12424 entry daha
  • merak etme atam biz türk milliyetçileri olarak avanak akp’li ve emanetçi chp’lileri doğru yola getireceğiz.
  • ne zaman böyle şeyler tekrarlansa, gençliğe hitabe gelir aklıma. yüz yıl önceden bu olacakları tahmin etmiş ve bir dizi önlemde bulunmuştur.

ama ömrü vefa etmemiştir. keşke 15-20 sene daha yaşasaydı da ülkeye demokrat parti belası salınmasaydı. amerika’yla ne zaman işbirliğine gittiler, amerika’yı iç işlerimize saldılar biz o zaman bittik. biz 68 sene önce kaybettik. demokrasiyi araç olarak gören güruhlar sadece şekil değiştirdi. ama hep aynı kaldılar. biraz daha uzun yaşasaydı bu ülke belki de hiç darbe görmemiş olacaktı bu zamana kadar.

ama bir gün demokrasinin kıymetini biz de anlayacağız. sokaklarda arabalarda kornayla konvoy yapanlar, araplaşan, asimile olan o insanlar bir gün anlayacak.

kim bilir, o zamana bize de “demokrasi” getirmeye çalışırlar.

tanım girmek gerekirse, yüz yıl önceki vizyonuna hayran olduğum, ülkemin kurucusu. ulu önder atatürk.
  • hala mücadelemiz devam ediyor atam. bugün kaybettik evet ağır bir mağlubiyet aldık ama asla ve asla umudumuzu kaybetmeyeceğiz 16 nisan referandumunda ve 24 haziran seçiminde senin bize hediye ettiğin birçok değeri kaybettik ama geri almak için mücadele edeceğiz. halkımız eninde sonunda anlayacaktır özgürlüğün fiyatını. kendi eliyle verdiklerini geri almak için mücadele etmek zorunda kaldığında özellikle.
  • ben sonuna kadar atatürkçü biriyim, ve görüyorum ki sözlükte çok fazla atatürk düşmanı var, hepinizi tek tek engellemek imkânsız. arkadaşlardan ricâm; beni engelleyin, hiçbir tatsızlık yaşamadan münâkaşaya girmeyelim.
  • saka maka artik ulkedeki etkinligi sifirlanmis ebedi liderimiz. tarihi bir figur olarak millet tarihimizdeki yerini aldi.

islamci 'secilmis' bir sultan tarafindan yonetilmeye baslanacagiz yarindan itibaren. ataturk'un vizyonu, dusunceleri ve ilkelerinden eser kalmamis bir yonetimle.

dusununce kendi zamaninda bu milletle imkansiz isleri basardigini tekrar anliyoruz. hayran kalmamak elde degil. o yillarda o kafadaki insalara laiklik diyorsun, toprak reformu ve uretim diyorsun, 'ecnebi' komsularla iyi iliski diyorsun, batiya ve medeniyete entegrasyon diyorsun ve basariyorsun...

ama iddia ediyorum bugun kendisi aday olsa yine malum kisi kazanirdi. maalesef 95 yilda donup dolasip geldigimiz yer bu.
  • "ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. cumhuriyet'i biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyen, türkiye cumhuriyeti'nin kurucu lideri, önderi, güzel adam.

ama gel gelelim her şey o kadar ters gidiyor ki, nerede atatürk'ün bir fotoğrafını görsem, sesini duysam içimde büyük bir utanç duygusu kabarıyor. layık olamadık gibi artık klişeleşmiş şeyler söylemek istemiyorum. ama gerçekten başka ne söyleyebilirim ki? gücümüz yetmedi, sesimiz çıkmadı. aslında sesimiz çıktı ama cehaletin sesi öyle kuvvetliydi ki, bastırıldık. biz bu düşmanı yenemeyiz. dünya üzerindeki hiçbir silah bu düşmanı yenemez. yok etmeye çalıştığın cehaletin içinde çırpındıkça batmaya devam eden biri gibi hissediyoruz kendimizi. o bataklığı kurutamadık.
  • artık kendisini yattığı yerde rahat bırakalım dediğim ulu önder. zira bu saatten sonra başkan bey anıtkabir'i kaldıralım oraya millet için kıraathane kuracağım dese birşey olacağına da inanmıyorum artık. milletin ne kadar oynak olduğunu mitinglerde gördük. aziz hatırasına biz değil, kendisinden sonra iktidara gelenler ihanet etti. ak parti sebep değil sonuçtur.
17150 entry daha
hesabın var mı? giriş yap