 13 eylül 1941 (80 yıl yaşında)

(bkz: başka sözüm yok)
  • öncelikle adam 20 sene önce bile yaşlıydı, şimdi 20 yıl daha yaşlı olarak o görevi yapmak ister mi?

kendisi istese de bu aktif süreçleri yönetmek için doğru insan mıdır? kendisi anayasaya uygun cumhurbaşkanlığı yapmıştır,
    o dönem icraat organında değil, gözetim organında çalışmıştır.

memlekette genç ve yeni bir isim yok mu? hep aynı şahıslar üzerinde dönüp duruyoruz. ahmet necdet sezer, abdullah gül, muharrem ince geçelim artık bunları...
  • dürüstlük mütevazilik bu ülkede para etmiyor. adam gibi adamdır kendisi. türkiye'de güvendiğim siyasetçilerin en başında gelir. ama bu değerli siyasetçimizin adı buı erdemleriyle değil de adı 2001 kriziyle daha çok akıllarda kaldığı için aday gösterilmesi bence yersiz. bu dürüstlük bu mütevazilik bize fazla.
  • mezarından kaldırıp inönüyü getirin olma mı? olm iyice boku çıktı bu işin. ya ekrem ya mansur işte takla atmaya gerek yok. ha takla atmaya devam ederlerse çok pis taklaya gelirler benden söylemesi
  • (bkz: allah yazdıysa bozsun)

dürüst adamdır. devlet memuru olur. icracı bir kişiliği yoktur.
  • yok daha neler. isterseniz ekmeleddin ihsanoğlu olsun.
  • demokrasiye ve parlamenter sisteme geri donus sureci oldugu icin icraci biri olmali.

o yuzden gozu pek lafini sakinmayan biri lazim. o yuzden maalesef super bir insna olsada simdilik mumkun gozukmuyor
  • bir çok muhalifin dahi oy vermeyeceği kişidir. teklifi bırakın, akla bile gelmeyecektir.
  • millet ittifakının en akılcı hamlesi olacaktır.
    ahmet necdet sezer dürüstlüğü, mütevaziliği ve devlet adamlığıyla her kesimin benimseyeceği bir aday olacaktır.
  • ne kadar düzgün biri olursa olsun;
    20 yıldır elini suya sabuna dokundurmayan bir adam bu siyasi çekişme ortamında ekmelettin gibi kalır.
hesabın var mı? giriş yap