• ''adamlığını'' bugün çok iyi bir şekilde gördüğümüz sözde ''milletvekili''.

yıllar geçer ama devletindeki terörün araştırılmasına red için kalkan parmakları, elleri unutmaz kimse. sözde vatanseverler sizi.
  • bu adami esinin cenaze toreninde izledim. nasil yikilmis, cokmus, bitmisti... acinin ne oldugunu biliyor gibiydi. olumun soguklugunu, kaybetmenin sizisini hissediyor gibiydi...degilmis...
  • gerçekten çok ilginç yazarları görmemizi sağlayan adam. saolsun mallar bir bir dökülüyor. yahu bugün terör eylemleri araştırılsın diye oylama yapılıyor hdp tamam yapılsın, araştırılsın diyor sonra da neymiş hdp, pkk ile arasına mesafe koysunmuş. ulan hdp diyor terör eylemlerini araştıracak bi komisyon kurulsun, araştırın bakalım kim varmış bu patlamaların, cinayetlerin arkasında diye mal mısınız? sizin savunduğunuz adamlar da araştırılmasın diyip üstünü örtüyorlar inatla.

önce mhp, pkk'yla arasına mesafe koysun amk...
  • tuba vural. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde iki sene öncesinde uluslararası ilişkiler bölümü sınıf arkadaşımdı. gazi üniversitesinde profesör olan tuba hanımı, uluslararası ilişkiler derslerinde en ön sıralarda ilk kez gördüğümüzde hepimiinz kim acaba diye merak ettiğimizi hatırlıyorum. bütün derslere gelir, en önde oturur, her daim enerjik canlı halleriyle derse katılırdı. bir dönemi böyle geçirdik sonra tuba hanım bi süre kayboldu. ertesi sene geri geldiğinde bu kez peruk takıyordu. lakin neşesinden ve enerjisinden kaybolan hiçbir şey yoktu. hepimizin takdirini, saygısını öyle bir kazandı ki,bu haberi aldığımda uğradığım şoktan şu entrye doğru düzgün yazamamın sebebi belki de budur. geçenlerde haberlerde oktay vural'ın eşinin durumu ağır haberini duyduğumda da şok geçirmiştim, boğazıma tıkanmıştı lokma sofra başında. sözlükte oktay vural başlığında entryler görünce de daha açmadan anladım da yine de okuyunca düğümlendim. o, 'oktay vural'ın eşi' tamlaması değil; tuba vural'dı. hepimizin canayakın, neşeli tuba ablası.

nur içinde yat tuba abla. azmin hepimize örnektir.
  • kurulacak komisyonda akp, chp ve hdp'nin ne önereceğini soran vekil. işte komisyonun kurulmasına destek verseydiniz bu partilerin komisyonda ne söyleyeceğini öğrenecektik. eğer ulusal birliğimize aykırı şeyler söylüyorlarsa çıkıp bu partiler şunu şunu önermek/söylemek suretiyle milli birliğimizi bozacak davranışlar içindedir diyecektiniz. biz de iyi ki o komisyonda mhp var. bak, terör olaylarını aydınlatmak yerine nelerle uğraşıyorlarmış diyecektik.

işte mhp bunu bile düşünmekten ve akılcı siyaset üretmekten aciz bir parti.
  • evin sahibesini bekliyoruz demişti son röportajında oktay vural, ne yazık ki olmadı, nur içinde yatsın.
  • eşinin vefatı üzerine aklıma bir program geldi. oktay vural abbas güçlü'nün sunduğu genç bakış programına konuk oluyor. haliyle öğrenciler bir sürü soru soruyorlar. bir anda abbas güçlü oktay vural'a dönerek "oktay bey şimdi telefonun diğer ucunda size bir sürprizimiz var" diyor ve oktay vural'ın eşi tuba vural yayına bağlanıyor. hoşbeşten sonra tuba hanım diyor ki "gençler oktay beye bir sürü soru sordular, ben de bir soru sormak istiyorum" diyor. "evinize ne zaman geleceksiniz artık oktay bey ?" diyor ve oktay vural'ın yoğun programından şikayet ediyor haklı olarak.

şimdi eşi yaşasa, mhp'ymiş, türkiye'ymiş, meclismiş umrunda mı olur. koşa koşa giderdi evine oktay vural.

bugün cenazede yüzündeki gördüğüm böylesine acı doluyu ifadeyi sanırım hayatımda hiç görmemiştim. boğazım düğümlendi. merhumeye allahtan rahmet, oktay vural'a sabır diliyorum.
  • malum oylamadaki bakisi, elini kaldirisini gorunce; icim sizladi, kalbim fiziki olarak aci. denizlerin olumune agizlarindan salya akitarak iki elini birden kaldiranlari hatirlatti.

sonra kendi kendime; " ne bekliyordun ki ? " dedim.

oktay vural ve onun gibilerden fazlasini beklemek zaten bizim kabahatimizdi.

tarih onlari unutmadigi gibi, sizleri de asla unutmayacaktir! eliniz kana bulandi.

edit; ooo bakiyorum da eksileme timi is basinda! o eksiye basan ellerinizi kalbinize goturup bu adamin yaptigi konusunda icimiz rahat diyebiliyorsaniz. devam edin poncikler.
  • bugün eşini kaybetmiş. başı sağolsun ve allah sabır versin. hangi partide, hangi görüşte olursa olsun vekilimizdir ve düzgün bir insandır.
  • nasıl da okumak istemedim o haberi.. içim titredi.. hele ki meme kanseri.. korktum.. üzüldüm.. onlara yandım.. kendim için endişelendim..

ben erken teşhis zaferiyim.. korkmayın.. kontrollerinizi yaptırın..

http://benikanseretme.tumblr.com/
hesabın var mı? giriş yap