• yontem dersanesinin efsanevi hocalarindan biri. cok iyi bir insan ve muhtesem bir ogretmen olmasina ragmen sırtıma az yumruk yemedim ben bu adamdan. o yumruklara ragmen, yillar sonra kendisini hayirla aniyorsam vura vura beynime soktugu matematik bilgisi sayesindedir.
  • matematigi pek de sevmeyen benim icin lise 2'den itibaren matematik testi cozmeyi zevk haline getirmis kisidir. hatta aska gelip "getirin, daha kazigini getirin ulaaaayyynn!" diye boguren bir canavar olmama ramak kalmisken yumruklarini hatirlayarak kendime gelmisimdir pek cok kez.
    sezarin hakki sezara ama, cozemediginiz sorularda sirtiniza demir bir yumruk olarak inen bu eller, kazik sorulari cozdugunuzde de bir sonraki derse baklava tepsisi tasimistir.
    bugunlere gelmemde en cok emegi gecmis kisilerden biridir cidden, elleri dert gormesin!
  • ekürisi hasan kara idi.
  • bir kere girdim dersine evlenme teklifi eder gibi geometri sorusu hazirliyordu.

- evet cocuklar siz soyleyin bu ucgenin yuksekligi kac olsun?
    + 6 olsun hocam
    - ah evet cok guzel bir sayi, bakin ne kadar tatli bir ucgen oldu degil mi ne harika, hadi simdi cozun bakalim.

attigi yumruklara hic sahit olmadigim kibar adam.
  • zor soru bilince ortaligi baklava senligine donusturen, mukemmel matematik hocasi..
  • yöntemin temel direklerindendi ( sene 1987 88 ) geometri sorularını uyduruk hikayeler eşliğinde sorarak yumruk zoruyla kafaya sokan esprili müthiş zeki matematik hocası
    saygı duyduğum insan
  • kendisini sahsi olarak tanimasam da, hasan kara ile birlikte yazdigi kitap 14 sene sonra bile hala aklima gelip bana bu entryi girdirebilmistir cunku o kitabin, zamanin oyssinde tulum cikarmamda buyuk katkisi olmustur. boyle bir kitap yazdigi icin benim gozumde goruldugu yerde eli opulecek adamdir.
  • yöntem dersanesinin kibar konusup saglam yumruk atan aşmış matematik hocası.
  • bu aralar itibariyle bütünleştiği yöntem dershanesinden ayrılmış güleryüzlü insan. bu kadar iyi matematik öğretip de bu kadar sıcak olan tek insan.
  • şu an dokuz eylül üniversitesi'nde eğitim vermektedir.
hesabın var mı? giriş yap