şükela:  tümü | bugün
  • son yüz yirmi gündür çalışırken telefonum ya cebimde ya da masanın üzerindedir ve babam mesai saatinde aramaz. bugün, çekmeceye koydum ve iki saat sonra baktığımda babamın yanında (9) yazıyordu. dokuz bizim ailede lanetli bir rakamdır ve dokuzu gören, dokuz nazgul efendisiyle hayatının sonuna kadar uğraşır; iflah olmaz. geri aradım ve yaklaşık yirmi dakika babam solo attı, ofisin numarasını istedi. gerçekten çileden çıkmıştı. bir sonraki murphy'de muhtemelen ofiste toplantı falan varken babam arayacak ve patrona "nerde lan bu çocuk, diarra" diyecek. futbolcu isimlerinden nefret eden patron da galeyana gelip beni aşağıya atacak ve muhtemelen reçel sürülmüş tarafım yere çarpacak.
  • hala yaşıyorsan bu; ters gidecek şeylerin bitmemiş olduğunun göstergesidir...
  • bağışlanmak izin almaktan daha kolaydır...
  • bir varil lagım suyunun icerisine bir kaşık şarap koyarsanız, lagım suyu elde edersiniz. bir varil şarap içine, bir kaşık lagım suyu koyarsanız, yine lagım suyu elde edersiniz.
  • bir insan işler ters gittiğinde gülümseyebiliyorsa aklına suçu üzerine atacak birisi geldiği içindir...
  • bir işin ters gitme olasılığı varsa, ters gider
  • sıra size geldiğinde kuralları değiştirirler...
  • ekmegin yagli kisminin yere bakarak dusme olasiligi yerdeki halinin degeriyle dogru orantilidir
  • yediğinizin tadı güzelse, sağlığınız için zararlı, tadı kötüyse, sağlığınız için yararlıdır...
  • ne kadar geç kaldıysanız trafik o kadar sıkışıktır...