• almanya kökenli bir süs köpeğidir. oldukça zekidir. çocuklardan ziyade büyükleri tercih eder. oldukça meraklı ve çabuk heyecanlanabilen bir türdür.
  • almanyanın pomeranya bölgesi asıllı, oldukça ufak, sevimli ve tüylü bir köpek cinsi.
  • (bkz: mr muggles)
  • monokl, silindir sapka ve pos biyigin en yakistigi kopek cinsidir.
    http://geyserofawesome.com/…-impressively-dapper-in
  • amerikan eskimo'nun renkli kuzeni. bembeyaz eskimoyu pomeranian sanan onlarcasına rastlayabilirsiniz. hayır dostum, "sende de eskiden aynından var" değildi.
  • evimde bir samoyed besliyeyim ama yerim yok diyorsanız , beyaz pomeranyalı tam size göredir .
  • bugün bunlardan bir tanesi resmi olarak evlat ediniyorum. sonsuza kadar öpeceğimdir.
  • sevgisini bu kadar güzel ifade eden başka bir canlı görmedim demek istiyorum bu bebek için. geçen sabah annem sağ olsun kıyamadığından -kendisi için torun evlattan daha çok seviliyormuş demişliği var- birkaç mini parça tavuk vermiş. sabaha karşı beş, geldi yanıma, noldu oğlum diyorum, ses yok. derken bir garip sesler çıkardı, kustu. korkudan nasıl tir tir titredim bilemezsin sözlük... ne sabahın köründe acil veteriner aramaya üşendim o an ne de böylesine bir sevdaya kapılmadığımı fark ettim öncesinde...

siz siz olun minik breedlerinize sakın maması dışında bir şey yedirmeyin, şimdi bir problemi yok neyse ki oh.. sadece özleniyor tüm gün, farkında değil.
  • ülkemizde çoğu insan bunların beyazlarına sahip olacağım derken, bi büyük ırkı olan minispitz sahibi olurlar. pomeranianların beyazı yoktur. sadece çok açık krem renkleri vardır. o da henüz türkiye topraklarına adım atmış değil. o yüzden dikkat edin. beyaz pomeranian sevdasına ne yuvalar yıkıldı.
  • severken zarar vermekten korktuğum tek canlı türü. bir insan bunları severken nasıl sakin kalabilir
hesabın var mı? giriş yap