• bu teorileri besleyen başlıca faktörlerden biri, youtube'da reina saldırısını, son yıllardaki bütün majör saldırılarda (güney fransa kamyon saldırısı, boston maratonu saldırısı, berlin tır saldırısı, vs.) olduğu gibi bir kurgusal cia operasyonu olarak lanse eden russianvids nikli şahsın youtube videoları. bu adam ve bu adamın temsil ettiği bir akım var; bütün bu saldırıların cia tarafından profesyonel aktörlere çektirilmiş filmler olduğunu iddia ediyorlar. saldırıdan kurtulan kurbanların vücudunda kan olmaması, tek ayakkabı motifi, pantolonların düzgünce yırtılmış olması gibi detaylar üzerinde duruyorlar. dalgınlığımıza gelse ikna bile olabiliriz.

peki biz bu videolardan nasıl haberdar olduk? özel mesajla ulaşılamayan semsi pasa pasasinda sesi buzuseciciler nikli yazarın entry'si sayesinde.

russianvids'in diğer videolarına bakıyoruz. dünyanın yuvarlak değil düz olduğunu ispatlama gayreti içinde olduğunu görüyoruz. aha yani adam resmen kafayı yemiş. geçiniz anam babam geçiniz.

tamam, haklısınız, halen açıklanmayan pek çok soru var. ama ayağımız yere değsin birazcık. işte bütün bunlar akape rejiminin getirdiği yayın yasaklarının talihsiz sonuçlarıdır. şeffaf bilgi paylaşımının olduğu yerde hakikate daha hızlı ve sağlıklı ulaşılır. tabii akape rejiminin tek bildiği şey ani bir refleksle yassah gardaşım demek. o yüzden yasakların olduğu yerde her türlü bilgi kirliliği alır başını gider.

.

ek malzeme: putin rusya'sında oluşturulan troll ordusunun tuzağına düşen anne applebaum'un hikayesine kulak verelim azıcık: tıkla (cnn international, amanpour, 6 dakika). keza, pizzagate denen kurgu da aynı çayın kuşu. kısaca, akape bizim buralarda büyük resmi gören ilkokul mezunu hüloğlara algı operasyonu çekmeye çalışırken, diğer yanda putin denen çakal dünyayı donunda sallıyor.

.

hamiş: eğitim şart. eleştirel medya okuryazarlığı şart.

.
  • bu adamın videosunu ilk kez ınstagram keşfette, pembikto nun kociskosu tadında paylaşım yapıp, çocuğunu prim malzemesi haline getirmiş, buyuk ihtimalle uç gram beyninin 2,99 gramını kaybetmiş bir ablada gördüm.

"ay kıyamam ya nasıl da iyi dilek'ler sunmuş gecmiş olsuuunn cok" tarzında paylaştığı icin dikkatimi cekti, kim falan derken izledim.

bu beyinsiz salagin bu videoyu, sevgi dolu sunum önerisi gibi süsleyip paylaşmasına işkillenmiştim zaten. hatta bu boyle paylaştığına gore kesin bir halt var dedim.

videoyu tekrar izledim. adam üçüncü sınıf holivud aktörleri gibi, sanki birazdan "bilirsin dostum o an mermi geldi ve tam uç santim farkla dostum, inan bana adamim" diyecek gibi konuştuğunu gördüm.

arkadaşlar amerikalılar bir kedi ağaca çıktı diye yolu kapatıp, itfaiye çağıran insanlar. en ufak bir gök gürültüsünde markete koşup erzak stoğu yaparlar. bu arkadaş ya gercekten sosyopat bir irak eskisi asker ya kafası cok asiri iyi ve nasıl bir madde kullanmışsa bir gün sonra bile etkili, ya da komplo teorisinde söylenenler gibi bizzat olayin icinde.

mekan çıkısı videosunu simdi izledim. adam harbiden "hey adamim lanet olası bacağım anlıyor musun?" tadında silahı tanımlıyor yahu. (bkz: bilemiyorum altan)
  • fetöcü veya bilderberg grubundan da olabilir.
    (bkz: büyük resim kursu)
    (bkz: sherlock holmes olayım derken ömer çelakıl olmak)
  • iki olasılık bırakan teori

1) bu elemanı göya kurtarıp hastaneye kaldırıp sınırdışı eden ambulans görevlileri, polisler, havalimanı görevlileri, gazeteciler vs vs hepsi cia ile işbirliği yapan fetocular

2) hükümet bu işin içinde
  • https://www.youtube.com/watch?v=qaggtaclcja

araştırıldığında youtube'da birçok yabancının bu konuya değindiği görülüyor.

türkiye'de basının bu konuda tek kelime etmemesi de ilginç. reina'da yılbaşı günü silahlı katliam gerçekleşiyor, ölenlerin çoğu arap ülkelerinden zengin insanlar.

"bu olay planlı bir cia operasyonu olabilir mi?" sorusu sorulmalı. o soru üzerinden devam edilmeli; "ölenler kimdi, kimlerle iş ilişkisi içindeydi, iş dünyasındaki rakipleri kimlerdi, yılbaşı günü neden istanbul'daydılar, orada olacakları ne zamandır biliniyordu, aylar öncesinden yer mi ayırtmışlardı, saldırganın türkiye'ye gelişi ile bu amerikalı'nın reina'da yer ayırttığı gün arasında bir ilişki var mı?"

uzar gider, konunun uzmanları soru listesini uzatabilir. ışid'i cia ve mossad'ın kurduğu ortada, içinde bolca ajanı olduğu da bir gerçek, daha geçen ay cia'nın türkiye taşeronu fetö, rus büyükelçisini öldürdü... sonuçta, türkiye metrekare başına en çok yabancı ajanın düştüğü ülke olarak, kanlı bir satranca sahne oluyor. acısını da, sosyal hayata karışırken tedirginlik yaşamaya başlayan ve psikolojisi bozulan halk çekiyor. olayı çözecek olanlar da hiçbir şey yapamıyor. ki bu durum halktaki güvensizliği arttırıyor.

reina içinde kamera yok mudur, yüzde yüz vardır. o kamera görüntüleri incelenmeli, hatta kamuoyuna açıklanmalı.

ayrıca ölenlerin üzerinden çıkan kurşunlara dair balistik incelemeler yapılmalı diyeceğim, ancak bildiğim kadarıyla kurbanlar ülkelerine gönderildi ve gömüldü bile.
  • diyelim ki bu adam da işin içinde ve bir cia ajanı, neden böyle bir senaryo yazıp oynasın ki? mekanda o gece kaç kişi olduğunu bilmiyoruz, hepsinin tek tek sorguya alındığını da sanmıyorum. o gece oradan kaçıp civardaki otellere sığınanlar olduğunu biliyoruz. eğer bir ajan olsaydı bacağında sahte bir turnikeyle ambulansa binip show yapmak yerine diğer insanlar gibi kaçmayı tercih etmez miydi? neden kendisini bu denli deşifre etsin? kaldı ki kimse ondan şüphelenmezdi, sessizce oradan ayrılıp gidebilirdi.
    diyelim ki mağdur rolü oynamasını gerektirecek bir şey oldu. örneğin bir polis ondan şüphelendi ve o da vurulduğunu söyleyip olaydan sıyrılmaya çalıştı. ambulanstaki sağlık görevlileri vurulmadığını anlamadı mı? bir ambulans sağlık görevlisi bu adamla iş birliği içinde miydi? hadi diyelim öyle, neden ülkesine dönerken tekrar röportaj versin ve sevimli turist ayağına yatsın ki? diğerleri gibi sessiz sedasız ülkesine gidebilir. ya da illa ki rol yapacaksa arkadaşlarım için çok üzgünüm konuşmak istemiyorum vs diyebilir.
    eğer bir ajansa baya amatör davranmış bence. en azından filmlerden izlediğimiz kadarıyla daha başarılı bir şekilde bu işten sıyrılabilirdi, kendisini de bu denli deşifre etmezdi.
    zaten polisin 17 saatlik görüntü izlediği ve bu görüntüleri izledikten sonra harekete geçtiği söylendi haber bültenlerinde. eğer bu adam mekanın içinde işbirlikçi gibi davrandıysa polis de bunu anlamayacak değildir herhalde. adamı ülkesine göndermezlerdi. ha, polis de bu işin içindeyse ortalık baya karışık rıza baba.
  • bi de bu jack raak isimli şahısı da ilk uçakla amerika'ya gönderdik. vay halimize. adamı haberlerde ilk gördüğüm de instagram var mı yok mu diye bakmıştım yoktu. turist olupta fotoğraf çekip yüklemeyen kaç kişi olur.
    neyse, olay ilk olduğunda terörist 3 kişiydi tarzı laflar yayılmıştı. 700 kişilik mekanda görgü tanıklarının elbette dikkatini çekmiştir bu.
  • yaklasik 2-3 gundur sadece cikan roportajlari izlemeye ve kendimce kucuk cikarimlar ve teoriler uydurmaya calisiyorum.
    bazilarinizda soyledigi gibi kulubun djinin verdigi roportajda sordgu sorular aslinda isin gercegini gostermekte. bugune kadar izledigim magdur insanlarin roportajlarinda cogunun bogazi dugumleniyor, hatta bir kadin kocasinin ustune yattigini ve 2-3 koca delik gordugunu vucudunds anlatirken zorlaniyordu.
    soru 1) bizim insanimiz mi cok ajite ediyor olayi yoksa bu amerikali lavuk gercekten sogukkanlilik abidesi mi?
    soru 2) ben saldirganin bahsedilen taksiden inip reina onune kadar elinde silahla nasil ve yaklasik kac m kostugunu biliyor muyuz?
    soru 3) herseyi bir kenara birakiyorum bunuda soylerken icim kan agliyor inanin, ulkemizde bu yil gerceklesen butun teror eylemlerinin isidi issret etmesi bizim suanki suriye politikamizi neden 1 adim bile geri itmedi? biz bitiricez isidin kokunu kaziyacaz diye neden bu kadar insanlarimiz riske atiliyor?
  • pensilvanyada okuduğu için fetoya bağlanacaksa eğer hiç devamını okumayalım?
  • 'ışid neden reina olayına kadar türkiye'de yaptığı iddia edilen hiçbir saldırıyı üstlenmedi?'
    bu sözler, güvenlik uzmanı mete yarar'a ait. o da bu işte başka bir iş var demiş:

http://superhaber.tv/…icin-kisa-sorular/haber-33759

gerçekten enteresan işler dönüyor.

edit: atatürk havalimanı saldırısını üstlenmişler, uyaran yazarlara teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap