şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başlığın tam hali: nasıl yar.doç ve nasıl doç olduğu anlaşılamayan kişiler de bu kategoriye dahildir.

anlayamıyorum arkadaş ya anlayamıyorum... televizyonda bir tartışma programı denk geliyor. böyle 40-50 iq'lu bir tip, muadillerine nazaran genç yaşta aldığı titriyle lak lak lak konuşuyor. desteksiz sallamalar gırla, fallacy'lere başvurmak allah'ın emri olmuş bunlar için, resmi tarih ve doktrindeki görüşler bir hiç. resmi tarih yazısına bir daha geri dön link verdim oraya. üzerinde yerli yabancı bilim çevreleri tarafından konsensus sağlanmış, bunların hepsi bilimsel yollarla dünyanın gözü önünde yapılmış. sen kalkıyor diyorsun ki bir tv programında hayır efendim bu sallamadır, benim nevşehir izzettin peşrevzade vakıf üniversitesindeki odamda aklıma gelen fikir doğrudur. ben senin o altındaki titri görmek zorunda mıyım peki?

yahu yardoç, doç dediğin adam harıl harıl çalışır, sürekli kaynak tarar okuma yapmak zorundadır. ben öğrenci halimle bile günde net 4-5 saat brüt 10 saat masa başından kalkmadan afedersin köpek gibi ders çalışıyorum. gözümün ayarı kayıyor, öne eğilmekten her gün dayanılmaz bel boyun ağrılarıyla boğuşuyorum, bugün de sürmenaj olmadık çok şükür diye kapağı öyle kapatıyorum. bu doçentler, profesörler nasıl her gün programlara çıkıp 4-5 saat goygoy muhabbet yapabiliyorlar? nasıl bir akademik hayat bu? geriye kalan saatleri değerlendirip işine gömüldüğünü mü düşünüyorsunuz? şahsen ben düşünmüyorum. ki zaten bir insan 9-10 saat çalışamaz, en benim diyen adam hiç yerinden kalkmadan bunun 6-7 saatini verimli değerlendirebilir. bunlar 5 saat o kanal senin bu kanal benim program yapıyorlar!! aloo!!

hangi jüriden nasıl geçmişler bu platformda tartışılsın istiyorum. belki bazı şeyler gün yüzüne çıkar, biz de aydınlanırız. bizim okullarımızda ne insanlar var işini inanılmaz profesyonellikle yapan, kendi alanında
    yaptığı çalışmalarla durmadan akademiye kan pompalayan ama adamcağız yeterince zeki değil demek ki bunlar kadar genç yaşta bu akademik ünvanları elde edememiş.
  • en canlı örneği;
    burhan kuzu
  • en cansız örneği; fuat köprülü
  • doçentlik sınavları öncesi dönen telefon trafiğinin katkılarıyla yükselen kişilerdir.

öyle vekil, bakan, başkan telefonları değil; tanıdık profesör telefonları.

sonuç: bir boka yaramayan türk tipi akademisyen.
  • sağdan soldan tezlere yayınlara yancı gibi adını yazdıra yazdıra olmuştur nasıl olacak