• arabaların dayanıksız olduğuna dair herhangi bir mesaj vermemesinin yanı sıra, "ay fena oluyorum, sakın ürünümüzü ezik/çarpık/yamuk göstermeyelim, kesin almazlar" korkusuna karşı oldukça cesur ve şık bir hareket olmuştur bu reklam. diğer markalar nekkaddar muhteşem, nekkaddar hızlı olduklarını binbir klişeyle anlatırken, renault önemli olanın satılan mal değil, içindeki insan olduğunu gözümüze sokmuştur. helal olsundur.
  • gönül isterki türkiye'de üretilen megane sedan ve clio symbol modelleri de reklama dahil edilsin..sonra gorurduk ncap'i de yıldızı da..reklamın sonunda sürücülerin helvasını yerdik..

edit: kotulemissiniz canlar canınız sagolsun tabi ama bir bildigimiz var da soyledik haybeye degil..
  • araba reklamları bir yana dunya bir yana tamam. izinden belli "audi", dominomsu honda accord, "i robot" c4, derken yeni focus "cover"ı, hepsi tamam.

türlü sebeplerden kendimi içerisinde uzaylı gibi hissettiğimden, bir gün araba alırken asla meyletmeyeceğim renault markasının da pek çok reklamı takdire şayandır. ancak bu, bence gelmiş geçmiş en güzel, en güzel ne demek muazzam araba reklamıdır.
  • renault'un kendi kendine "benim arabalarım güvensiz, almayın" dediği, yanlışlıkla kendini kötüleyen bir görünüm çizdiği reklam olmuş.

kafa kafaya giriyor arabalar birbirine de, birinin bile hava yastığı açılmıyor (bakınız 34. saniye). bundan sonra kim gidip renault alır, yazık.
  • heşeyin çok normal başlayıp anormal devam ettiği reklam filmi. reklam dediğin böyle olur dedirtiyor insana. peşin edit: kimseden para almadım evet(şimdilik)-
  • renault'nun 8 modeli de euro ncap'te 5 yildiz alinca bu sahane reklami hazirlamislar.

http://www.youtube.com/watch?v=zkboawwij6k

ajans: nordpol, germany
  • reklamda anafikir arabalarin kabinlerinin carpi$malara ragmen deforme olmadigi. eyvallah da kaç km hizla toku$uyonuz kuzum? turkiye' de en cok satan markalardan biri oldugu goz onune alininca, renault kullanan hizli vatanda$larimizi gereksiz yere gaza getirmemesini temenni ediyorum.
  • sinemalardaki turkce versiyonunda:

"bu reklam filminin cekimi sırasında hic bir bilgisayar efekti kullanılmamıştır ve profesyonel sürücüler hic bir zarar görmemiştir" diye bir bilgi mesajı mevcut.

sanki sunlari animsatiyor:

(bkz: trafige kapali alan)
    (bkz: siz bunu evde denemeyin)
  • yamulmuyosam arabaların camları da kırılmıyo. hepsi de siyah zaten, havayastıkları,crash test dummy'ler falan görünmesin diye galiba. ve filmin sonunda toplanan araçların çarpışma sahnelerindekiler olmadığından da eminim. havada tokuşturdukları arabalar falan. (bkz: yuh)
    ama tabi işe bu yandan değil de, reklamın kalitesi açısından bakarsanız, az rastlanacak kadar güzel.
  • "profesyonel suruculer hic bir zarar görmemistir" diye bilgi mesajini okuyup sonra reklamda ters giden, on taraflari teneke gibi ici gocen arabalari gordukce yahu bu adamlarin* ayagi bacagi o ice gocen metallerin icinde ezilmiyor mu acaba? dedirten reklam. bu durumda 2 secenek vardir: ya renault desteksiz atiyor ya da dayaniklilik odulunu suruculer yerine yanlislikla arabalar almis
hesabın var mı? giriş yap