• bim müdavimlerinin açığa vurmaktan çekindikleri düşüncesiymiş. bir de sözlükçülerin nutella'ya hakaret suçundan haklarında suç duyurusunda bulunmalarından korkuyorlarmış.

(bkz: mahalle baskısı)
  • (bkz: le cola)
  • sadece bimde bulunduğundan eve anca yılda bir kaç kez girebilen peripellanın gerçek başarısını gösteren kıyaslama.
  • hangisinin daha lezzetli olduğunu beyan etmenin hiç bir amacının olmayacağı tartışmadır. sonuçta damak zevki tartışılmaz ancak fayda/maliyet analizine göre peripellanın daha uygun olduğu su götürmez bir gerçektir.

bim demişken peripella demişken hele bir de le fer gazozu vardır (ben lüfer diye okuyorum) o da fayda/maliyet olarak piyasadaki tüm gazozlara koyar geçer ama işte değeri bilinmemekte..
  • insanın damak zevkinin alışkanlıklarla oluştuğunun kanıtı. havyara leş, viskiye tahtakurusu, rokfora ayak kokuyor diyen de var, bu da aynı hesap. ekmek arası ekmek alışkanlığı olan adama kızarmış ekmek üstünde havyar sunduğunda aynı lezzeti almaz.
  • tartışmasız, yüzde bin doğru olan durum. peripella'nın özellikle tüpte olanı dünyanın en lezzetli birkaç şeyinden biridir. gerçi bir paket kesinlikle kesmiyor ama çayın yanında iyi gidiyor.
  • üreticisinin bile sarf edemeyeceği iddia.
  • yeni cam kavanozda olanı için geçerlidir. gaziantepli bir arkadaşa ikisini de yedirdim markalarını göstermeden, peripellayı seçti. nutella gibi vanilya aroması yok, ölümüne fındıklı, vanilya ne lan zaten.

yaşasın ifade özgürlüğü, şu an kendimi küresel sermaye patronlarına asım amcanın bakkalı size çakar demiş kadar rahatlamış hissediyorum, çünkü asım amcanın bakkalının önünde kışın leğenle kayabiliyoz, vanilya ne lan.
  • yıllar sonra şu peripellayı bi deneyelim bakalım tadında bi değişiklik var mı diye merak ettim. abartmıyorum adamlar nutellanın tahtını sallayan inanılmaz bir lezzet yapmış çok büyük saygı duydum. ilk fırsatta 4-5 tane alıp eve stoklıcam nasıl olsa tanesi 5 lira.
hesabın var mı? giriş yap