şükela:  tümü | bugün
  • bir günde 3 oyuncuya 30 milyon euro borçlanarak bayılmadığı için ve galatasaray'ın senelerini heba etmediği için taraftarın önüne atılan başkan.
  • hakkında yazılanlara gerçekten inanamadığım başkan. taraftarlık mı diyelim yoksa fanatiklik mi anlayamadığım sebeplerden dolayı haksızca hatta insanlık dışı şekillerde üzerine gidilen hatta hakaret edilen galatasaray başkanıdır.

71 yaşında, halen kanserle savaşan, kulübü mali açıdan düzeltmiş, 2 şampiyonluk kazanmış, kulübe en ufak bir leke sürdürmemiş, yıllarını devlet hizmetine vermiş onurlu bir insana galatasaray taraftarları tarafından söylenen sözlere inanamıyorum.

galatasaray'a binlerce irfan can gelir, onlarca falcao gelir. ama başkanını bu duruma düşüren bir kulüp geçmişteki başarılarını çok arar.

umarım görevi sağlık sorunları nedeniyle bırakır ve bu anlamsız, yoz tartışmaların karalamaların içinde daha fazla bulunmaz.
  • terim’den kurtarırsa takimi tekrar gözüme girebilir.
  • transfer döneminde üç yıldır başarısız evet. daha iyi olabilir miydi? kesinlikle evet. daha ucuza daha iyi topçular mı evet kesinlikle..

amaaaa..

sen bu adama saygısızlık yapamazsın. senin 25 yıldır başkanlığını yapan bütün adamlar geldiklerinden daha fazla borçla koltuğu bıraktılar.

bu adamcağız zaten borç batağında, uefadan ceza yemesi kesinleşmiş halde hem de kimse sahip çıkmadığı için bu kulübe başkan oldu.

3 sezonda 2 şampiyonluk, mucizevi şekilde uefadan cezadan kurtuldu, terim istediği kadar isyan etsin, kimi istediyse aldı. babelse babel, falcaoysa falcao, seri ise seri, onyekuru ise onyekuru..

terim hepimizin kahramanı ama artık hem hocalık koltuğunda iyi değil, hem de aklı kulübü yönetmekte. başkan olmasına gerek yok. herkese ben laf yetiştireyim derdinde. istiyor ki fb kulübü gibi olsun gs de her söylenen lafa cevap versin, kurumlarla kavga etsin, laf soksun, tribünlere mastürbasyon yaptıracak laflar söylensin. ama bu adam öyle biri değil arkadaş. bu adam devlet terbiyesi almış. laf söylerken bile karşısındaki laftan anlayacakmış gibi beyit falan okuyor. öle bir adam işte.

mustafa cengiz seçime aday olduğunda koca camiada bir tane delikanlı çıkıp aday olamadı. şimdi başkan ffp i tamamlamış. seneye ffp ye takılmadan takım oluşturulabilecek ve her ipini koparan aday olacam diyor çatı adaylar havada uçuşuyor.

mustafa başkan ben bırakıyorum diyene kadar patron odur. ha o bırakır, o zaman terim başkan olsun. ortalıkta kan gövdeyi götürsün biz de görelim ne olacak, isteriz de.

ya transfer ya istifa, efendime söliyim terim ne derse o gibi ultraslan saçmalıklarının ardından başkan hakkındaki buradaki yazıları okumak güzeldi. teşekkürler beyler..
  • kişisel olarak iyi bir insan oldugunu, onun da yıprandığını düşünüyorum. zamanı geldiğinde başkanlığı bırakması en hayırlısı. daha fazla yıpranmasını istemem. sağlık dilerim kendisine.
  • galatasaray forvete lukaku'yu da alabilir. yani verir 75 milyon euro bonservis ve 10 milyon euro maaş ve alır. lukaku'da gelir yani gelmem demez.

ama olay bu mu? mesele para harcamak mı? kulübü batağa sürüklemek mi?

bir adam kariyerine 1 şampiyonluk daha ekleyecek diye kulüp borç batağına girmek zorunda mı? herşey bir adamın kariyerine mi endeksli? ben başarılı olayım galatasaray'ın geleceği ne olursa olsun mu mesele?

insaf insaf insaf
  • sayın başkanım,
    az önce okuduğum bir entrye göre burayı takip ediyormuşsunuz. umarım okursunuz

devir artık değişti sayın başkanım. popüler kültür öyle bir hal aldı ki, sadece günlük yaşıyorlar, günlük tüketiyorlar. sizin -bir beşiktaş divan kurulu üyesi olarak gururla söylüyorum- "galatasarayımızın" yarınını düşünmeniz, hayatı sosyal medya zanneden çok büyük bir güruh için önemsiz.

bu -maalesef- çok büyük güruhu arkasına almış bazı "farklı" niyetleri olan kişiler sizin devrinizin insanları değil sayın başkanım. benim en çok sevdiğim başkanım "süleyman abimizi" de bu tipler koltuğundan indirdi.

siz klübünüzün geleceğini kuruyor ve planlıyorsunuz, ancak bu büyük güruhun değerleri sizinkilerden çok farklı. galatasaray' ınkilerden de çok farklı. ancak bunlar bu değer karmaşasını görmemeyi tercih ediyorlar. bu ülkenin spor tarihinin güzide bir kaç değeri olan klübünüzü, klübümüzü ayakta tutmaya çalışıyorsunuz, ancak hak ettiğiniz değerin yarısının yarısını bile görmediğiniz gibi, bir de bunların saldırılarına katlanıyorsunuz.

rabbim size en başta acil şifalar, sonra da uzun bir ömür ve bolca sabır nasip etsin.
  • fatih terim'i gönderme gibi bir atraksiyona girişirse kendi fişini de çekecek kişi. gerçi ben kendisinin sene sonu aday olacağını da düşünmüyorum, bu nedenle giderken yanına terim'i de götürecektir. bu sezonun direk gitmesi demek olur bu. tıpkı hamza hamzaoğlu'nun gönderildiği o saçma sezonun bir benzeri yaşanır.

terim'e bayılmasam da adamın dediği doğru. takımda top oynayacak oyuncu yok. alternatifsiz bir kadro söz konusu ve mevcutta olan kadro da yeterli değil. bu noktada transfer istemek hakkı. sonuçta takıma son günde diagne kazığını sokan ve rakip takım taraftarı ile girdiği sidik yarışı nedeniyle falcao'yu alan terim değil. bu nedenle maddiyat üzerinden terim'e sallamak saçma.

olası bir terim'i gönderme kararı ile kendisini ve abdürrahim'i bir daha galatasaray yönetimlerinde yer alamayacak bir evreye getirecektir. abdürrahim albayrak adlı vasıfsız, reisçi abimizden kurtulacağımız için uzun vadede galatasaray bu işten karlı çıkabilir. ancak kısa vadede de en az 1 sezon kaybedilir.
  • sokak kabadayısı, şovmen, yıllardır yerinde sayan, türk futboluna kene gibi yapışmış, fair play için utanç kaynağı olan bu bıçkın ve balon teknik direktörü kovarsa, efsane başkan olacaktır..
  • elbette fatih terim bizler için kırmızı çizgidir ancak bahsedilen şahıs da galatasaray spor kulübü'nün başarılı bir başkanıdır. yaptıkları unutulmasın. bu kulübü borçsuz, istediği gibi harcama yapabileceği zamanda almadılar. ancak bu yönetimde değişmesi gereken bir isim varsa öncelikle abdürrahim albayraktır. iyi bir galatasaraylı olması maalesef kendisini iyi bir yönetici yapmamaktadır.

mustafa cengiz`e ise saygı duyuyorum ancak hastalığından sonra özellikle bu işlere yetişemiyor. elbette bu şekilde veda etmek istemez ancak şimdi olmasa da yakalanan ilk iyi fırsatta istifa ederek taraftarlarca iyi anılabilir. bence kendisi de onu istemekte.

umarım yarın barış ve birlik mesajları olur hem fatih hocanın hem başkanın açıklamalarında. şuan albayrak dışında ayrılığa gerek olmadığını düşünüyorum.