• ulkanin cikarlarini elin sikiyle gerdege girmek olarak algilamayan turk olabilir bu.

zamanin otesine gonderdin iyi cocugum bravo sana. icin de burkuldu di mi?

buyuk harfle yazmak mumkun olsa koyardim gotune gote kimi got beyinlilerin. pardon gozune gozune olacak orasi su gercegi

bi ac bakayim

formula pisti vardi ne oldu ona? kac milyon harcandi, ne kadari kazandi, ne kadari kaybedildi.

sen olimpik havuz yapacaksin, haremlik selamlik. sen pist yapacaksin kendi yariscina kapali.

sen kar getirir diye yaptiracaksin milyonluk pisti sonra curuteceksin.

ben ise odedigim vergiyle milyonlarca kisinin emeginin bir kez daha senin insaat firmalarin milyoner olacak diye sevinecegim oyle mi?

ne yaptin?

dopingi mi engelledin? milli gurescimizin irkciligina ses mi cikardin?

olimpiyatlarin turkiye de yapilmasi hic iyi olur mu?

tarihinde spora verdigin destek neymis ki?

o dopingler, sikeler, olmayan alt yapilar, o savas cigirtkanligi...

abd vatandaslarini adanadan cagiriyor, guneydoguya gitmeyin diyor sanki orada abd vatandasi varmis gibi de...

sen cikip ses edemiyorsun.

vay efendim gezi protestosu etkilemis oylari.

bi siktirin gidin lan.
    bu iktidar doneminde her sey birilerine rant sagliyor ulan. istemiyorum var mi? can guvenligim yok ulan ne olimpiyati? cem evlerine silahli saldiri yapiliyor ulan?
    hadi bunu da zamanin otesine hadi gerizekali hadi beyinsiz hadi!!!
  • olimpiyatları almak için yalandan harcanan/harcanacak milyonların onda biri amatör branşlara ayrılmadığı için kazanmasını istemeyen türktür.
    şaşalı tanıttığımız olimpiyatta; inşaatta, ağır işlerde çalışan, zorla para kazanan sporcularımızın boy göstereceğini bilen türktür.
    akdeniz olimpiyatlarını, u21 dünya kupasını eline yüzüne bulaştıran, ilgisizlikten f1 istanbul grand prixini kaybeden, 3-5 bin seyirciyle dünyaya rezil olan bir ülke olduğumuz için, türkiyede olimpiyat seyircisi olmadığı için, aldığımız turnuvaları rezil ettiğimiz için istemeyen türktür.
    her fırsatta yüzde ellisine ağlayan, onların duygularını sömüren başbakanın tanıtım filminde onları es geçmesinden tiksinen türktür.
    gerçek hayatta göremediğimiz basket sahalarının tanıtımda yutturulmaya çalışılmasından haz etmeyen türktür.
    nihayetinde vatanseverliğin, gözleri yummak demek olmadığını bilen türktür.

edit: gel gelelim ben de her türk gibi olimpiyatların istanbulda olmasını isterim ancak buna hazır değiliz.
  • yunanistan gibi daha dün spor salonu inşaatlarına dünyanın parasını yatırıp bugün ekonomik krizle boğuşan şahane bir örnek varken, hala kafa sikenler tarafından eleştirilen türktür.

ya ne olacaktı ülkede bunca sorun varken 10 milyar dolarlık spor salonları inşa edip toki'yi mi zengin edecektik?
  • muhafazakar(!) bir türk olabilir.

--- spoiler ---

kızlı erkekli aynı odalarda kalacaklardı.
    kızlı erkekli aynı havuzlarda yüzeceklerdi.
    şortlarla olimpiyat otobüslerine bineceklerdi.
    hatta şehir içinde bisiklet bile kullanacaklardı.
    pek çok hamile insan bunları izlemeye stadlara gelecekti.
    maazallah camide bira filan içebilirlerdi.
    fışkiyeler kırılabilirdi.
    şehirde ucube heykeller yapılacaktı belki de,
    gece 10dan sonra alkol satışı (1 ay için bile olsa) gerçekleşebilirdi, ki neler olabileceğini düşündükçe uykularım kaçıyor.
    yarışmadıkları vakitlerde gezi parkını bol bol ziyaret edeceklerdi. park sürekli açık kalacaktı lan daha ne olsun.
    'tecavüzü göze alan dekolte giyen kadınlar' istanbul'a gelebilirdi. tehlikenin farkında mısınız?
    hatta şehirdeki merdivenler olimpiyat renklerine bile boyanabilirdi.

kapısından döndük!!!...

--- spoiler ---

edit: neresinin kime zarar verici olduğunu ispiyonlayan eleman beni yeşillendirsin.
  • benim. saldırın gençler.

uluslararası arenada daha fazla rezil olmak istemediğim için istemiyorum. "tecavüz edilen rus sporcu hala kayıp" manşetini okumak istemiyorum. daha sebep var ama onları saymak hiç istemiyorum.
  • emine ve sümeyye erdoğan'dan oluşan türk heyetinin ne kendisini, ne de öyle bir organizasyonda yer alabilecek herhangi bir emekçiyi temsil etmediğini bilen, ve bir ailenin kabile imparatorluğuna dönüşen bir memleketin tüm olası başarılarını kendisine, başarısızlıklarını ise kendinden olmayanlara yükleyen bir zihniyetin kendine müslüman demokrasisiyle yönetildiğinin farkında olan türktür.
  • vatanını, olimpiyatların kazanılmasını isteyenden daha çok seven türk'tür.
    olayı maddi ve manevi olarak 2 parçada inceleyeceğim.
    1.manevi boyut
    bu ülkede en çok sevilen sporun futbol olduğuna hem fikiriz herhalde.
    ve bu ülkede futbolun fifa nezdinde en büyük 2. turnuvası bundan çok değil sadece 3 ay önce düzenlendi.
    ve ne oldu biliyor musunuz?rezil olduk.futbolu çok sevdiğini iddia ettiğimiz türkiye, u20 dünya kupası finallerinde gelmiş geçmiş en az seyirci toplayan ülke oldu.şurdan bakabilirsiniz
    futbolda bu kadar az seyirci çekmişken, basket,tenis,voleybolu geçtim, ülkedeki çoğu insanın daha ne olduğunu bile bilmediği gülle,senkronize yüzme,artistik jimnastik nasıl seyirci toplayacak?
    veya sırf bisiklete biniyor diye sarıyer sahilinde otobüs şoförünün sıkıştırıp ezmeye kalktığı bisikletçilere bir şey olmayacağının garantisini kim verecek?
    ülkede şike ve dopingte dünya rekoru kırmışken olimpiyatlarda başarılı olacak sporcularımızın madalyalarının elinden alınmayacağını kim söyleyebilir?
    heyet diyor ki, "aylarca çalıştık müthiş bir sunum yaptık".o zaman geleceği en bariz soru olan doping sorusuna neden kem küm ettiniz?
    ülkenin başbakanı diyor ki; "işte şike falan var ama tüzel kişilikler değil, kişiler ceza almalı".yahu sen bariz bir şekilde şikeyi kabul ediyorsun, ama senin federasyonun şikeyi aklamaya çalışıyor veya sen bir gecede mecliste kanun çıkartıyorsun?bu mudur senin spordan anladığın?
    japonlar direk şike ve dopingten girdi.adamlar "biz böyle durumda harakiri yapardık" demeye getirdi neredeyse..
    2 ay önce akdeniz olimpiyatları yapıldı, herkes gidemedi.neden mi?çünkü hükümet istediği kişilere toplu bilet dağıtımı yaptı.sen kendinden olanla olmayanı bu kadar ayrı tutarsan, adamlar çekinmez mi turist olarak kalkıp türkiye'ye gelmeye?
    ırklçılıkla alakamız yok dedik, bundan 4-5 ay önce dünyadaki bütün siyahi futbolcuların idolü olan bir futbolcuya muz fırlatıldı.ceza verildi mi? hayır. bakın ben illa kulübe ceza verin demiyorum ama bunu fırlatanlar belli.versene adam ömür boyu men cezası, stadlara giremesin.yok, midesi kazınmış yanında yemek için getirmiş dendi,inanıldı.e o zaman sen 6222 nolu kanunu kimin için, neden çıkardın?

2.maddi boyut
    olimpiyatlara madrid'in ayırdığı bütçe 1.9 milyar dolar, tokyo 4.9 milyar dolar ayırıyorken sen nasıl 19.2 milyar dolar ayırıyorsun?bunun hiç bir açıklaması yok.bunun adı rant.bunun adı kendi tarafındakileri zengin etmek.
    anadolunun küçük müteahhitleri istanbul sayesinde(istanbul'u rezil ederek) zengin oldu.olimpiyatların alınamamasına en çok da bu adamlar üzüldü.
    ha bir şey daha eklemek istiyorum, londra bile geçen seneki olimpiyatlara 15.2 milyar dolar ayırıp gelen 100bin turistten 6.8 milyar dolarcık kazanıp zarar ediyorsa, yabancıların ön yargılı olarak yaklaştıkları türkiye'ye çok daha azının gelip, zararın daha çok olacağını anlayamıyor musunuz?
    olsun ama vergiden,benzinden,alkolden kapatırsınız açığı değil mi?
    sonra da reklamımız olacaktı, türkiye zenginleşecekti diye ağlarsınız.kimse kusura bakmasın sadece siz kazanacaktınız, halk kaybedecekti.

son olarak söylenen yalanlar,başbakan'ın 17 saat buenos aires'e uçmasının büyük bir şey olarak gösterilmesi (ispanya prensini ve japonya da prensesini getirdi be!) ve yılmaz özdilin şu yazısında belirttiği detaylar ülkemizi ileriye değil geriye götürdü.
    senin spor bakanın gazeteci&avukat olup spordan hiç anlamayan bir adam olursa, olimpiyatı alamadığında sportif gerekçeler açıklayamaz, "kıçınıza kına yakın" gazeteciliği yapar anca.
    gazete demişken, gazetelere bakıyorum "çapulcular mutlu", "teşekkürler başbakanım" vs. gibi manşetler.ulan öyle bir hale getirdiniz ki gazeteciliği, televizyonculuğu yatacak yeriniz yok.
    göz göre göre bu ülkede son saniyeye kadar "kesin bizde, istediğimiz oldu, japonlarla finale kaldık" diye yalan söylendi, aynı şike konusunda fenerbahçe ve beşiktaşlılara "uefa küçük bir dernek, ceza veremez rahat olun" gazeteciliği yapıldığı gibi.

şimdi ben bütün bunları düşündüğümde, neden olimpiyatları alamadığımızı gayet iyi anlıyorum ve mutlu oluyorum.eğer sen de beni anlıyorsan, şapkanı önüne koy ve düşün: bu bozuk düzen nasıl değişir?
    ha ben bunu sırf spor için söylüyorum, başka şeyleri değiştirmek zaten imkansız da, belki çoluk,çocuk,akraba ve gelecek nesillere zeki,çevik ve her şeyden önemlisi ahlaklı olmayı öğretebiliriz.
  • akıllıdır. o 30 milyar doların nasıl gireceğini öngörmüştür.

ayrıca şehirde yaşayan insanlara saygısı olmayan büyükbaşların olimpiyatlardan önce saygı-sevgiyi öğrenmesini ister, olimpiyat ruhu budur çünkü.
  • mutluluğa az önce ermiş türk'tür.
  • sonuna kadar haklı olan türk oğlu türktür. taytlı falan karı dolacaktı ortalık her dakika abdest tazelemek durumunda kalacaktık. ulan ibneler herkes sizin kadar tecrübeli değil tecavüz konusunda. iki dakika insan olun da kendinizden başkasını düşünün. siz tecavüz edip öldürüp kenara atmak istiyonuz diye burda masum insanlar hormonlarının esiri mi olacaktı amına koyim. şimdi çok iyi oldu valla, aro komite.
hesabın var mı? giriş yap