• bence sırf "abi izmir otogarı çok kötü ya. otobüs orada inince bu mu izmir diyor insan." adamlarının ağzının ortasına vurmak için yapılmasına izin verilmiş yer.

edit: eklemek istedim. konsept tasarımı hok tarafından yapılmıştır.
  • öve öve bitirilemeyen ama bir forum bornova olamamış avm'dir.

öncelikle bu avm'yi otogarın keşmekeşinin ortasına dikme fikrini çıkaran ilk mühendis arkadaşa selamlar. sonra sanırım yine aynı mühendis arkadaş bu avm'yi üstü açılır kapanır olarak çizmiş fakat nasıl bir yapıysa üzeri kapalıyken avm'de olan insan uğultusu gerçekten insana fenalık getiriyor. yeni açıldı diye midir bilmem bina genelinde müzik çalıyorlar, o uğultuyla müzik karışıyor ve tam bir panayır ortamı oluşturuyor. tuvalete gidip ağlamak istersin o derece.

tuvalete gitmedim o yüzden orada da müzik varsa bir yorum yapamıyorum. tuvaletlerin bulunduğu koridor kadınlar tuvaletinden eşlerinin çıkmasını bekleyen çantalı erkekler tarafından işgal edildiği için pas geçmek yapılacak en mantıklı hareketti.

forum'a atıfta bulunma sebebim hem ferahlığı hem de araba park alanıydı. koskoca binayı dik. açılışı yap. otopark olmasın. hem de otogara gelen, araçlarını nereye park edeceğini şaşıran insanların dibinde. pes.

buranın tek artısı sanırım kadınların yoksunluk krizine girdiği h&m'dir. bu mağazanın mavibahçe'ye de açılmış olmasını dilerdim. kısmet diyelim artık. bir adım attılar, bir de mavişehir'e gelirlerse point bornova'ya geçerken bile uğramam.
  • "hedef kitle belirlemek neden önemlidir ve hedef kitle belirlenirken dikkat edilecek hususlar nelerdir?" sorularını yanıtlamanın niçin önemli olduğunu bize gösteren avm. point'in karşısındaki evlerde oturan bir tanıdığım var ve söylediği şey şu:
    - bu avm açıldığında bizim mahalledekilerin en çok üzüldüğü şey lcw'nin olmamasıydı.
    ve point açıldıktan sonra defacto yönetiminde olan bir arkadaşım da oradaki en yüksek ciroyu ilk ayda defacto'nun yaptığını söylemişti. yani oradaki müşteri potansiyeli belli, sen armani açsan vakko açsan da en çok alışveriş defacto'dan yapılacak.
    şu an için en büyük artısı h&mama o artı da kısa zaman sonra kaybolacak. ne kadar dayanır bilmiyorum ama bir forum bornova değil.
  • kavukların şov amaçlı yaptığı bir proje. ellerinde patlayacak haberleri yok
  • ben olsam açılışında kenan doğulu var diye değil, benim can güvenliğimi sağlayacak ne gibi düzenlemeler yaptın çevrende diyerekten gitmezdim.
    açılışına 1 gün kala daha telekomünikasyon altyapısını bile bitirememiş, kiracılarını süründürmüş, tek yaptıkları şey bina içi temiziliği olan avm.
    olm gitmeyin lan şöyle yerlere. siz gitmezseniz adamlar yapmaz. gidin parka bahçeye ormana falan. bi de izmirdesiniz amk, ne işiniz var avmde
  • gittim gördüm beğenmedim arkadaş. forum gibi bir yer varken yakınında olan point'e gitmek bence pek akıl karı değil. neden o tarafa açıldığına pek anlam veremediğim avm.
  • izmir de açılan en gereksiz avm.
  • başima bi iş gelmeyecekse begenmedim.

-yeri berbat. otogar manzarali.
    -açilişi tipki mavibahce gibi yobazca yapilmis. pisuvarlarin sifonlari dahi calismiyor leş gibi sidik her yer. her taraf insaat. eskiden musteriye bi saygi olurdu. en guzel imajimizla acalim derlerdi artik o is bitti herhalde ya da izmir halki ne anlar imajdan mi dediler. 2 avmde leş gibi insaat tozuyla ve igrenc wcleri ile acildi ayni ay şaka gibi.

-ici cok dar. basik. ferahlik hissi yok. bogulma hissiyati yasadim.

-icerigi tirt. bi h&m var o da zaten karsiyakaya falan da aciliyor yakinda. yani o fark da gidicek.

burasi tutmaz gencler. egeparktan bi farkini goremedim.

zaten kuledeki evleri sattirmak icin acilmis butik bi avm sonucta. olmaz burasi. bolge halkina mahkum kalir.
  • bünyesinde imax olmadığı için hayal kırıklığı yaratan avm. bu yüzden benim gözümde diğer izmir avm'lerinden farksız.
    o kadar yeni marka diyorsun, açılır-kapanır çatınla övünüyorsun ama yıl 2015 izmir'de hala imax yok.

edit: nunu uyardı. yeni açılan bir başka avm olan mavi şehir avm'de imax varmış
  • aceleyle açılmış. devam eden inşaatlar var. mağazanın çatısından sağından solundan soğuk geliyor.

mağazalar güzel ancak birçoğu henüz açılmamış daha.

çıkarken elinde h&m çantası poşeti olmayan kadınları da rencide ediyorlar diye olsa gerek birçok kadının elinde. h&m poşeti vardı.

yeri kötü ama bayraklı folkart gibi düşünürsek 5 10 sene sonra güzel ekmeğini yer adamlar.

o güzel gecekondular kentsel dönüşümle birer birer gittiler...
hesabın var mı? giriş yap