şükela:  tümü | bugün
  • otomatik vites gibi rahat ve müthis kullanisli bir arac almak yerine debriyajla vitesle falan ugrasacagi düz vites araba alan düz insandir.

cogunun sebebi fakirlik elbette. ne zaman sorsam, abi gidip düz vites mi aldin ya? diye cevap: öbürü fazla yakiyeeaaahh.

e o zaman bisiklete bin!

not: düz vites mantiksizliktir, eziyettir. hele türkiye de! dur kalk ülkesinde adam düz vites aliyor ya inanilmaz. yazik..

edit: genc kizlarimiza sesleniyorum; ilk bulusmada erkek geldi arabasina bindiniz, baktiniz ki siz yerine vitesle falan oynuyor, derhal müsait yerde inin.
  • belki düz vitesin topuzu hoşuna gidiyordur size ne amk.
  • motor freni yapamadığı arabada güvende hissetmiyordur.
  • (bkz: parasizlik)
    parasi istedigi aracin anca duz viteslisine yetiyordur.
  • alışkanlıktan ötürü almaktadır. ilk direksiyon başına geçmem yaklaşık 12-13 yaşlarımda olmuştu, murat 131 şahin model bir arabamız vardı. onunla başladım, sonra da zaten otomatik vitesli araba süremedim. çok garip oluyor. artık refleksleşti sanırım. düşünmeden vites atmaya kalkıyorum. tabii, kullanırken zevki de var.
  • kardesimdir.duz vitesin keyfi baskaymis, ara gaz verecekmis , isiklarda en onden pata pata yardiracakmis.halbuki trafigin insani delirten turden olan bi sehirde yasiyorken duz vites almak sacmalik ama anlatamiyoruz.
  • aynı arabanın otomatik viteslisi olanını almak istiyorsan ciddi derecede fark ödüyorsun. zaten 30 35 bin tl ye 10 sene önce çıkmış arabaları anca alabiliyorsun ülkede. bir de otomatik araba alayım desen 13-15 sene önce üretilmiş arabalara kadar düşmen gerekiyor.
    keşke daha çok param olsaydı da ben de otomatik vites alsaydım. 10 dakikalık trafikte bile dur kalk yapmak yoruyor adamı. istanbul'da olanlara acıyorum.
  • parası yetmiyordur belki çok da takılmamak lazım.
    bkz: bir arkadaştan biliyorum.