• sevgilimden ayrıldım içesimler var dedi bu bana geçen. dedim taci senin dilinden ben anlarım zıpla. şipşak bir organizasyonla bir grup ahbap sözleştik, pano'da bir araya geldik. aramızda ünv.den çok sevdiğimiz bir hocamız da vardı. bir yandan şaraplarımızı yudumlarken diğer yandan sanat, felsefe filan laflıyorduk *. her şey normal seyrindeydi yani. biz bir ara hocayla sohbeti koyulaştırdık. ozan o sıra tuvalete gitti. döndüğünde yanımda dikilmiş duruyordu. ona doğru döndüm.

- sana donumu göstermek istiyorum, dedi.
    - hön?, dememe kalmadan pantolonunu indirdi.

ben donla bi gözgöze geldim tabi haliyle. saniyeler sonra üzerindeki 1889 serisinden minik van gogh self portrait'leri algılayınca kahkahayı koyverdim. anladım ki taci tuvalette donunu görünce benim van gogh'a olan hayranlığımı hatırlamış, bu mutlu anı benle paylaşmak istemiş.

ne kadar da iisin ozan ^_^
  • sürpriz bi adam. bi kere aradım ben bunu hadi çık taksime içelim diye. bilardo oynuyorum gelemem dedi. nere orası ben geleyim bari dedim. manchester dedi. ha öyle bi yer mi açılmış dedim, tarif et filan. yok ingiltere manchester dedi. ben bi kaldım tabi. yok ısrar etme gelemem o kadar uzağa dedim kapattım. *
  • bir sözlük yazarı.
    yalnız çaylak olmuş. bu sabah bir entrisini görmüş (yanlış hatırlamıyorsam "... başlık." şeklinde bir entry idi) ve hem bir "hoşgeldin" mesajı atayım hem de "aman ha!" diye uyarayım demiştim; ama galiba moderatörler benden önce davranmış.*
  • geceleri birbirimizden habersizce farkli lokasyonlarda sozlugu nostalji tuneli,bit pazari ve 90larin bilgisayarcisina cevirmemizde basrol oynayan kafa dengi insan.cesitli platformlardaki yazilari da gecmise goturur okuyani.zaten ortada commodore 64,murat adanc,kafa ayari gibi konular donuyorsa kafa dengi bir insan bulmak gibisi yoktur.tanistigima memnun oldugum kisidir.gonul isterdi ki surada size gereksiz ve artik unutulmus bir oyun da aciklayayim ayak ustu ama heyhat,sozluk kurallari.o yuzden kendisini microprose soccer in muzigini hep birlikte soylemeye davet ediyor ve emulator ile oyun oynamaya gidiyorum izninizle.
  • gece boyunca "dehdeh düldül ,dehdeh düldül, sen düldülsün ben bülbül " şarkısını çığırtaraktan maç izlemekten keyif alan ve etek tıraşlı beyaz kaniş cinsi bir kedisi olan bir iron maiden ustad-ı muhterem.
    mücerred yaşadığı son derece belli olan evinin, kalkın gidelim havası olduğundan dolayı "yeni taşınmış herhalde" diye düşündüğüm ama yıllardır oturduğuna şaşırdığım,ilk gün taşınıldığı halini , yıllar geçsede korumasına saygı duyduğum birisidir kendileri.
    aynı beyfendi yaptığı sosisten pantalonuma fışkırttığı peynir sosunun çıkmayan lekesinden beri, kosla halı şampuanının bile çıkarmaya fayda etmediği, geceler boyu, şarap, bira, rakı ve viski kombinesiyle unutmaya çalıştığım , opeth konserini kendilerine feda ettiğim, görür görmez ugly betty demesinden dakikalarca ayakta ağladığım ve kızgın olmadığımın tam tersine, dikenli çelik diş tellerimle kendilerine hırrr yapmak istediğim ancak, lâkin ve fâkat, insanüstü 2000 bmw f650 gs ile bi tur atmamla kızgınlığımın bir nebze geçeceğini düşündüğüm mösyödür.

sevenlerine önemle duyrulur.

(bkz: somewhere in time)
  • 80lerin sonunda, heavy metal kardesligi olgusunu kokune kadar yasadigim sira arkadasi.
    **
  • mahlas ihtiyaci duymayan harbi kisidir.
  • şaşkın kardeşin cin arkadaşı olarak hafızalara kazınmış, dünyanın en komik görünüşlü, bakışlı ve kafası her daim ıslak kedisinin sahibi.

o astığım astık, kestiğim kestik duruşunun altında, sıcacık bir kalp taşıdığı her halinden belli olan, insanın tanıdığına sevindiği ender insanlardan biri.

ayrıca da, euro 2008'den elenme sebebimizdir!
  • cin'de sigortasiz cocuk iscilere urettirdigi 1.000.000 adet slavoj zizek biblosuyla, piyasayi derinden sarsacak acimasiz kapitalist.
  • her yıl yeniden doğuyor efendim, durduramıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap