şükela:  tümü | bugün
  • o.j. simpson'nın sevgilisi ile birlikte bıçaklanarak öldürülen eski karısı. bu cinayet, vakti zamanında tarihin en tartışmalı davalarından biri olmuştur.
  • o.j. simpson'ın eski, ölen karısı. oj'in kendisini öldürüp öldürmediği ile ilgili oldukça medyatik bir davanın konusu olan merhume..
  • 18 yaşında güzelliği dışında elinde bir bok yokken , medyatik ünlü zengin adamı evli eşinden ayırıp tatlı hayatının parçası olmuş devamında aldatılınca adam kafasına göre yaşamaya devam edince isyan edip ayrılmaya çalışmış haliyle de öldürülmüş vatandaş.

bir kere bu adamın böyle biri olduğu ezelden belli evliyken senle gezmiş takılmış. senle evlenince sana niye sadık kalsın. ama para tatlı tabi. iki de çocuğu koyunca ben ayrılmak istiyorum. o.j bana ayrı ev açsın. o.j.'nin açtığı eve ben kafama göre adam atıp kaşarlık yapayım. o.j.'nin paralarını elin silik erkekleriyle yiyeyim. e be kaşar o zaman baştan evlenmeseydin adamla o sülüklerle evlenseydin. o.j.'de gavat zaten kendi parasıyla çocuklarının anasını elin erkeklerine peşkeş çekecek. sonra adam cinnet geçirir bıçaklar tabi hepinizi.

bakınız prenses diana aynı halt. sen yüzyıllarca yıllık ingiliz kraliyet ailesine gelin git sonra kraliyet kurallarına karşı çıkmaya kalkış. e uyanık geçinen kaşar senin nereye gittiğin belliydi gidip sıradan vatandaşla evlenseydin. ama prenses olmak tatlı geldi tabi. sen koskoca gelecek ingiliz kralını boşar , pakistanlı kucağından arap kucağına atlaya atlaya gezersen tünelde sıkıştırırlar seni. adamlar dünyayı kontrol altında almış sen kim o kraliyetin gururunu ayaklar altına alacaksın.

bu iki olayın kendini zeki sanıp ; zengin , popüler , kuvvetli erkekleri kafalayıp çocuk patlatıp boşanır ömür boyu rahat ederim diye hayal kuran kızlara örnek olmasını umut ediyorum.
  • 12 haziran 1994 günü henüz 35 yaşındayken o. j. simpson tarafından boğazı kesilerek canice katledilmiştir.

--- +18 ---

olay mahallindeki hali: https://slideplayer.com/…le’s body at the scene.jpg
    boğazının kesilmiş hali: https://pbs.twimg.com/media/clqd4jpuoaqpjnq.jpg

--- +18 ---