şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: narayan)
 • bilkentli yedinci nesil yazar.
 • fransız rock,reggae grubu..didgeridoo yu rock ve reggae ile harmanlamaları çok hoş olmuş sahne insanları..
  benim açımdan keşke türkiye ye gelseler dedirten eğlencelik grup..

  pascal : voc. & didgeridoo
  momo : bass
  kraps : gitar
  loyax : keys
  jomo : gitar
  zirko : drums

  http://www.myspace.com/narayanaband
 • halkın kontrgerilla talebi varken işi devlete bırakmamak gerek. herkesin kendi kapısının önünü süpürmesini destur edinmiş, kansızların korkulu düşmanı, onur, adalet ve şerefin sözlükteki -bana göre- yegane temsilcisi.

  sadece ağzı laf yapıp, eli entry yazan apatik sözlükçünün aksine, bir hareket, bir eylem insanı olarak hepimize yol gösteren. ancak biliyorum ki ondaki cesaret ve görev duygusu hiç birimizde yok, bunlar olsa, onun yapabileceklerine kalkışacak cesaretimiz yok. bunu da söylemekte beis görmüyorum.
 • sözlükte dikkat çektiğinden olsa gerek, ülkücülüğün, islamcılığın, akp ciliğin, tayyipçiliğin veya ideolojisizliğin ironisini yapan çok oldu. hala da bu şekilde devam eden yazarlar var, bundan sonra da olacaktır. lakin 1940 ların kemalizmini tüm hücrelerine kadar sindirmiş bir ideolojik bağnazlığın ironisini yapana pek rastlamadım. sağolsun narayana bu açığı fazlasıyla kapatıyor. ama sanırım kendisi bu konuda ironiden fersah fersah uzakta ve de gayet ciddi.
 • tam betovın rakçıdır başlığına hangi her konuda fikri olan bernard shaw'ın özlü sözünü peystlemiş diye bakıyordum ki entryleri ile kendisi de uçuverdi( ki bunların arasında ''marx ekonomiden anlamıyordu'' özlü sözü favorim oldu. bir dişçinin ''kubrick sinemadan çakmıyordu, kübrik çarpıtılmıştır' demesi gibi bir şey.). şahsa hakaret yasak, cemaate serbest kaidesini boş bulunup şahsa uyarladığından oluyor bunlar. oysa ki bir dönem moderatörlük yapmış bir kısım eşhas gibi, ''denyo kavim, eğitilmez insan sürüsü, hain ordusu'' diye usulünce yazsaydı soyutlaştıracaktı, yırtacaktı.

  ne zaman öğrenecekler?
 • sanırım biraz önce uçmuş yazar, entrileri ibret için kalmalıydı. steve biko'ya "kürt'tür bu yeterli" derken herhangi bir hakaret etmemiştir. sadece bazı milli kimlikleri hakaret sandığı ve bu amaçla kullandığı için kendisi adına yüzümüz kızarmıştı. bu kelime sanskritçe'de "insan", üstün insan, kamil insan anlamına gelse de türkçe'de bu çağrışımı vermesi, hatta insan anlamına gelmesi bile zordu.
 • nema yaratma duayeni arzach'ın başkasından bahsediyormuş gibi kendini temize çekme oyunundaki habersiz bir başrol daha.

hesabın var mı? giriş yap