• bayram ziyaretlerinde aldığım izlenim o yönde.
    ağızlarında dişleri yok, hal ve takatları kalmamış ama sadıklar partilerine.
    "yol, hastane yaptı. kendi uçağımız... 15 temmuz, vatan hainleri, ince teröriste gitti, meral fetöcü, dünya bizi kıskanıyor, yahudilerin oyunu, zamlar soğan ve et lobisinin oyunu... müslüman adam, allah razı olsun, bal tutan parmağını yalar, herkes çalıyor, bunlar yapıyor da, öncesini de gördük..."
    öyleyse yaşasın ak parti, yaşasın recep tayyip erdoğan!
  • katıldığım önermedir.

daha önce kendi çapımda yaptığım saha yoklamasında küskün ak partililerin ortak söylemi şuydu "erdoğan'ı seviyorum, ama son zamanlarda ak partinin yaptıkları vicdanımı rahatsız ediyor, ak parti'ye değil saadete (veya iyi partiye) oy vereceğim. uyarı olması açısından başkanlık seçiminde de erdoğan'a oy vermeyeceğim"

fakat son zamanlarda aynı kişiler şöyle demeye başladılar: "herşeye rağmen yine de ak parti ve erdoğan'a oy vereceğim galiba. bu muhalefet şirin gözüküyor ama sanki ellerine fırsat geçerse daha kötü olacak"

bu benim şahsi görüşüm değil. bu, daha önce %51'lik kesimde yer almış, diğer adaylara ve görüşe kanalize olabilecek seçmenin söylediği.

senelerce ak parti'nin ve erdoğan’ın seçim kampanyalarını yürütmüş, hepsinde de başarılı olmayı bir şekilde başarmış erol olçok'un "türkiye'de seçim sonuçları son on günde belli olur" tezi de göz önüne alındığında, bu son haftanın aslında dananın kuyruğunun kopacağı hafta olduğu söylenebilir.

sonuç ne olursa olsun, vatanımız ve milletimiz için en hayırlısı olsun.

beni sorarsanız, ben "siyasi münafık" kategorisindeymişim.
  • aktroll görüşü de olsa maalesef durum bu. birinci turda olmazsa ikide kesin. umut, meclis çoğunluğunun akp'de olmaması. gerçi burada da tayyip'in ne yapacağını kestirmek zor. bir kaos çıkarıp tekrar seçime gitmeyi deneyebilir.
    akp seçmeni de akp'den hoşnut değil fakat yine de akp'ye oy verecekler. çünkü alternatif yok. en büyük ve inandıkları söylem bu. evet ince müthiş bir çıkış yaptı fakat mesela henüz beni tatmin edebilmiş değil. konuşmalarını dinleyince hep bir boşluk, çalışılmamış bir yer, tatminsizlik hissediyorum. aynı zamanda tayyip de bu seçim kampanyasında olduğu kadar tükenmiş, söyleyeceği söz kalmamış, polemik çıkarmak için didinen biri haline gelmemişti. (ince'nin yükselişine bu açıdan da bakmak gerek.)
    tayyip yüzde yüze yakın bir ihtimal ile cumhurbaşkanı fakat meclis kaybetmiş bir akp ile yeni bir dönem başlıyor.
    muhalefet şunu anlamış olmalı artık: tayyip ve yandaşları o kadar saçmalıyor ki oy verenleri de artık onlara inanmıyor. bu ortamda hala seçim kazanamamak yobazlık ya da cehaletle mi açıklanmalı bence hayır.
  • gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur, akp'nin kalesi olan yerlerden birinde yaşıyorum, yandaş dediğimiz insanlar bile yeter artık diyorlar, herkesin ortak endişesi sadece seçim güvenliği, evet arkadaşlar elbette tereyağından kıl çeker gibi olmayacak ama bu kez bu adamlar gidecek inanın buna
  • diyelim ki aktroll başlığı değil, ki inanırım. seçime 8 gün kala umutsuzluk yaymaya çalışmak kadar aşağılık bir davranış daha olamaz. başlık sahibinin desteklediğini iddia ettiği muharrem ince bu başlığı görse sinirden çıldırırdı.
  • “akepeli değilim amaa” diye başlayan cümle ve başlıkların sahiplerinin gerçek birer aktroll olduğu gerçeğinine örnek başlık sahibi.
  • acı ama gerçektir. seçimden sonra, yazarlarımız cumhurbaşkanımızı en çok benim sevmem başlığında duygularını ifade edeceklerdir.

bakınız bu millet rejim değişikliğini onayladı. o gün evet diyenler, onayladıkları rejimin başına bugün muharrem ince gelsin diye evet demediler.

haa diyeceksiniz ki aslında evet çıkmadı, hırsızlık yapıldı. (bkz: 16 nisan 2017 mühürsüz oy pusulalarının kabulü) e o gün hırsızlık yapanlar bugün daha fazla imkanla oy çalamayacaklar mı? o gün hakkını savunamayan muhalefet bugün oylara sahip çıkabilecek mi? ben cevapları biliyorum. aslında hepimiz biliyoruz ama içimizdeki umudun sönmesini istemiyoruz.

moral bozmak istemem ama yıllardır bu filmi tekrar tekrar izleye izleye her sahnesini ezberledim. boşuna ümitlenmeyelim. yine acı gerçekle yüzleşeceğiz.

bu gerçek bir yana, biz oyumuzu vereceğiz. tek oy veren kendimiz olduğunu bilsek bile oy vereceğiz. bu ülkede akp den farklı düşünenler de olduğunu göstermek için bir kişi bile olsak oy vereceğiz.
  • akp nin asıl kazanmasının sebebi başlığı açan kişinin muhalif olduğu halde gerçekten olacak şeyi söylemesi ve bu durumdan nasıl kurtuluruz babında tavsiye vermesi üzerine sonrasında gelen yorumların düşünce tarzından kaynaklanır.
    almanyada yaşayan ve oyunu merale vermiş biri olarak sevgili muhalifler sevgili yoldaşlarım aktroll çomar yaftalamasından vazgeçin prim vermeyin muharremin kazanma şansı %25 civarıdır gerizekalımısınız kafanızmı basmıyo çıkarın şu at gözlüklerini. şöyle fikrini beyan edenlere aktroll demek gerçek aktrollükten farkı yoktur. gözümde zeka düzeyi aynı seviyededir.
  • bu sefer olmayacaktır. 3 yıldır sözlükle seviyeli bir ilişki kurmaya çalışıyorum. her seferinde korkarak siyasi şeyler yazdım ve hemen ertesi gün yazdıklarımı çöpe attım. ama artık bu sindirilmeye hayır diyorum. dolar ve euro diyorsunuz ya, ne dövizi birazda marketlere gidin bakın. asıl türkiye orada. doları ve eurosu olmayan adamlar için bu rakamlar bir şey ifade etmezken, evine sadece 1 süt alacak adamlar için rakamlar çok şey ifade eder. et ürünleri, sebzeler, meyveler elini değdireni küle çeviriyor. bir kez olsun o din adı altında sömürücülük yapan insanları bir kenara bırakıp tamam diyin. din diye ölürken bir kez olsun dini kullanma gereği duymayan insanları başa getirin. müslüman ülkedeseniz zaten. başa gelenler sanki dininizi hristiyanlığa taşıyacakmış gibi davranmayın. sanki ezanlar suscakmış, bayramlar kutlanmayacakmış gibi davranmayın. asıl böyle devam ederse şeker alacak paranız olmadığında gerçekleri göreceksiniz. yabancı ülkelerin sermayesi olduğunuzda o çok sevdiğiniz dininizi(sadece namaz ve oruçtan ibaret olan ve bunun dışında dedikodu, yalan, tecavüz, aldatma vb. birçok normal olguları barındıran din anlayaşınızdan bahdediyorum) geride bırakcaksınız. allah düşmanımın başına vermesin derler ya, asıl allah sizin gibi insanları kimsenin başına vermesin.
hesabın var mı? giriş yap