• devami "okullarda zorunlu ibadet" olarak gelecek olan uygulama. ancak zorunlu kismi kanunla degil mahalle baskisiyla olacak. grup halinde toplasan ogrenciler, okul yonetimini de arkalarina alip "niye namaz kilmiyorsun" diye diger ogrencileri ezmeye baslayacak. bakin gorun! yetmez ama evetci naif salaklar da vakti zamaninda cumhuriyet gazetelerinin "tehlikenin farkinda misiniz" spotlariyla dalga geciyor. buyursunlar simdi de dalga gecsinler olanla, bitenle.
  • şapel, mescit, küçük havra, aleviler için de cem evi vb. yapılamayacağından ve devlet'in dini olamayacağından yanlış bir uygulamadır. kütüphanedeki kitaplara dokunmak yasaktır yazsının olmadığı okullar zorunlu olmalıdır. çocuklar felsefe ve sanat, edebiyat ve müzik, matematik ve mimari alanlarında temel kaynaklar ışığında eğitilmelidir. dine yönlendirmek, o nesli öldürmek demektir. adamlar icatlarını yapar sense ona kendi dilinde karşılık vermek için çırpınır durursun. coğrafî konumun bütün bir sanat tarihinin aksiyonları ve kalıntılarıyla dolu, tarihin birçok görklü medeniyeti senin coğrafyanda doğmuş, serpilmiş ve yok olmuş; yok olurken de kentlerini, kültürlerini bırakmış. ama dünya literatüründe bunlarla ilgili kavramlar hep latince, ingilizce, fransızca... üstelik hâlâ, bunun için bir yaprak bile kıpırdamıyor. bir de kalkmış çocuklarımızı dindar yetiştirmeliyiz diyorlar. yanlış efendim. hayır, çok yanlış. köklü bir pedagojik yapılanmaya gidilmedikçe, maalesef bu halde devam edip gidecek her şey.
  • bizim okul osmanlı zamanından kaldığı için, biz yırtık. ama osmanlı zamanından kalan okulda tiyatro sahnesi varken, yeni açılanlarda aynısını görebilir miyiz.
  • 2000 yılında kocaeli fen lisesi'nde öğrencileri tarafından çok sevildiği okulda, namaz kıldı diye adıyaman'a sürülen ve zaten 1 sene önceki depremde ailesi hariç her şeyini kaybetmiş olan babamın, bu 'tâyin' haberini bize verirken ki yüz ifadesini unutmayacağım için, bir ateist olarak beni sevindiren haber. takılmayın bunlara abiler ablalar. hayat sevgiyle güzel.
  • dindar nesil yetiştirmenin ahlaklı nesil yetiştirmek olmadığını anlayamayanların projesi.
  • #mescitlerkapatılsın

edit.
    ciddi ciddi bütün mescitlerin kapanmasını istediğimi sanan çıktı lan. ondan düzenleme gereği duydum.
    1 - troll nedir?
    2 - nasıl yapılır?
  • eğitim emekçilerinin bu dayatmaya dair açıklamalarının önemli olduğunu düşünüyorum.bkz

tanım: imam hatipler kapatılsın.
  • katıldığım karar , belki namaz kılan öğrenciler var ? nerede kilacaklar namazı?

ibadet de bir ihtiyaçtır unutmayalım, senin ihtiyacının olmaması demek onu önemsiz yapmaz
hesabın var mı? giriş yap