şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir bek oyuncusuna göre oldukça sert ve sağlam. rakibe kayarak müdahalelerde bulunmak yerine ayakta savunuyor. hızı ve çevikliği gayet iyi, hızlı rakiplere karşı zor duruma düşmüyor. ileri çıkışları çok değil, tam kararında çıkıyor. çıktığı her pozisyonda takım üretkenliği artıyor. kademelere iyi giriyor. savunma görevini her zaman hücum görevinin önünde tutuyor, gelişimi açısından hücum katkısını arttırması şart. bu ivmeyle giderse world class bir bek olamaz ama ivmesini arttırırsa o seviyeye çıkacak potansiyele sahip.
 • kariyerinde ilk kez hollanda a milli takım aday kadrosuna çağrılmış olan 95'li sağ bek..
 • 2016/17 sezonunda çıktığı 30 eredivisie maçında 1 gol atıp 4 de asist yapan 22 yaşındaki hollandalı sağ bek.

  adının as roma ile anılmaya başlandığı son günlerde sosyal medyada roma taraftarlarının ilgisi ile karşılaştı. bu gören feyenoord taraftarları da boş durmayıp stephan el shaarawy'ye sarmış ama el shaarawy'nin bunun farkında olduğu pek söylenemez:

  * https://i.hizliresim.com/4mqpnj.jpg

  bunu yutan roma taraftarları da olmuş:

  * https://i.hizliresim.com/jlkajj.jpg

  el shaarawy'nin imza töreninden bir kare paylaşılmış:

  * https://i.hizliresim.com/wq90jn.jpg
 • roma adına çok iyi transfer, 14 milyon vererek almış olmaları ise kusursuz bir iş. roma'nın böyle bir transfer yapacağını hiç düşünmezdim, taş gibi oyuncu aldılar oyunun savunma yönünde neredeyse hiçbir eksiği yok. daha 22 yaşında, bir cafu yaratamaz roma bu çocuktan ama italya'da tutunursa çok iş yapar.
 • 14 milyon euro bedelle roma'nın yolunu tutmuş hollandalı sağ bek. cüzi bir paraya roma'nın cafu'dan yıllar sonra boşluğunu doldurmuş oldular. sert bir oyun stili olduğu için ve fiziği de kuvvetli olduğu için serie a'ya çabuk ayak uydurur. 17-18 sezonu biterken adından çok söz ettirecektir. cafu'nun boşluğunu dolduracak dememin sebebi de cafu da böyle bir adamdı.

  malum modern futbol belli başlı şeyleri değiştirdi. artık beklerden de hücum katkısı bekleniyor, bindirme yapması, sık orta açması ve asist yapması falan. cafu'nun 377 maç 12 gol 17 asisti var 11 yıllık italya kariyerinde. yani ortalama bir sağ bekin aşağı yukarı 3 sezonda(bazısı için iki mesela karsdorp'un 2 yılda yaptığı asist sayısı 14) yapacağı asist kadar asist yapmış 11 yılda. bu onu kötü mü yapıyor? hayır. hâlâ sağ bek dendiğinde ilk akla gelen isim ama cafu. sol bek için de roberto carlos. o açıdan cafu'ya benziyor.

  savunma daha çok ön planda ki malum hollanda ligi çok açık oynanan bir lig. goller havada uçuşuyor, savunmacılar hep yumuşak adamlar. bu ise tam zıttı bu sezonki şampiyonlukta büyük payı vardı. işte tam da bu sebeple monchi reis de önce bunu sonra da hollanda ligi'nin en sert stoperi psvli hector moreno'yu(kansız orospu çocuğu, luke shaw'un bacağını kırmıştı) transfer etti. müthiş bir iş.
 • sezon boyu yaşadığı ağır sakatlıklar yüzünden sadece 1(bir) maçta oynayabilmiş talihsiz futbolcu. takım arkadaşı ve vatandaşı kevin strootman da transfer olduğu ilk sezon bağlarını koparmış, uzun süre kendine gelememişti. umarım kariyerine geçtiğimiz sezon bıraktığı yerden devam edebilir.
 • adı ciddi biçimde beşiktaşla anılmaya başlayan hollandalı sağ bek. sanırım bruno peres konusunda sıkıntılar yaşandı ki hedef olarak karsdorp seçilmiş. kiralık olarak gelecektir muhtemelen. roma'nın makul bir opsiyon koyma ihtimali son derece düşük. 14 milyon euro verdikleri yaşı da genç olan bir oyuncuyu kolayca elden çıkarmak istemeyeceklerdir. monchi eğer düşük bedel koyarsa zaten hemen bir soru işareti koyun o transfere. hayreti mucip.
 • roma'da koca sezonu sakatlıklarla geçiren, oynadığı tek maçta da sakatlanan futbolcu. ben ne roma'nın kendisini düzgün şans vermeden satacağını ne de beşiktaş'ın böyle bir risk alacağını zannetmiyorum.