• şahsi kanaatimce başarılı bir latin müzik yorumcusu idi bu grup, türkülerle de hoş bir sentez oluşturmuşlardı... kadrosunda bir ispanyol da vardı, leblebi şarkısında ispanyol aksanıyla "aaganigi naganigi" bile diyor idi..
    zamanından evvel piyasaya çıktığı için tutunamayıp silinip gittiler... şimdi olsa bence daha çok tutarlardı..

esasen dün rio bravo'da canlı müzikten sonra çalınınca çağrışım yaptı ama bunaklıkla önce tanıyamadım, "grup laçin mi? yok grup latin ehe eha" esprileri yapıldı :p
    ama sonra "aa yok yok biliyom bunu, eski biraz ritmo latinomuydu? yok be o radyo.. ay neydi neydi.." dedik.. sonra da buldum sabah uyanırkenki mahmurluk sırasında beynimin bilinçlatımı kazımasıyla...

ayrıca 22 ağustos 2000 tarihinde bu grupla yapılmış röportajı da latin müzik severlerin ilginç bulacağını düşünüyorum..
    http://arsiv.hurriyetim.com.tr/…22/isthab/30ist.htm
  • sene 1999, etiler'de absolut del sol diye bir mekan vardı, orada çıkarlardı... nankör yıllar... ne o mekan kaldı ne de pasaporte latino'dan bir iz... hey gidi yıllar
  • geçtiğimiz senelerde gayet çıkıp tükçe latin müziği yapan ve yaptığını iddia eden bir grup.. leblebi diye bir türküyü yorumlamışlardı.. elbetteki kaliteden yoksundu ancak yorumlarım pozitif yönde olacaktır serdar ortaç kültüründe bir türk müzik anlayışı çerçevesinde. onları sevip sırtlarını daima sıvazlıyacağımdır aynı çerçevede..
  • o kadar kalabalik bir grup olusturuyorlar.turkiyede faaliyette olmalarina ragmen isimlerini pasaporte latino koyuyorlar.ve de hop ninnayi ninnayi kiz annem , gel oynayi oynayi kiz annem diye sarki soyluyorlar.yorum halkin..
    perkusyon calan eleman eski rock gruplarindan "ra" nin davulcusuydu sanirim.
  • tek kelimeyle berbatlar. ha, üçüncü sinif limonatali kuru pastali dügünlerde calamazlar mi? calarlar. ama o kadar.
  • yeni adı jelatin olan şu sıralar nardisjazzclub da izlenebilecek grup.
  • latin türküler adlı tek albümlerinin dijital mecralarda bulunmadığı grup.
  • 3. dünya savaşı çıktığında en güvenli ülke başlığını okuduktan sonra istemsizce aklıma gelen grup. eniştem kendisine kasedini almıştı da müzik güzel olsa da tırt albümlerini dinlemek zorunda kalmıştım.
  • ercüment vural'ın solistliğini yaptığı, müzikalitesi pek iyi olmasa da, renk olması açısından dinlenebilecek grup.
hesabın var mı? giriş yap