• ilk kez kadıköy süreyya sineması'nda izlediğim filmdir. şimdi aklıma geldi de nostalji falan oldu.
  • adsl falan daha yokken insanların cdcilere gidip vcd/dvd kiraladıkları dönemlerde satıcıların müşterilere önermeleri için çekildiğini düşündüğüm film. "güzel film var mı önerebileceğin?" dedin mi ilk bu filmi çıkarırlardı.
  • yarmış machinae supremacy şarkısı. introsu fenadır. sözleri de ahanda şöyledir:

our disease, everywhere
    i wander
    i trail the song of
    your despair, everywhere
    don't you breathe, don't you dare

only life, do you care
    when it's gone?
    who's side are you on
    anyway, do you care?
    wanna stay ruled by your fear?

i don't know what it is
    that binds me
    to be like this, we
    can't ever be at peace
    carry on 'til we cease

realize that i would
    could spare you
    if i only knew
    how to be another man
    than the wanderer i am

walk with me into the world that waits to be
    here
    dawn the sea of the light that wants to be
    now

always ahead of the truth in us
    longing to be more than we are just because
    time holds a candle for each of us
    don’t let it burn without meaning or a cause
    dawn is the promise of light
    in the darkness where we hide

all the world is yours to keep
    all you have to do is walk with me
  • eğer bir film, bana hiç aklıma getirmeyeceğim birşey hissettirirse iyi filmdir. sinemadaki en seksi sahne, mcelhone'un eski kasa m5 kullandığı sahnedir. bu da benim en sevdiğim filmlerdendir.
  • adının "case" olması gereken filmdir.

--- spoiler - çok afedersiniz ---

film boyunca "hay anasını satim ne var lan o çantanın içinde?" diye kendinizi yiyip bitirdikten sonra rabırt abini "i dont remember" demesiyle bir anda ortalık karıyor ve o ses ekolanarak kulaklarınızda çınlıyor. i dont rememmbeeer.. 'nt rememberrr... rememb..

ulan bütün filmi çantanın içinde ne olduğunu öğrenmek için izledik. uranyum mu var biyolojik silah mı var, ne var lan içinde?

amına koyduğumun çantası.

--- spoiler - çok afedersiniz ---
  • kadronun efsane, konunun ve çekimin pırttan olduğu film. uzun zaman sonra masayı fırlatma isteği doğurmuştur bende. halbuki ronin dediğin şey daha özeldir, daha karmaşıktır. robert de niro'nun bile kurtaramadığı film. o derece yani.
  • son 10 senede en az iki üç defa başlayıp sıkıntıdan kapadığım film. ne zaman afişini görsem fenalıklar gelir. bir gün dişimi sıkıp izleyeceğim ama ne zaman hala bilmiyorum.
  • aksiyonu hiç düşmeyen, de niro ve jean reno'nun döktürdüğü muhteşem film. konu gayet orjinal oyunculuklar mükemmel ötesi. aksiyon sahnelerinde ufak tefek hatalar var ancak göz yumulabilir.

sonuç olarak ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timine aldanmayın. oturun ve güzel 2 saat geçirin.
    7.5/10
  • harika film. harbiden aksiyon düşmüyordu be. soluksuz izlenir.
  • sululuktan ve gereksiz, ruhsuz aksiyondan hoşlanmayan derinliği olan suç filmlerinden hoşlananlar için sek viski tadında bir film.
hesabın var mı? giriş yap