şükela:  tümü | bugün
  • bir insan neden ödem tutar diye bilgi vereceklerine, ödemi atmak için ne yenilmesi gerektiğini söyleyen haber görünümlü şeyler.

haber

diyelim ki arabamızın lastiği inik. bu mantığa göre öneriler şunlar olmalı:
    1) hava basın
    2) azot basın
    3) krem şanti basın
    4) en sağlamı çimento ile doldurun.

bu lastik neden inmiş olabilir? siboba mı bir şey oldu acaba? yabancı bir cisim lastiği delmiş olabilir mi? soruları zinhar sorulmaz. bu sorunlara çözüm aranmaz.

konumuza dönelim. "benim vücudum neden ödem tutuyor?" sorusuna cevap aramalısınız. yediklerimden cevabını bulduysanız yanlış besleniyorsunuz. adet dönemindeyim ondan diyorsanız, vücudunuzdaki ödemi zorla atıp metabolizmanızın ayarını niye bozuyorsunuz? o ödem lazım olmasa, vücudunuz da tutmazdı herhalde. bunların hiç biri değilse, hormanel bir bozukluk mu, eksiklik mi var? neden? organ yetmezliği mi (böbrekler ile ilgili mi vb) var? varsa hangi organ? sorularının cevabını yetkin bir doktor bulup öğrenin lütfen. analitik ve sistematik düşünmek bunu gerektirir. sonucu değil sebebi düzeltin.

kısaca, vücudunuz canı sıkıldığı için ya da dur şuna bir ibnelik yapayım diye ödem tutmuyor. o ödemi zorla atıp bedeninizin ayarlarını bozmayın.

not: doktor değilim. dediğim gibi, yetkin bir doktor bulup, durumunuzu tahlil ettirin.
  • doktor olarak söylüyorum ödem atmaksözü size yaklaşan diyetisyenlerden, yaşam koçlarından, bitkisel ilaç satanlardan, detoksculardan kilolu değilsin aslında ödemin var diyenlerden uzak durun. bu söylemlere sahip dolandırıcıları amerikada öttürürler fakat bu adamlar cahillerin ferasetine inanılan ülkelerde bakteri gibi çoğalıyorlar şuan.
  • ödem ne yahu? şişmansınız işte kabul edin artık. kaka yapınca kilo verdim sananlarla aynı tipler bunlar.
    tanım: üzerinde konuşup prim yaptırılmaması gereken haberlerden biri daha