• 300 dakikalık muhteşem bir eser.

ilk bölümünü izlemeye başladığımda gerek karakterlerin çocuksu ve güdük tasarımları gerek kahramanımız shu'nun eblek hareketleri ve dallamalıkları nedeniyle güle oynaya geçecek bir anime serisi olduğunu sandım bunun.

çok feci yanılmışım.

bir çizik film savaşın gerçeklerini, insanlarda açtığı maddi ve manevi yaraları bu kadar mı insanın gözüne sokabilir, bu kadar mı insanı üst üste afallatabilir arkadaş. 15 bölüm boyunca shu ile beraber "ne biçim yer lan burası" repliklerini beraber sarfettim, insanların nasıl gözlerini kırpmadan adam öldüren makinalara dönüştüğünü, çocukların savaş karşısındaki çaresizliklerini gördüm, mahvoldum. hele bir de hamdo diye bir kötü adam koymuşlar ki, kendisi şimdiye kadar gördüğüm en dengesiz, en kopuk, en acımasız, en rahatsız edici ve en başarılı (tasarım açısından) kötü adamdır. kendisini kötü adamlar liginde tek geçiyorum, bu animede emeği geçen herkese hakikaten helal olsun diyorum. böyle eserleri birbiriyle karşılaştırmak pek adetim değildir ancak ngeden beri böyle etkileyici bir eserle karşılaşmamıştım. ciddi ve kaliteli bir anime izlemek isteyen herkese tavsiye ederim.
  • shuu kendi halinde yaşayan bir ortaokul öğrencisidir , ailesi ile mutlu , okulunda mutlu , kimsenin üzülmesini istemeyen sıradan bir çocuktur .. bir gün herzamanki yoldan evine dönerken terkedilmiş fabrikanın bacalarindan birinde bir kız görür , bu kız günbatimini izlemektedir .. kasabada oraya çıkmaya cesaret eden birkaç çocuktan biri olan shu kızın kim olduğunu ogrenmek için yukarı tırmanir , fakat bi anda kızın peşinde olan mekanik ejderler ortaya çıkar ....
    --------------------------------------------------------------------------------
    görsel olarak yaşını belli etse de konu olarak fazlasi ile dolu .. herşeyin cg olmadiği zamanlara dair kaliteli bir anime .. savaş , aile , sevgi , hüzün ve herşeyin ortasinda en önemlisi hayatta kalma ve sevdiklerini hayatta tutma kavgasi üzerine bi anime

orjian adi : ima, soko ni iru boku 'dur ayrica
  • basit çizimleri ve animasyon stiline aldanmayın, seyredenini üzen pek kuvvetli ve karanlık bir animedir. iyi adamları da, kötü adamları da güzel tasarlanmıştır, karakterlerin hepsi çok yönlüdür. seyrettikten hemen sonra kafayı bir süre başka işlerle meşgul etmeniz, bu animeyi düşünmemeniz önerilir.
  • savaşın ne kadar b.ktan bir şey olduğunu ,insaları ne hallere düşürdüğünü,dünyayı felakete sürüklemek için hırs dolu bir delinin eline güç vermenin yeterli olduğunu gösteren gerçek ve acı bir anime.
  • bu animedeki başkarakter shuzo,legendz adlı başka bir animede de birebir aynı olarak yine başkaraktermiş.
  • hotaru no haka kalitesine yakın bir şekilde savaşın ne kadar kötü olduğunu anlatan underrated dram animesidir. izleyin, izlettirin...
hesabın var mı? giriş yap