• - internette bd serisiyle başlayan bataryalarında (hepsinde değil) şişme olduğu söylenmektedir. benimki de bd serisi ama problem yok henüz. şişen bataryayı garanti belgesi ve faturanın fotokopisiyle delta servis'e götürürseniz değişim yapıyorlarmış.

- rehber problemine değinelim. her ağızdan bir ses çıkıyor. neymiş efendim facebook'la google+ la eşleştirdiğimiz için rehberi her açtığımızda resim yüklüyormuş da o yüzden geç açılıyormuş. yahu hiç android'in nasıl senkronizasyon yaptığına bakmadınız mı? sürekli her şeyi internetten yüklüyor mu sanıyorsunuz. ilahi.

rehber uygulaması her açılışta sim kartı okuduğu için gecikme yaşamaktadır. eğer görüntülenen rehberlerden sim'i kaldırırsanız açılışı daha hızlanır.

bir ikinci konu da, ben zaten insanların niye rehber'e girdiklerini de anlamıyorum. arama'ya bas. ahmet'i mi arayacaksın, 2-4-6 tuşla (ahm) çıksın. yani ben şu telefonun rehberine girdiğimi nadiren hatırlıyorum. telefon kısmından iki dakika yazmak varken niye rehber. ancak adını hatırlamadığım biri olursa giriyorum.
  • photosphere özellikli android 4.3 stock rom kamerasını kullanmak için https://app.box.com/s/8x58p3yo7wcp5r5ndx9i adresindeki apk'yı kurup kullanabilirsiniz. (bkz: #38038451)

videosu
  • yataktan evet yanlış duymadınız yataktan düşüp ekranı parçalanan telefondur. üç karışlık yataktan düştükten sonra camında ve kasasında ve dokunmatik panelinde bir problem olmayan fakat alttaki ekran çatır çatır çatlayan cihazdır. ne hikmetse türkiye'de ekranı bulunmamasından dolayı 1 ay teknik serviste kalmıştır, 520 tl servis ücreti ödenip geri alındığında kablosuz ağ adaptörü arızalı çıkmış bu nedenle tekrar servise verilmiş, ve tekrar teslim alındığında başta telefonla konuşurken zırt pırt kapanması olmak üzere bana bir çok problem daha yaşatmıştır.

edit: 1.5 sene sonunda ömrümü kısaltmıştır. almayın, aldırmayın.
  • alalı 3 ay olmadan bataryası şişen telefonum.

telefonu bu sebepten garantiye vermek istesem "durun bir inceleyelim diyip" 2 hafta telefonuma el koyacaklar büyük ihtimalle ve sonunda pili değiştirip tüm verileri silip geri verecekler. telefonun çıkabilen tek parçası olan pilin bozulması da gerçekten manidar. 1700 lira (iki aylık asgari ücret) verip aldığım telefonu şimdi orjinal pili yerine dealextreme'den aldığım 15 liralık yedek pille kullanıyorum. flagship diye övülen göklere çıkarılan bir telefonda bu kadar salakça bir hata olması ise epic fail.

p.s.: bundan önce kullandığım galaxy gio ve galaxy w'nin bataryaları şişmişti.
  • hakkında 16 gb diye aldık eve geldik 8 çıktı diyorlar.

samsung bu hareketiyle custom rom'lara ve rootlu android dünyasına güzzel bir orta yapıyor açıkçası. sağolsun çocuklar da gole çevirmekten geri durmuyorlar.

(bkz: http://shiftdelete.net/…-gb-yer-kapliyor-44423.html)
    (bkz: http://teknoloji.milliyet.com.tr/…01051/default.htm)
    (bkz: http://crave.cnet.co.uk/…f-usable-storage-50011111/)
  • samsung crapware'lerinin sinir bozduğu alet. cpu kullanımına bir bakıyorum maşallah hepsi çalışıyor.

kardeeeeş sen takıl istersen ben dokunmayayım alete?
  • · farklı versiyonları vardır, ancak aynı fiyata satılmamaktadır. mesela türkiye'de henüz lte (4g) bulunmadığı için i9500 versiyonu satılmaktadır.

· samsung uygulamaları kaldırılabilmekte ya da deaktive edilebilmektedir. iphone'da da hiç kullanılmayan facetime arkaplanda çalışmakta, ancak apple görmenize izin vermediği için kimse "ama crapware :(" diye ağlamamaktadır.

· bu meretlerin içine yüklenen os yer kaplamaktadır. sadece android değil, ios da 2gb'a yakın yer kaplamaktadır. bu da, 16gb bir iphone'un kullanılabilir alanının 13gb küsür olduğu düşünüldüğünde, ios 7 yüklü bir iphone'a 11gb boş alan bırakmaktadır.
  • satislari pek iyi gitmeyen telefon. kampanya ustune kampanya yapiliyor bu gunlerde cunku z1 ve en cok da lg g2 asiri talep goruyor.
  • i9500 sürümü için 4.3 güncellemesini manuel olarak yapmayacağım bekleyeceğim telefon. eski surümdeki ön kamera-arka kamera geçiş sorununu yeni kamera yazılımı ile çözdüklerini umuyorum. bir de i9505 ile arasindaki gözle görülür farkın işlemci dışında ne olduğunu merak ediyorum bilenlerin yeşillendirmesini beklerim.
  • gt-i9505 versiyonunu kullandigim fevkalade telefonum. akilli telefon piyasasina iphone 3gs ile giris yaptim ondan sonra galaxy s2 ye gectim ve sonra da bu. gercekten iphone kullanmanin eziyet oldugunu anladim. size samsungun ve androidin beni neden bu kadar etkiledigini soyleyelim.

ilk olarak degistirilebilir pil benim icin artik akilli telefon alirkenki en buyuk onceligim. telefonu sarja takmak gibi bir seyi cikariyorsunuz hayatinizdan. cevremdekiler prizin basinda mesajlasmaya calisirken ben cebimden diger pilimi cikarip hayatima kaldigim yerden %100 olarak devam ediyorum. ne 3g kapama ne parlaklik kisma gibi bir sikinti olmadan, gece uyuyakalip telefonu sarja takmayi unuttum vs. bunlari hayatinizdan cikarmak gercekten cok guzel bir sey.

ikinci olarak androidin en sevdigim yani widgetlar. android kullanmaya basladigimdan beri iphone u elime alinca gercekten cok sikiliyorum. sadece uygulamalar duruyor karsimda. oysaki androiddeki widgetlara istediginiz seyleri ekleyip telefonu cok renkli bir hale getirebiliyorsunuz.

ucuncu olarak da telefonun ekran canliligindan bahsetmek istiyorum ki en buyuk artilarinda bir tanesi. iphone retina tamam iyi hos ama gercekten telefonun ekranina baktiginza s4 deki canliligi renkleri goremiyorsunuz. s4 de 1080p ekrana bakmaya doyamiyorsunuz.

ayrica telefondaki watch on uygulamasiyla dilediginiz tv yi kumanda edebiliyorsunuz bu da kafe restoran veya arkadas cevrenizdeki insanlara kafayi yedirtmek icin cok eglenceli bir program.

son olarak telefonun benim icin tek eksisini yaziyim. o da malzemesenin kalitesiz olusu. ekranin koselerindeki metal gorunumlu yerlerin cogu soyuldu ve altindaki beyaz yerler gozukuyor. bu bakimdan kotu ve kalitesiz bir goruntu olusturuyor. ben bi ara arka koruyucu kapak kullanmastim. tak cikar derken ondan dolayi olabilcegni dusunuyorum ama yine de samsung gibi bir firmaya yakismiyor bence.

yani bana sorucak olursaniz alin bu telefonu ama arka koruyucu kapak kullanmayin.
hesabın var mı? giriş yap