• aynen katılıyorum. "kadın 3 tl erkek 2 tl" olsa yıkarlardı burayı. bknzlar, kıyaslamalar havada uçuşurdu. ama erkekse "ko g*tüne gitsin" al aynısı türk telekom tarifesinde de var buradan "kadınlara 1 saat ücretsiz konuşma" kimseden ses seda yok. ama orada "erkeklere 1 saat" yazsaydı kıyamet kopardı. madem eşitlik istiyorsunuz o zaman buna da karşı çıkın, "sadaka değil hakkımızı istiyoruz" deyin inanayım "eşitlik" arayışınıza. haydi selametle.
  • eğer sen kadınlar bu coğrafyada erkeğe bağlı o yüzden kadınlara kolaylık yapalım, pozitif ayrımcılık yapalım topluma kazandıralım dersen o kadın çabalamak yerine zayıflığının getirdiği pozitif ayrımdan yararlanır.
    zayıflığını yok etmek için, eşit olmak için hiç bir çaba sarf etmez.
    bunu söyle örnekleyelim; işsiz olduğu için eski kocasından 4 bin lira nafaka alan işletme mezunu bir kadın işe girmek için hiç bir çaba sarf etmez çünkü sistemin ona eşit olmadığı için verdiği pozitif ayrımdan faydalanmak yerine 3 bin liraya bankada çalışmak mantıksızdır.

araştırmaların da gösterdiğine göre amerika'da evsizlerin %85'ini erkekler oluşturuyor. çünkü toplumun "erkek güçlü olur, erkek kendi ayakları üzerinde durur, erkek dediğin hesabı öder, erkek dediğin ekmeğini taştan cıkarır" tarzı düsüncelerle kalıplara soktuğu erkekler başarısız olduğu vakit toplumdan dışlanıyor ama bir kadın başarısız olduğu zaman evlenip eşinin eline bakabiliyor. önce toplumun erkeğe verdiği eşit olmayan görevleri yargıla sonra "ataerkil re rörörö" diye kafa sikersin.

edit: hiç bir engeli olmadığı halde pozitif ayrımcılık isteyenlerle muhattap olmuyorum boşuna mesaj atmayın.
  • kadın erkekle gelirse fiyatlandırma nasıl olacak diye düşündürendir. malum cüzdan almasına gerek yok.
  • odunpazarı belediyesi chp li olduğu için cinsiyetçi olmuş yoksa kadınlara 1 lira indirim var eşitsizlik cinsiyetçilik kısmı hikaye.

kodumun aktroll barzoları eleştirecek başka birşey bulamamış sağa sola sikik meriçler nerde diye ağzının suyunu akıta akıta saldırıyor.

bi kere erkek adam ahşap eserleri müzesine gidip 1 tl fazla verdim diye kapıdaki fiyat tarifesinin resmiyle sözlükte başlık açıp, o başlığın altına 5 6 giri daha girip ağlamaz.

seçim günü o elektrik kesintilerine rağmen akp nin belediyesi olsaydı böyle bir müze açılmaz açılsa bile onu yandaş bir firma açar belediyeden her gün 1000 ziyaretçi parası alırdı. bu anası satılmış atanamamış, pezevenk de akp ilçe teşkilatının önünü süpüreceğine belediyenin sosyal medya birimine şef olurdum diye düşünüyor ama açtığı başlıktan, argümanlardan zavallı bir tip olduğu belli.

bari git (bkz: 2018 ekonomik krizi) başlığına defans yap, kodumun trolü.

edit başlık sahibi gelecomp ibnesi öyle özelden küfür sallayıp kaçmak yok. dikkat et diğer aktroller gibi kimliğin ifşa olması ben beklerim ama 1 yıl ama 5 yıl seni takibe aldım ibne götü kolla moduna gir bence... hayal bile edemeyeceğin şeyler planlıyorum senin için.
  • buna bu kadar tepki veriyorsunuz da, nice club'larda bazı günler kadınlara ücretsiz, erkeklere x tl giriş ücretine neden tepki göstermiyorsunuz?
  • erkekler yine kadınların yerine konuşmaya başlamış bakıyorum.

dünyada yavaş yavaş çığrından çıkmaya başlayan "sol" kesimin icraatlarından biridir.
  • sözlüğün kadrolu aktrollerinden gelecomp'un sırf chp'li bir belediyeyi kötülemek için açtığı başlık. hayır ilk entry'de niye vurguluyorsun ki "chp'li belediye" diye. bu aktroller de iyice azıttı azizim. tiz aktroll listelerine dahil edile!*

edit: şaga la şaga. sakin.
  • valla hani şu meşhur taraftar yasağı olan maçta kadın ve çocuklara giriş izni verilmesindeki aşağılama gibi bir şey değil bu. daha çok kadın ziyaretçi olsun falan gibi bir şey.
  • bunu savunurken bile erkeğin kadından yüksek fiyatla girdiğinden ziyade, kadının daha ucuz bi ücrete tabii olduğunu görüyosunuz ya anlayamıyorum. kimse kadınlar da 3tl olsun dememişken , erkekler de 2tl olsun ailecek giden yok mu? diye soramıyorsanız kusura bakmayın meriçsinizdir.
  • kadına toplumun biçtiği rolün olağan sonuçlarından biridir. şu tiplere hayranım. kadına biçilen rolün kadına yönelik olumsuz sonuçlarına asla karşı çıkma, rol biçilmesine zaten ses etme ama aynı durumun erkeğe yönelik sonuçlarına yaygarayı kopar. sorunun kökenine inmek gibi bir amacı yok ki zaten. uygulama doğru mu? hayır? cinsiyet eşitliğinin olduğu, kadınların kendilerine biçilen rolü tümüyle reddettiği ve yalnızca birey olabildikleri bir dünyada bu uygulama mümkün mü? hayır. kadına biçilen iş hayatında ikinci sınıf birey ya da çocuk bakmakla yükümlü birey rolleri yok olduğunda böyle bir uygulamaya gerek kalır mı? kalmaz. ancak burada buna yaygara koparanlar bu saydıklarım için bir şey yapmıyor. ooo eşitsizlik diye çağırıyorlar. evet eşitsizlik ve eşitsizliğin sebebi gene eril yapı. hadi eril yapıyı yıkma ve eşit bir yaşam kurma mücadelemize katıl ki kadın gibi erkek de özgürleşsin. ekonomik özgürlüğünü tümüyle kazanan kadınlarla boşandığında nafaka vermek zorunda kalmamak için mücadeleye dahil ol. çocuğa daha iyi bir yaşam ve daha iyi bir aile ortamı sunma şansın olduğu halde sırf toplumum biçtiği anne rolü yüzünden çocuğunun velayetini boşandığın karının almaması için mücadeleye katıl. bir sergiye girerken kadından daha fazla ödememek için mücadeleye katıl. batan gemide kadınlar kadar senin de yaşam hakkın olduğunu göstermek için mücadeleye katıl. eril toplum her anlamda erkeği yüceltmez. erkeğe büyük sorumluluklar da yükler. bunları yok etmek için siz de kadın hak ve özgürlük mücadelesine katılın ki başarılı olabilesiniz. yoksa kadınların okutulmadığı, kocası tarafından iş bıraktırıldığı bir ülkede nafaka zulümdür diyemezsiniz.
hesabın var mı? giriş yap