• nihat doğan'ın okumuş versiyonudur.
  • iticiliğinin altında yatan şey: gezmişliğini, görmüşlüğünü, okumuslugunu (bunlarda tartışılır tabii ki) herhangi basit bir sohbet arasında bile belli edip alakasız sıkıcı bir kaç kelime, cümle ile sıkıstırıp "ama ben çok entelektüelim yhaa" kıvamına geliyor olmasıdır. bir de entelektüel, burjuvazi arasında gidip gelen sadece dünyanın sanattan, şarkıdan, kitaptan, edebiyattan oldugunu varsayan pembe bulutlu yapay dünyasından daha fakir daha ortadirek meselelerden bihaber oldugu, son nevruz kutlaması yazısındaki bilgisizliği ve sıglıgından anlamak çok zor değil.
  • barışa doğru yeni bir başlangıç için sevinen, ülkesinin geleceği için umutlanan, "onlar"ın sevinç çığlıklarını duyup gözyaşı döken, artık "biz" olmak isteyen güzel insan.

hiçbir birikimi yokmuş, entelektüel değilmiş, cahilmiş, nihat doğan'dan farksızmış, her devrin insanı olmaya çalışıyormuş, yapmacıkmış, samimiyetsizmiş, hayatında hiç yoksulluk çekmediğindenmiş bütün bunlar... görünen o ki bir insanın her şeyiyle ilgileniyoruz, o kadar fazla ilgileniyoruz ki bütün bunlarla, o insanın ne söylediğini duyamıyoruz.
  • aslında çok olmamakla birlikte sevdiğim bir kişiliktir. dinlemekten de hoşlanırım. şehla bakışlı olduğunu duymuştum ama bakışları beni ürkütüyor. yakından görmedim fakat ekrandan gördüğüm kadarıyla biri sağa diğeri sola bakıyor.

doğuştan hümanizm bu olsa gerek.
  • bu kadar ilgiyi hak etmiyor tamam, hatta sahip olduğu ün ve söz söyleme makamı da haksızlık gibi geliyor ama haketmediği kadar nefret/eleştiri konusu yapılarak ününe ün katılıyor.
  • kendisi öcalanın mektubunu okurken hüngür hüngür ağlamış ya ben de onun yazısını okurken hüngür hüngür ağladım böyle zihniyette ve idrak gücü böyle olan biri bu ülkenin önemli bir gazetesinde köşe yazarı olarak yazıyor.
  • "mastürbasyon" kelimesini kullandığı video yaklaşık 2.8 milyon kişi tarafından izlenen kadın.cinselliğe bu kadar aç olan başka bi toplum var mıdır merak içerisindeyim.
  • kendisini okul hayatındaki inek öğrencilere benzetiyorum. 3 idiots filmini bilenler için raju karakteri diyeyim ben ona.
    şöyle;
    muhakeme yeteneği yok ama neyi sorsan bilir çünkü ezberlemistir.
    kendisine ait yorumu olamadigindan hep alıntılarla götürür durumu.
    hep bir kendini ispat çabası içindedir.
    ve birgün bir yorum yapayım derken rezil rüsva olur. yazık. öcalanin mektubu okunurken hüngür hüngür ağlamış.
  • hep diyorum, güzel bir kadın, saf bir insan.

diyeceğim odur ki, ne yaparsa yapsın kötü niyetine inanmam zor. kötü niyetli davranacak insan böyle açık açık, bu şekilde davranmaz, sinsi olur. bizim kültürümüzden olmadığı, bu ülkede büyümediği için olayları tamamen yanlış yorumluyor, yalan-yanlış sonuçlara varıyor. dolayısıyla kendisine bu ülkeyle ilgili hassas konularda asla sesli olarak düşünmemesini tavsiye ederim.

yazısını ben de okudum, siz kendisine nefret kustunuz ama ben sadece o'nun çocukluğuna güldüm.

şu yazıyı mı ciddiye alıp, ateş püskürdünüz:

"dağları taşları aşarak, tarlalarda yürüyüp çamurlara batarak ulaştım nevruz alanına. gerilla stili. sakar bir insan olduğum için, tam sekiz kez yere kapaklanır gibi oldum, sağ olsun çevredeki vatandaşlar koluma girdi, el verdi, sağ salim ulaştım alana."
  • (bkz: #32870072)
hesabın var mı? giriş yap