• square enix'in ve nintendo' nun ortaklaşa yaptığı, bravely default serisinin ruhani devamı olarak nitelendirilebilecek jrpg türündeki oyun.

  çıkış tarihi: 13 temmuz 2018
 • final fantasy serisi ile hepimizin tanıdığı square enix ve tenchu oyunları ile bir kısmımızın hatırladığı acquire'ın beraber ortaya çıkardığı nintendo switch'e özel jrpg oyunudur.

  oyun 'hd-2d' denen bir görsel stil kullanıyor. 16 bit spritelar ile hd efektlerin beraber kullanılması ile değişik ve lezzetli bir tarzı var. görsellik insanı kesinlikle hayal kırıklığına uğratmıyor.

  sekiz farklı karakterin hikayesini oynuyoruz oyunda. her birisinin kendine özel sorunları var. kredi kartı ekstrem kesilsin diye beklerken (malum switch oyunları el yakıyor) demoda tüm karakterlerin hikayelerinin başlangıcını oynadım. tüm karakterlerin hikayeleri gayet güzel yazılmış gibi görünüyor. birisini seçip diğer karakterleri de topluyoruz. böylece tek playthrough yaparak tüm karakterlerin hikayelerini oynamamız mümkün oluyor.

  demoyu çok beğendim ve oyunu da önümüzdeki hafta alacağım. yani bu entry zamanla editlenecektir.

  15 saat sonraki edit: h'aanit ile başladığım oyunda güneye giderek sırasıyla therion, alfyn ve primrose'un ilk bölümlerini tamamladım. bunun dışında yolumun üzerinde bulduğum carrion caves ve hoarfrost dungeonlarında grind yapıp buraların boss'larını kestim. ilk olarak bu dörtlünün hikayelerini bitirip daha sonra öteki dörtlüye dönmeye karar verdiğim için şimdi hikayelerin ikinci kısımlarına geçiyorum.

  ilk 15 saat için söyleyeceğim tek şey var; baş döndürücü! oyunun fiyatından dolayı şüphelerim vardı ancak oyun, verdiğim paranın her kuruşunu hakediyor.
 • demosu güzel oyun. switch exclusive olarak piyasaya çıktı. müzikler leziz, artwork şahane. oyun 2d olmasına rağmen güzel görünüyor. metacritic puanları gayet iyi. nintendo e-shop fiyatı 60 dolar ancak kur yüzünden biraz tuzluya geliyor. rpg-jrpg türünü seviyorsanız hem de biraz retro arıyorsanız kesinlikle üzmeyecek bir oyun.
 • ciddi anlamda rezillik.

  yurtdışı oyun medyası adına da rezillik, kullanıcıya böyle bir ürün sunulduğundan dolayı geliştirici firma adına da rezillik, oyun dünyası adına rezillik.
 • genel kanının aksine hikayesi dışında savaş mekanikleri güzel oyun. level sistemi ile oyuncuyu grind yapmaya yönlendirse de benim gibi çinlilere taş çıkartacak derecede farm yapmayı seven biri için bulunmaz nimet.

  bu arada level 14-15 civari partim için tavsiyelere açığım.
 • steam'de 320 tl ön sipariş fiyatıyla satışa çıkmış oyun.

  steam linki
 • oynamak istediğim fakat steam'de 320 tl olan oyun. switch de yok evde malesef.
 • yeni model denuvo koruması altında olan oyunlardan bir tanesi kendisi ki akranları gibi o da kırılamıyor.
 • fiyatını gördükten sonra "alanı siksinler" dediğim oyun.

  maksimum 30 lira verilecek oyunlar grubundadır.
 • cpy tarafından kırılmış hali malum ortamlara düşürülmüştür.
hesabın var mı? giriş yap