• yanlış bir ifade.

osmangazi köprüsü zarar falan etmiyor.
    bilakis, yapan ve işletenlere anormal para kazandırıyor.

bu işten tek zarar eden türkiye cumhuriyeti'nin vergi mükellefleridir. ister köprüden geçsin, ister geçmesin.

maaş bordromdaki vergi tutarını gördükçe, köprü açılırken üzerinde göbek atan şişko çomarları sikesim geliyor.
  • yakın dönemde yapılan yavuz sultan selim köprüsü ve avrasya tüneli'nin zararları da eklendiğinde ortaya çıkan acı durum. millet olarak kerizliğimize doymayalım.

haber linki

"chp kocaeli milletvekili haydar akar tünel ve köprülerin sürekli zarar ettiğini belirterek, yılın ilk 4.5 ayındaki araç geçişlerine göre, hazine'nin avrasya tüneli, osmangazi köprüsü ve yavuz sultan selim köprüsü için işletmeci firmalara 803 milyon tl ödeyeceğini söyledi.
    akar yaptığı açıklamada, "bugünkü tablonun devam etmesi halinde, yıl sonunda işletmeci firmalara 2 milyar 410 milyon tl ödenecek" dedi. daha önce osmangazi köprüsü'nün maliyetinin 2 milyar 355 milyon tl olduğunu açıklayan akar, yıl sonunda tahmininin gerçekleşmesi halinde, zarar tutarının osmangazi'nin yapım maliyetini geçeceğini ifade etti."
  • namussuz trolleri goremeyeceginiz basliklardan bir tanesi.
  • maaşlara niye yüzde 0,3 gibi zamlar yapıldığının, niye 1.5 liralık benzini 5 liraya aldığımızın, niye kıçı kırık clio, corsa, egea gibi arabaların 100 bin liralara satıldığının, niye düzgün bir orta sınıf aracın fiyatının yarısının vergi olduğunun... ötv den kdv alındığının, 2 litrelik bir arabada yüzde 130 vergi olduğunun...

ulan niye etin 50 lira, her elektrik faturasının en az 100 lira, su faturasının en az 50 lira, kiranın, doğalgazın, giyimin, yolun, akbilin niye bu halde olduğunun.. niye bütün dünyanın 2 katı fiyatına cep telefonu aldığımızın..

cevabıdır..

niye yoksul bir hayat sürdüğümüzün cevabıdır..

niye yoksul bir şekilde öleceğimizin cevabıdır.
  • avrasya tuneline 24 yil osmangazi koprusune 19 yil garanti verildi. bu yapilari yapan sirketler oyle kar edicek ki bu isten, daha is almasalar olur. ama hukumetimize tesekkur etmek lazim cebimizden 5 kurus para cikmadi.
  • valla deli çıkıcam lan. bitmiş köprüyü kullanıma açmasan bile maliyetinden daha fazla zarar edemezsin.

bunlar nasıl maliyetten daha fazla zarar edebildi yemin ederim aklım almıyor.
  • ama ehğonomi çoh eyiii hülooooğ voiğğğy. dombiri dombura erdooooğaaaann!
  • bayramda izmire gittim, osmangazi 65+18 lira otoban olmak üzere 83 lira tutuyordu.feribot yaptım gidiş dönüş aldım 70 tl.sonra feribotta bi kaçak cigaramı yakıp bir güzel bunların geçmişlerine geleceklerine sövdüm.
    ha benzinden felan girmiyor mu giriyor ama elimden geldiği kadar kaçıyorum.batsın halkına yaramayan tüm devletler.

edit: adalet yürüyüşüne destek
    imam hatipler kapatılsın fen lisesi açılsın.
    https://youtu.be/etelb9vsyy8
  • bu tip olaylarda iktidarları beceriksiz, vizyonsuz zannetmek ciddi bir hastaligimiz. su sonuç ongorulmemis değildi, tersine öngörüldüğü için şirkete garanti verildi. devletin "kendi kendini" bilerek zarara sokması anlaşılmaz geliyor bazilarina; oysa birileri kendilerini ve yandaslarini zengin ederken bizi zarara sokuyor. vizyonsuzluk zannedilen hemen her iş bireysel "vizyon" eseri.
hesabın var mı? giriş yap