şükela:  tümü | bugün
  • brezilya'da yeni neymar olarak adlandırılan 19 yaşındaki forvet. fluminense takımında forma giyiyor. stili bana neymar'dan çok hulk ve ronaldo nazario karışımı gibi geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=vl6auyza080

ayrıyetten kendisi hakkında ek bir bilgi veriyim. yıllarca süper lig seviyesinde anadolu kulüplerinde forma giymiş, şu anda menejerlik yapan bir abimiz var. dün kendisiyle uzun uzun futbol muhabbeti yapma şansım oldu. kısa süre önce 1 haftalığına brezilya'ya futbolcu izlemeye gitmiş, beğendiği futbolcuları bizim kulüplere önerecekmiş. bu kenedy'yi de doğal olarak çok beğeniyor ama araştırdığında chelsea ile anlaştığını öğreniyor.
  • chelsea'ye transfer olan brezilyalı forvet.
  • ateş gibi oğlan, maşallah.

sakatlık yaşamazsa potansiyeline ulaşır.
  • an itibariyle barcelona karşısında chelsea formasıyla arz-ı endam eden wonderkid. sanırım ilk kez bu seviyede bir futbolcunun ilk entrysini girme şerefine nail oldum. üstelik taa nisan ayında girdigim o entry'de basında hiç söylenti bile yokken chelsea'ye transfer olacağının haberini vermem de gururumu okşadı lan.

(bkz: #50675493)

not: yalnız adamın chelsea'ye transfer olduğu hakkında hala haber yok internette. transfermarkt'de bile hala fluminunse takımında gözüküyor. sanırım bir ben bir de mourinho'nin haberi var bu transferden.
  • mahmut uslu'nun az önce fb tv canlı yayınında "transfer teklifi götürdük ama potonsiyeli sebebi ile ülkemizde oynamak istemedi" dediği topçu.
  • fm 2015'de fenerbahçe'ye transfer ettim, uzun yıllar takımın santrfor/sol açık pozisyonlarında oynayıp, adını kulübün efsaneleri arasına yazdırdı.
  • fenerbahçe'nin isteyip alamadığı bir oyuncuymuş. alsalardı büyük iş başarırlardı çünkü bu adam kesinlikle brezilya'nın yeni yıldızı olacak.
  • başka bir fm diyorsa doğrudur örneği. açıkçası bir fb'li olarak fenerbahçe'ye gelmeyerek doğru yaptığını düşündüğüm wonderkid. ama tabii chelsea mi yoksa porto mu daha doğru tercih olurdu tartışılır. çünkü gelişimine devam edebilmesi için oynamaya ihtiyacı var, 19 yaş uzun yıllar yedek kalabilecek bir yaş da değil. umarım kadro şansı bulur; tesisler, antrenörler, takım arkadaşları zaten tam ihtiyacı olan desteği kendisine vereceklerdir. bir soru işareti de jose mourinho; çünkü wonderkidleri alıp, yetiştirip star yapmak gibi bir yaklaşımı bence yok. zaman herşeyi gösterecek; ama ben fm 2016'da chelsea kariyeri açarsam kendisine bolca forma şansı bolca vereceğim.
  • zıpkın gibi topçu. o nasıl ivmelenmedir anasını satayım. bu sene ismini çok duyarız. duyamazsak da bu gelecekte çok duymayacağımız anlamına gelmez.
  • 8 milyon euro'ya transfer olduğu chelsea'deki ilk sezonunda 4 defa ilk 11'de sahaya çıkmış, 10 defa oyuna sonradan girmiş ve 1 gol atmış, asisti yok.

fm'de asıl mevkileri sol açık ve santrfor olarak gözükürken transfermarkt'ta mevkisi sol bek olarak geçiyor. brezilya'daki maçlarını izlemiştim, transferi sonrası izlemedim ama chelsea kendisinden bir bek yaratma peşinde olabilir. bu sezon watford'a kiralanmış.