şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de oldurmazlar. olanı sevmezler. tam anlamıyla politikaya bulaşmak demektir.

  dipnot: 2011'de sözcükte anlam temalı entry girmek.
 • "camiye üniversiteye kışlaya siyaseti sokmayacaksın" mantığıyla yetiştirilen nesiller için korkunç bir şeydir.
  çok pistir. ibne gibin pust gibin bişeydir.
  ne zaman ki politize olmak kriminalleştirilmez, ne zaman ki "siyasi" ve "politik" sözcüklerine negatif değil, pozitif anlamlar yükleriz...
  işte o zaman gerçekten "toplum" oluruz.
 • daha önceleri politikayla pek alakası olmayan kişilerin, politik demeçler ve yorum yapmasına denebilir. tabii bazı alanlar da buna dahildir. mesela bariz şekilde türk futbolu, politize olmuştur.
 • en apolitik insanların dahi bir şekilde politize olduğu şu günlerde* insanları en azından düşünmeye ittiği için sevindirici, yanlış alanlarda* düşündürdüğü için üzücü olay. millet uzaya çıkıyor geyiği yapmak istemiyorum ama millet gerçekten uzaya çıkabiliyor.
 • genellikle habis bir dürtüselliğin reddinin ardından vuku bulur.
 • zırcahillerin "ahaha, bunlar cahil lan" diye bok attığı, kendini de über biryerlere koyduğu, esas itibarıyla "nasıl yönetildiğiyle ilgilenen" normal insan davranışıdır.

  ülkemizde darbelerin yarattığı hava dolayısıyla siyasete karşı yapılan olumsuz propagandaya kapılan birtakım insanların genel bakışı, siyasetle uğraşan insanların aptal, cahil, kıro, hırt, zırt adamlar olduğu yolundadır. yıllardır siyasetin içindeyim, bu adamlardaki bu özgüvenin anlayabilmiş değilim. oturursun klavyenin başına, yardırırsın, bu siyasetçiler şudur budur diye. e abi o kadar angut bir iş ise, burada da bir sürü imkan varsa, sen de o kadar akıllıysan, şöyle bir iki yıl uğraşıp bakan olsana sen.. cık, ona da cevabı hazırdır hazretlerin: tenezzül etmiyorum.

  politize olmak nedir peki? ülkedeki siyasi gündemle ilgilenmektir.. ülke için doğru olduğunu düşündüğü siyasi görüşlerin hayat bulması için yakın gördüğü bir siyasi partiye üye olmak, yönetime sesini duyurmak çabasıdır. meclisteki siyasi partilerin, milyonlarla ifade edilen kayıtlı üyeleri var. bu insanların hepsi makam mevki manyağı, rüşvetçi, ihaleci bok püsür olabilir mi? kimse politize olmasın, siyasetle ilgilenmesin demek, bunu tavsiye etmek ise külliyen saçmadır.. af buyurun da bu 80 milyon insanı kim yönetecek? kamu düzenini sağlayan bu kadar polisi, jandarmayı, belediyeyi, hastaneleri, mahkemeleri bir düşünün.. uygulamalardan size temas eden üçbeş tanesini beğenmemek ayrı birşeydir "bunlar hiç olmasın" demek ayrı. burada siyasi görüşlerinizle ağlayacağınıza bir partiye gidip üye olmak, oy tercihlerini kendi düşüncenize göre etkilemeye çalışmak, mümkünse siyasette yükselip görüşlerinizi kanunlara yansıtmaya çalışmak çok delikanlı ve vatansever bir harekettir. birilerinin bazı makamları istismar ediyor olması, o işin tamamını anlamsız kılmaz.. bu kafayla bakarsanız sözlüğü yıllar önce kapatmak lazımdı.. ortamın a.na koyan bir sürü cahil cühela adam vardı çünkü sözlükte.. görünüşe göre hala da var.
 • bende 31 mart 2019 yerel seçimleriyle başlayıp 6 mayıs ve sonrası tavan yapmış durum. öncesinde de politiktim ama hiç bu kadar olmamıştı. ysk kararı beni müthiş rahatsız etmiş sonra kendimi twitter da twit atarken buldum. ardından şule çet davası onun ardından rabia naz ardından iktidarın yalan dolan haberleri derken panik atak geçirmeme neden oldu. ülkede ki siyaset ne kadar pis bir siyaset. konular çarpıtılır anlarım az yalanda konuşulur yine anlarım ama bu kadarına pes doğrusu. yok arkadaş ülke gündemi insanın ruh sağlığını bozuyor :/