• atatürk dememek için sürekli "gazi mustafa kemal" kelimesini kullanan, demokrasi tarihimiz boyunca en fazla oyu alan siyasetçi olmasına rağmen bunu doğru kullanmaktan uzaklaşıp her geçen gün daha otoriter ve baskıcı tutum sergileyen, bir dediği diğerini tutmayan siyasetçi.
  • (bkz: #30517551)
  • bu adama herhangi bir konuda ciddî ciddî inananlara, umut bağlayanlara çok gülüyorum ben. ve çok da acıyorum. çırpındıkça daha da zavallılaşıyorlar.
  • türkiye'de tribünlere oynayabilecek durumda olan herkesin bir yerlere gelebileceğinin canlı kanıtı olan adam.
  • yönettiği ülke savaşın eşiğindeyken, her gün şehit verirken; yabancı bir futbolcuyla görüşecek vakti bulabilen başbakan.
  • gelecekte kendisi hakkında çekilecek belgeseli izlemek istediğim kişi. elbet bir gün, insanların onunla işi bitecek ve diğer bir çok siyasetçi gibi posası kenara atılacak veya daha kötüsü, yaptığı yasa dışı şeyler var ise yargılanacak, hapislere düşecek vesaire. orasını zaman gösterecek. benim istediğim, işte bunlardan sonra, kendisi hakkında çekilecek, sakin bir dış sesin seslendirdiği o belgeseli izleyebilmek. arkasından konuşan, aynı partide çalıştığı, kirli işleri var ise bunları bilen, özel yaşantısını, ailevi ilişkilerini, bağlantılarını, hatalarını, eksikliklerini bilen insanların çıkıp, heeeeer şeyii, teeek teek, onu hiç sallamadan anlatacakları o güzelim belgeseli izleyebilmek. tekli koltuklarda, loş bir ortamda, sunucu ile karşılıklı oturmuş, kelli felli döneklerin, fısıldayan ses tonlarıyla, onun tüm foyalarını ortaya döktüğünü görebilmek istiyorum. iyi olsun kötü olsun farketmez. recep tayyip erdoğan benim en çok maruz kaldığım, en çok kafamı karıştıran, aklımı kurcalayan siyasi liderdir. o belgeseli görene kadar ölmeyeceğim ulan.

(bkz: recep tayyip erdoğan belgeseli)
  • hakkında 20000 entry girilmiş başbakan.
  • büyük bir kesimin kendisini lider sandığı kişi.

bir liderde bulunması gereken özelliklerin hiç birini taşımamaktadır.

-hitabeti kesinlikle zayıftır. iyi bir hatip olması için öncelikle bir dünya görüşü olması gerekir. onun için bir entelektüel birikim gerekir. imam-hatibi "iyi" derece ile bitirmiş, sonrasında orba burda kendi çapında siyasi örgütlenmeler peşinde koşmuş, okuduğu üniversite bile tartışmalara konu olan, hiç bir siyasi rakibinin karşısına çıkamayan, onlara danışmanlarının hazırladığı cümlelerle uzaktan laf atan bir insan iyi bir hatip değildir. arada bi kontrol dışına çıkar ve ağzından kendi cümleleri kaçar. fakat oy verenlerinin bundan haberi yoktur. (bkz: ananı da al git)

-karizmatik değildir. kendisini karizmatik kılacak insanüstü özellikler, yardakçılarının orda burda kulaktan kulağa dolaştırdıkları efsaneler sayesinde cahil vatandaşın kalbine işlenmektedir. (köy hayırında amcamın biri "hocaa çok konuşuyon da tayyip nasıl aldı israil'den tazminatı!!" deyince anladım karizmasının çapını)

-empatik değildir. liderliğini yaptığı toplulukla (ya da çoğuyla) uzaktan yakından alakası yoktur. oyunu aldığı kesim muhafazakar, alt tabakada yer alan ve çalışan emekçi insanlardan oluşur. (nerden baskan t.c.'nin yarısı) oysa kendisi işverendir, sermaye kesiminin temsilcisidir. şimdiye kadarki tüm icraatlerinde öncelik (kendi adamı olmak kaydıyla) sermayenin olmuştur. hala gelir üzerinden vergi toplayamayan, dolaylı vergilerle cari açığı oyunu aldığı gariban emekçiye yaslayan bir ekonomik politika gütmektedir. vatandaşla tek benzer yanı nüfus cüzdanındaki din hanesidir.

bu listeye daha çok şey eklenir şimdilik eyyorlamam bu kadar. he diyeceksiniz bu rte lider değildir de nedir arkadaş?

(bkz: tayyip erdoğan bir amerikan projesidir)

edir: imla
  • alex'le 1 saat 15 dakikalık görüşme yapmış. bilimsel bir projeyle yanına gitsem yeminle bu kadar süre ayırmaz bana. ülke savaşa girdi girecek, adam futbolcuyla 1,5 saat görüşüyor. süpermiş valla.
  • ne yaptığını anlamaya çalışsan, kafa yorsan kulüpçü berlusconi modeline ısınmaya çalışıyor sanırsın... kafa yormaya değmez
hesabın var mı? giriş yap