şükela:  tümü | bugün
 • tool un eski basscısı. süperdi,ayrıldı ama yerine yine çok iyi bir adam geçti. (bkz: justin chancellor)
 • "kreatif farklılıklar"dan dolayı tool'dan ayrılmıştır bu adam.. tool gibi bir gruptan ayrılma kararını almak nasıl bir şeydir bilemiyorum ve hatta anlayamıyorum.
  üstüne üstlük, gitmeden önce ænema'nın baştacı olacak bir kaç parçanın temelini de atmış bu (stinkfist, eulogy, pushit gibi parçalar).
  şöyle bir bakınca daha deneysel ve daha ağır bir tarzı olduğunu düşünüyorum. özünde pop-rock gibi bir şey olan (bkz: #10101690) soberı o hale getirmiş olması bir yana, bottom ve flooddaki deneysel-baskın bas partisyonlarını da hesaba katınca aslında baya düşündürücü hal alıyor bu ayrılık.

  justin chancellorın bas gitarı bambaşka kullanım tarzına karşın (mesela h'in introsu, kesinlikle schism, vicarious'ın introsu ve bridge bölümleri vs) yaratıcılık ve kreativite konusunda altta kalır yanı yokmuş paul'ün. sonradan pişman olmuş mudur bilmiyorum ama ben olsaydım kesin pişmanlıktan kendimi duvarlara vuruyor olurdum.
  sonuçta opiate, undertow ve aenima (bir kısmı olmak üzere) ile beynimize kazınmış bir insan evladıdır paul d amour.
 • ilk bas gitar çaldığı grup tool'muş. bundan önce elektro gitar çalarmış. paradoxical'ın bahsettiği "bottom ve flood'daki deneysel-baskın bas partisyonları" sanırım elektro gitar geçmişinden kaynaklanıyordur...
 • 1993'deki tool'un konser görüntülerine bakıldığı zaman daha çok bir punk grubu basçısı gibi duruyor. zıplayıp duruyor, hatta grup elemanları hepsi dururken bir tek bu zıplıyor arada. haa, undertowdaki baslarının hastası olmayan adamın suratına sıçarım o ayrı konu.
 • ministry grubuna katıldığı haberleri internet ortamlarına düşen basçı.

  ministry’e şimdiden hayırlı olsun.