şükela:  tümü | bugün
 • razer'ın oyuncu klavyesi.
  diğer sesli razer klavyelerinin aksine biraz daha sessiz. zaten standart bir mekanik klavye değil, mecha-membrane adını verdikleri hybrid bir klavye. tuş yüksekliği orta.
 • ışığı blackwidow serisine göre daha parlak olan, hafif ve ortalama bir klavye boyutundaki razer marka klavye. oyuncu tayfa için kesinlikle tavsiye etmem zira tuş hassasiyeti blackwidow'a göre sert. el için koyulan süngerimsi şey ise bir süre sonra ciddi anlamda neden gerekli olduğunu hissettiriyor.

  oyunculardan ziyade yazılımcı veya editör kişiler için ideal bir klavye. deathstalker'dan daha yüksek tuş boyutuna sahip. bence daha iyi ama blackwidow ile yarışamaz.
 • sesli oldukları için mekanik klavyelerden bile uzak dururken bunun yazarken çıkardığı sese bayıldım. sanki yazmıyorsunuz, her tuşa dokunuşla yağmur yağdırıyorsunuz gibi. insan yazarken gaza geliyor. kesinlikle oyuncu klavyesi değil ama fazla yazı yazan kullanıcılara şiddetle tavsiye ederim.

  tek eleştirebileceğim husus önüne koydukları deri dokulu bileklik. aslında kalite hissi çok iyi ve dokusu da gayet yumuşak olduğundan çok rahatsız edici değil. ama klavyeyi sade kullanmaya alışan bireyler için gereksiz bir detay. onu kaldırınca da klavyenin yerden yüksekliği dolayısıyla bir süre sonra yorucu olabiliyor. klavye biraz daha yere yakın ve o pad de biraz daha ince olsaymış harika olabilirmiş.
 • chroma olmayan modelini kullandığım klavye.

  birincisi, renkli klavye olayının gereksiz olduğunu düşünüyorum. önceki laptop'larımda varolan rgb özelliğinin görenlerin hepsinin ilgisini çekmesi dışında bence hiçbir işlevi yok.

  hem yazılımcıyım hem oyun oynuyorum. yazarken çok keyif veriyor, nedenini henüz tarif edemiyorum ama çıkardığı ses ve tuş sertliği yazmak için mükemmel.

  oyun performansı bakımından da eğer moba veya strateji oynuyorsanız yani yüksek rpm gereken oyunlarda gayet başarılı. starcraft oynarken keyif alıyorum fakat tuşlara sürekli basılı tutup ikiden fazla parmağınızı aynı anda değişik kombinasyonlarda kullanacağınız fps ve benzeri türlerde çok da optimal değil. en azından bence tuşları fps için biraz fazla yüksek. gerçi henüz dün aldım, zamanla alışırım gibime geliyor.

  bilek yastığı muazzam bir ek parça bence. öncelikle oyun oynarken de çalışırken de kullandığım klavye mac klavyeleri gibi ultra ince deilse bileğim rahat olmuyor. bu klavyenin yüksekliğini de düşünürsek bence çok güzel bir eklenti ve yanında geliyor paketin içinde. aynı zamanda ufak bir mıknatısla da birleşiyor yani kullanırken kayma vs sıkıntısı da yok.

  toplamda bence artıları eksilerinden çok fazla. fiyatı ortalama klavyelerden pahalı ama fiyat/performans bakımından bence iyi bir ürün. standart yani chroma olmayan modeli yeşil ışıkla geliyor ve bu tek renk ışığın fonksiyonunu ayarlayabiliyorsunuz. parlaklığı da tatmin edici. düşünenlere tavsiye edebileceğim bir oyun klavyesi.