• bi saat markasi...
  • bi fizik markasi da sanirim..
  • hem bi saat markası hem de bi harddisk markası. fizikte enerji paketçikleridir ayriyeten. o kadar!
  • bütün yaz boyunca bana quantum fiziğini anlatan bi arkadaşım vardı
    bi de bi sıralar kıl olduğum bi herifin nick i
  • parsellere veya kucuk parcalara bolunmus demek..
  • ark lar kuvantum ne klasik mekaniktir ne de görelilik kuramı, basit diildir bunlar gibi basit olmama nedeni gene ana hatlarında yatmaz sadece ilerlediinizde süper iletkenler ve parçacık fiziindeki çok karmaşık mantıkta ( misal yokluktan madde var olması gibi, ki bu da en az genel görelilik kadar dooru ve deneysel açıdan gözlenmiş bi olaydır ) ve ileri matematik düzeyde olmasıdır, ciddi bi kuvantumla uuraşan kişi hesaplama yapamıcaını bilir işi bilgisayarına havale eder ve çay yada kakao içip müzik dinner ark larıyla sohbet eder (bkz: overmind) yani ben :p
  • ha kuvantum nedir derseniz en kısa haliyle eski lisanda yarı latince yarı grekce saçma sapan bi sözcük olup ışık annamına gelirdi
    bu aralar burda da çok güzel yazıldıı gibi paketli ve bölünmüş annamına gelio, kuvantumu tek şeyle annatılması gerekse herhalde bi momentum ve yer çarpımın bi sabite eşit olması, iki üç basit diferansiyel içeren schrödinger dalga fonksiyonu, erenlerden eren bi formül olan e=hv bi de baştan aşaı bi fermi ve pauli harikalar diyarı olan bi kuram gösterilebilinir, bu arada einstein de dar kafalılıı ve örümcek zihinlilii yüzünden kınanır .) ama gerek de yok yeterince göt olmuştur bu kuramın ilerlemesi sırasında yazık ki çok da güzel bi iki fikir sürmüştü zamanında bu kuram için paketli fotonların elektrodinamiksel elektron etkileşmesi gibi
  • kuantum, miktar
  • parcacik
  • göt kadar parçacıkların ordan oraya dallama bi şekilde savrulmasını ve bunnarın nerede ve ne kadar hızla gittini bulmaya chali$an fizikchilerin uydurduu bi$i i$te.
hesabın var mı? giriş yap