• she bar'ın tatlı siması idi. köpek gezdirmek için gittiği bebek parkında öldürülmüştü "imanlı" birileri tarafından. bu imanlı kişiler "zaten ipneydi" gibi açıklamalar da yapmışlardı. budist olduğu konusunda söylentiler vardı. çok hoş bir insandı..
 • istanbul'da douche gibi mekanların açıldığını görünce; taa oralardan kendi ölümüne kıçıyla gülmüştür elbet. she bar 'da sex on the beach'i iç; haftaya ödersin müşterileri ne çok borçlu hissetmişlerdi kendilerini bebek camide. imam cenaze namazını kılmamış, tabutunun arkasından yüzlerce kişi alkış tutmuştu. sonra bebek kahvede oturuldu, çaylar içildi, bir saha ne sex on the beach içildi ne de she bar a gidildi.. ozi gitti she bar bitti. sonra birileri önce peçete yaktı, sonra da ceket. o barda bu barda...
 • öldürülmesine sedat peker'in adamları karışmıştı.
 • ölmeden önce nezih ünenin karnaval klibinde oynamıştı. öldükten sonra nezih ünen o klibi hemen yayınlamayı reklam amaçlı olduğunu düşündürmemek için uygun bulmadı ve onun yerine akdeniz adlı şarkısına klip çekip bi süre onu yayınladı.
 • memleketimizdeki cogu olayin icyuzunu bilen, bir konussa yer yerinden oynayacak erim isfendiyar'dan aktariyorum:

  bundan tam 10 sene once, ayni zamanda %5 ortagi oldugu kurucesme she bar'da calisirken barin polis tarafindan medya ekipleri ile birlikte "basilmasi" esnasinda kameramanlarin bayilarak cektigi ve tgrt nin tum gun boyunca haber bultenlerinin flash haberi olarak adeta hedef gostererek yayinladigi, ertesi gun bebek parki'nda yururken asil niyeti she bar'i haraca baglamak olan sedat peker'in adamlari tarafindan sirtinda allah dovmesi oldugu bahane edilerek kavga cikartilip midesine ve gogsune sikilan kursunlarla agir yaralanmis, akabinde olay yerine 1 saatte gelen ambulansin hastaneye giderken akusunun bitmesi sebebiyle 45 dakika beklenen ikinci bir ambulansa aktarilmis ve 2. ambulansa bindirildikten kisa sure sonra she bar'in diger sahipleri ve 10 senelik arkadaslari tarik koray ve aycim koray'in kollarinda hayata veda etmis mutasavvif bir abimizdir.

  she bar seruvenine 87 senesinde kusadasi'nda baslamis, o zamanlar genc bir delikanli olan erim aga'ya senelerce alkolsuz meyva kokteyli hazirlamis, kendisiyle dunyanin gidisati, irşad alemi, mevlana ve tasavvuf hakkında derin sohbetlere girmiş, çıkmıştır. sedat peker'in kendi cinsel tercihleri şüpheli adamlarının attığı iftiralarına oguz abi yi tanıyan ve beraber zaman geçirmiş herkes kahkalarla gülmektedir, zira oguz abi kisa surmus yasami boyunca tabiri caizse am ustunde got sikmis, kusadasina gelip giden hollandali olsun, ingiliz olsun, alman olsun fransiz olsun turistlere bazen dorderli gruplar halinde turk'un gucunu gostermis memleketimizin tanitiminda aktif rol oynamistir. oguz abi'yi harac toplamak ugruna bu genc yasinda yaradan'in yanina yollayan hanzolar acaba hayatlari boyunca dinlerine, memleketlerine, ailelerine hadi onu gectim kendilerine ne kadar faydali olmuslardir? kendisinin goruntulerini bok varmis gibi butun gun haber bultenlerinde yayinlayip, toplam iq su 28 i gecmeyen ama belinde ondortlu tasiyabilen iki tane meşe palamuduna hedef gösterip vurdurtan tgrt televizyonunun yöneticileri bu olaydan ne kadar sorumlu tutulmuslardir? hic mi vicdan azabi duymazlar, sebep olduklari icin hic mi utanmazlar? velhasil yaziktir gunahtir, oguz atak kalbimizde yasayacak, erim aga gibi tum sevenlerinin her aklina geldiginde beraber guzel anilarini hatirlatacak, "benim oguz abim ne adamdi be, helal olsun, topragi bol olsun" dedirtecektir.
 • bebek parkında oldurulmesinin hemen ardından aldıgim papaginima adini vermiştim. bugun o da son nefesini verdi
 • o bambaşka biriydi. kendine özgü sevecen dünyasında yaşayıp gidiyordu acı tatlı. sonra... sonra ... tgrt kanalı barda çalışırken görüntülerini yayınladı. sırtına arapça "allah" yazdırmış... ne büyük olay di mi? bir insanın canını almak için ne de uygun ve haklı bir mazaret! bahsi geçen televizyon kanalı, bu görüntüleri öylesi kışkırtıcı bir metinle vermişti ki... hala kulaklarımda çınlıyor o sesler! oysa kendisi tasavvuf felsefesine bağlı bir insandı. insandı...

  onu öldürdüler... evet bu yüzden öldürdüler...

  bir can yok edilmiş hunharca, insafsızca, canice... bir kaç kelam edip, olayı kınaması beklenilen diyanet işleri'nden, tam tersine üst düzey bir şahıs çıkıyor ve diyor ki: "peygamberimiz vucuda resim yapılmasını, allah'ın yarattığı vucudun değiştirilmesini yasaklamıştır, günahtır"

  bir insan öldürüldü... öylesine suçsuz bir canlı... neden?

  bu ülkede her şey ne de çabuk unutuluyor!
 • kafa adamdi. daha fazlasini soylemeye gerek yok, oldurulen masumlardan biri. can dost, abim.
 • gece gece aklıma gelen, ismi aklıma gelmediği için kendime kızdığım, google'da bulup 12 sene sonra andığım merhum... tgrt'nin azmettirme nedeni olan o "allah" dövmesini yaptırmak şimdi moda... rahmetlinin cenaze namazını kıldırmayı reddeden bebek camii'nin imamı da, olaydan tam 10 yıl sonra yani sadece 2 yıl önce caminin avlusunda oğluna mehterli-semazenli düğün yaptı...
 • rüyama girdi
  arabanın üstüne çıkmış
  verdammte umwelt verscheiss deyip tepiniyordu
  gecenin bir vakti yavansu'ya bakan bir yamaçta
  durma oğuz bağır istediğin kadar dedim uykumun arasında
  yirmi sene önce de aynı yerde aynı şeyi söylerken içip içip yanımda
  sus artık yeter demeseydim keşke ada'nın o en güzel zamanında
hesabın var mı? giriş yap