• iğrençliğe bakar mısın!
    bir erkek için çok zor demiş ya!
    ya bu ne kibir! bu ne terbiyesizlik bu nasıl bi boyut. telefonu kırdın mı... kim kırar telefonu içinde delil varken öyle bi fotoğraf varsa çıkar zaten kardeşim. 300 bin lira verceğine dava açardın zaten düzgün bi insan olsan hukukla hakkını ararsın. öldürdüm haklıyım demeye getiriyorsun. midemizi bulandırıyorsun. “bana bakacaksın” cümlesinin bi kadından çıkmayacağı öyle belli ki... metresin olabilirdim demişmiş. merak etme her şey açığa çıkacak. sen ceset bile bulunmaz sandın ama bu dünya öyle değil. artık attığın adımın izi var. her şey belli... rezilsin git insan öldürdüğünden utan. bi kadının ailesinin hayatını yıktığından utan. kendi aileni soktuğun konumdan arkadaşlarından utan. erkekliğinden utanıyormuş. adisin. yalancısın. şerefsiz itin tekisin.
  • anlattıkları doğrudur ya da kurtulmak için kurgudur bilemem. ama diyelim ki gerçek kendi adaletini kendin saglamissin aklınca vermişsin cezasını şimdi hangi hakkı arıyorsun? madem başta gitseydin polise. hem paran da cebine kalırdı. çok önemsediğin şerefin haysiyetin ne oldu da bunları açıkladın?
  • yaptığı katliamı canavarlığı asla kabul etmediğimi belirtmekle birlikte bunların gerçekten yaşandığına dair duyumlar aldım, hatta organize bir çete oldukları da dillendirildi. mekanlarda parmağında yüzük olan erkekler av olarak seçiliyor, anlaştıkları otele gitmeden önce instagramdan çiçek emojisiyle paylaşım yapılıyor ve otel odasında şantaj için kameralar hazırlanıyor...sonrası az çok tahmin edilebilecek senaryolar. yaklaşık 3 ay önce buna dair entry girmiştim, çok ilgi görünce başım yanmasın diye kaldırmıştım. lütfen linç etmeye kalkmayın keza canavarca işlenmiş bir cinayettir, bahanesi yoktur.
    edit: özellikle belirtiyorum duyumdur esas alınmamalıdır.
  • adam doğruyu söylüyorsa elbette bu kızın öldürüleceği anlamına gelmiyor.
    ama sanığın ağırlaştırılmış müebbet almasını büyük ölçüde engeller.
  • ne kadar dalyarak var lan bu sözlükte.
    adamın doğru söylüyor olmasına ihtimal verenleri kadının feci şekilde öldürülmesini haklı bulmak olarak yorumlayıp çemkiriyorlar beyninin sapını silktiğimin embesilleri.

adam doğru söylüyor olabilir. böyle bir ihtimal var. o ılık götünüzle evinizde oturduğunuz koltuktan neye göre ihtimal yok diye ahkam kesiyorsunuz siz?
    araştırırlar adamı adli tıp muayene eder tecavüz edilmiş mi edilmemiş mi, fotoğraflara ulaşma şansları var mıdır yok mudur siber suçlardan falan bakarlar bulamazlarsa tamam eyvallah deriz, adam yalancı.
    e daha adamın söyledikleri araştırılmamışken ne sikime çemkiriyorsunuz olm siz?
    duygusal davranarak adil olmaktan kaçınıyorsunuz. adam katil de olsa ifadesi doğrulanmak zorunda. bir insan katil diye ona karşı suç işleyemezsiniz.
    biri de çıkmış doğruysa bile oh olsun diyor. göte bak hele.
    adam tecavüze uğradı diye cinayet işlerken kötü kaka, ama kadın adama şantaj için tecavüz ettirirken öldürülürse cici öyle mi? sizin ben adalet terazinize tüküreyim dallamalar.

bir de çıkmış adam doğru söylüyor olsa bile bu cinayeti meşru kılmaz diye akıl veriyorlar.
    lan denyolar, sizi götünüzden sikselerdi o öfkeyle gül mü dağıtırdınız?
    katilin psikolojisinde değilken konuşmak kolay tabii. burada adama haklı demiyorum ama kalkıp da götünüzden sikilmeden götünden sikilmiş ve bununla şantaj yapılıp donuna kadar soyulmuş ve sonra sakin kalıp adalet saraylarında adalet aramış gibi konuşmayın lan bari.

adam yanlış yapmıştır. sana karşı suç işlendiyse kendi adaletini arayamazsın. gidersin şikayetçi olursun bu işin kurumları gereğini yapar.

burada adamın ifadesinin doğru olup olmadığı daha teyit edilmemişken kalkıp da adama bir de yalan ifade veriyor diye çemkirmek kusura bakmayın ama sizin de bir haksızlık karşısında kendi adaletini sağlamaya çalışacak bireyler olduğunuzun bal gibi de ispatıdır.

oturup düşünün bakalım. adam doğru söylüyorsa empati yapmaya çalışın. siz ne yapardınız?
    götünüzden sikmişler ellerinde fotoğraflarla hem malınızı mülkünüzü almak istiyorlar hem de sizi cümle aleme, özellikle de evladınıza rezil etmek istiyorlar.
    kolay mı lan bunu kaldırabilmek?

öyle yaşamadığınız şeyler üzerinden atar gider yapmak kolay tabii amk.

tecavüzcüsünü öldüren kadınlar söz konusu olunca kadına helal çeken göt laleleri ortada bir erkeğe tecavüz ve şantaj söz konusu olunca nasıl da hadi lan oradan çekiyor.
    çifte standartçı laleler sizi.

toparlamak gerekirse adamın iddiası doğruysa kadını öldürmesini haklı bulmuyorum. öyle adamın iddiasına doğru olma ihtimali verdim diye kadının ölümünü haklı bulmuşu gibi bir anlam çıkartıp da yeşillendirmeye kalkmayın laleler.

tanım: bir iddiadır. gerçek olması durumunda cinayet suçlamasından alacağı cezayı çok büyük ölçüde etkileyecektir.
  • üstteki bir arkadaşın da dediği gibi bu ülkede gerçekten gerizekalı am şovalyeleri var. daha önce bu feminaziler tecavüzcüsünün başını kesip köy meydanına atan kadını kahraman ilan etmişlerdi. ne yani tecavüzcüsünü kesen kadın kahraman da tecavüzcüsünü öldüren erkek katil mi?
  • katilin ifadesinin doğru olduğunu farz etsek bile bu bir insanı varile koyup yakmanın haklı sebebini oluşturmaz. ayrıca pınar'ın telefonunda ve evinde katilin iki erkekle seks fotoğrafları varsa katil pınar'ın telefonunu niye beşe bölüp belde belde dağıtıyor? neden olaydan sonra pınar'ın evine gidip söz konusu fotoğrafları ve paraları almıyor? söylediği şeylerin hiçbirinin kanıtı yok.

-pınar'a verdiğini iddia ettiği paralar nerede?

-fotoğraflar ve ya varsa diğer kanıtlar nerede?

-panik atak hastalığına sahip biri cinayet işleyip sakince iş yerine gidemez. hele yemek -hiç yiyemez. midesi kitlenir. bu adam yemek yedim, eve gidip uyudum vs diyor.

-başka bir ortamda tecavüze uğramış ve bunu bu olayda indirim almak için kullanmak istiyor olabilir.

bu öyle aniden cinnet getirdim tarzı bir olay değil ki. kızı planlayarak bağ evine götürüp öldürmüş. daha sonra seri bir şekilde benzin almış ve belde belde gezip sim kart ve telefon parçalarını dağıtmış. kardeşini de destek için arayıp ceset başında bağ evinde beklettiği düşünülüyor. yok öyle gözüm karardı, itekledim, başını çarpıp öldü deyip sıyrılmak. bir candan bahsediyoruz. her ne yapmış olursa olsun bir insan böyle ölmeyi hak etmiyor.

ki şu da unutulmamalı. ölü bir insanın arkasından istediğin kadar atıp tutabilirsin. pınar mezarından kalkıp kendini savunamayacak. dolayısıyla söylediği şeyler kanıtlanana dek benim için yalandan ibaret.
  • çok sonra gerekçeli kararda “sanığın, soruşturma aşamasında olay sonrası emniyette ve savcılıkta çelişkisiz ve benzer nitelikte vermiş olduğu beyanlardan sonra kovuşturma aşamasında olay örüntüsü içerisinde daha önceki safahatlarda yer almayan, zaman ve mekan olgusu içerisinde doğrulanamayan ve sanığın ‘suçun cezasının ağırlığından kurtulmak maksadıyla verildiği kanaatine varılan 09.10.2020 tarihli oturumda vermiş olduğu ek savunmasına itibar edilmediği” şeklinde bahsedilecek ifadedir aynı zamanda.

(bkz: ceren damar) cinayetinde de olduğu gibi, bazı sanıklar suç sonrası, suçun cezasının ağırlığından kurtulmak amacıyla maktule türü türlü isnatlarda bulunabilirler. ağır ceza duruşmalarında tecrübeli başkan ve üye hakimler buna alışıktırlar. oysa duruşmalar boyunca tepkisiz bir ifade ile ve inanmış gibi sükunetle sanığı dinlerler.
  • ifade doğru olabilir mi, olabilir. ama aklıma takılan bazı hususlar var. ifadede pınar gültekinin ailesinin her şeyden haberi var dendi. ama anladığım kadarıyla pınar gültekinin ailesiyle bir bağı yakın bir ilişkisi yoktu. aile satın alınmış olabilir. tecavüz izlerine bakılırsa, bunca zaman geçmiş gerçekten arkaya bir şeyler sokup tecavüz izi yaratabilir.
    bir tek telefon kaydı deniliyor. kayda ulaşılabiliyorsa tek geçerli kanıt o olur.
    bunun dışında ifadedeki bazı yerler komik. defalarca kız çağırmış ama nakliye parasını verdiğini iddia ettiği eve, yarım saatliğine öylesine bir uğramış. şarap götürmüş ama araba kullanacağı için içmeyecekmiş. falan filan.
    hislerime dayanarak söyleyebilirim ki bana inandırıcı gelmedi.
    fakat bir insanın böyle canice birini öldürmesi için ancak böyle yoğun baskı, psikolojik şiddete uğraması gerek herhalde diyorum.
    umarım adalet yerini bulur.
  • sanığa tecavüz edildiyse gücü sadece pınar'a mı yetmiş? eğer böyle bir şey olsa niye o iki arkadaşını da öldürmemiş?

benim bu ifadelerde merak ettiğim bu. madem hani dediği gibi erkeklik gururu var niye tecavüzcüleri öldürmemiş. üstelik bu adam yakalanana kadar iki üç gün ortalıkta gezdi. garip ifadeler. bu kadar boka batmışken niye bir de böyle bir yalan söyler insan orasını hiç anlamam. tabi yalan olup olmadığı mahkemede belli olacaktır. biz karar mercii değiliz.
hesabın var mı? giriş yap